ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Nehir Aydın Gökduman, Görele ve Eynesil’de ‘Gençlik ve Sorumluluklarımız‘ konulu konferanslar verdi

nehir gokduman

Görele ve Eynesil’de, ‘Gençlik ve Sorumluluklarımız‘ Konuşuldu

Görele ve Eynesil’de Nehir Aydın Gökduman tarafından ‘Gençlik ve Sorumluluklarımız‘ başlıklı konferanslar gerçekleştirildi.

Görele Belediyesi tarafından Görele Hasan Ali Yücel Konferans salonunda, Eynesil İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından Müftülük seminer salonunda düzenlenen ‘Gençlik ve Sorumluluklarımız’ konulu seminerleri Eğitimci-Yazar Nehir Aydın Gökduman sundu.

Görele Belediyesi tarafından Görele Hasan Ali Yücel Konferans salonunda, ‘Gençlik ve Sorumluluklarımız’ konulu seminerde Görele Belediye Başkanı Tolga Erener selamlama konuşması yaptı. Gökduman’ın sunumu sonrası Belediye tarafından kendisine Plaket ve çiçek takdimi yapıldı.

Program Nehir Aydın Gökduman’ın Görele Belediyesi tarafından çocuklara hediye olarak temin ettiği kitapları imzalamasıyla sona erdi.

Eynesil İmam- Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından Müftülük seminer salonunda gerçekleşen programda Eynesil İmam-Hatip Lisesi Müdürü Engin Kaban, Eynesil İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları (Eyim-der) Derneği Başkanı Ramazan Öztürk ve İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Şuayb Güdük selamlama konuşmaları yaptılar. Program sonrası Eğitimci-Yazar Nehir Aydın Gökduman’a çiçek takdim edildi.

‘Sorumluluk her yaştaki insanın nefsine ağır gelen bir olaydır’ diyerek başlayan Yazar Nehir Aydın Gökduman, insanın yaratılışında sorumluluk olduğunu, gençlerin sorumluluklarını sevmeleri ve yaşamayı kabul etmeleri halinde,  bu sorumlulukların eziyet olmaktan çıkarak eğlenceye dönüşeceğini söyledi.

Gökduman, “Kaosların, savaşların, yoksulluğun, açlığın yaşandığı bu çağda uyuyan vicdanımızı uyandırırsak, sorumluluklar bize ağır gelmez.  Fakat vicdanı körelmiş bir insanın sorumluluklarını yerine getirmesi söz konusu bile olamaz. Vicdan denen olgu, günümüzde insanların yüreğinden maalesef uzaklaşıyor. Buna sebep olan etkenlerden biri teknolojinin yanlış kullanılmasıdır. Bu, insanların ufkunu ve hayal gücünü daraltıyor, vicdanını zayıflatıyor. Teknoloji tabi ki çok iyi bir araçtır fakat teknolojinin toplumsal sorumluluklarımızı yapmamıza engel olmasına, toplumla olan bağlarımızı koparmasına izin vermemeliyiz. Gençlerimiz çevresinde olan bitene ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ mantığıyla bakmamalıdır. Teknoloji çağında büyüyen gençlerimiz yozlaşmayı  değil bilinçlenmeyi  tercih etmelidir.” ifadelerine yer verdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ocak 2015, 22:40 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar