ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
ÖĞRENCİLER ‘BONZAİ’DEN ÖZEL GÜVENLİKLE KORUNUYOR

vakfikebir imam hatip lisesi ozel guvenlik

ÖĞRENCİLER ‘BONZAİ’DEN ÖZEL GÜVENLİKLE KORUNUYOR

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde Anadolu İmam- Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından öğrencileri uyuşturucu satıcılarından korumak amacıyla özel güvenlik görevlisi tutuldu.

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’ndeki Anadolu İmam- Hatip Lisesi’nde hiçbir yerde örneği görülmeyen bir uygulama başlatıldı. Okul- Aile Birliği, okul yönetimi ve öğrenci velileri tarafından alınan ortak bir kararla öğrencileri her türlü uyuşturucu madde ve bunları satanlardan korumak amacıyla özel güvenlik görevlisi tutuldu.

“UYUŞTURUCUYA KARŞI SAVAŞ AÇTIK”

İlçeye bağlı KETAŞ Camii İmam- Hatibi ve Vakfıkebir Anadolu İmam- Hatip Lisesi Okul- Aile Birliği Başkanı Yusuf Özkul, son zamanlarda ‘Bonzai’ adı verilen sentetik uyuşturucunun bölgede yaygınlaşması ve özellikle küçük yaştaki çocukları hedef alması üzerine hiçbir yerde örneğine rastlanmayan bir uygulamaya gittiklerini söyledi. Özkul, okul yönetimi, okul- aile birliği ve öğrenci velileriyle görüşerek resmi bir güvenlik görevlisi tarafından uyuşturucu satıcılarının okul önlerine gelmesini engellemek amacıyla Türkiye’de bir ilki başlattıklarını ifade ederek, teneffüslerde öğrencilerin çevrede ne yaptıklarını kontrol etmek ve uyuşturucu satıcılarının okul çevresine yaklaşmalarını engellemeyi hedeflediklerini belirtti. Özkul, yaptıkları araştırmalar sonucu sentetik uyuşturucuyu bir kez deneyenlerin bağımlı hale geldiklerinin altını çizerek, “Öğrencilerimizi ve geleceğimiz olan çocuklarınızı her türlü olumsuzluktan ve uyuşturucu ticareti yapanlardan korumak amacıyla bu kararı aldık ve özel bir güvenlik görevlisi tuttuk. Güvenlik görevlisinin maaşı ve sigortası okul- aile birliği tarafından ödeniyor” dedi.

“PARALI ÖĞRENCİLER HEDEF KİTLE”

Öğrencileri ve çocukları uyuşturucu ticareti yapanlardan korumak amacıyla ilk kez Vakfıkebir Anadolu İmam- Hatip Lisesi’nde başlatılan bu uygulamanın diğer okullardaki okul- aile birlikleri ve okul yönetimlerine de örnek teşkil etmesi temennisinde bulunan Özkul, “Başta anne- babalar olmak üzere okul- aile birliği yönetimlerine bu konuda çok büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımızı uyuşturucudan korumak ve emniyet güçlerimize yardımcı olmak için böyle bir karar aldık ve uyguluyoruz. Emniyet güçlerine yardımcı olmadan bu tehlikenin altından kalkmamız mümkün değil. Yaptığımız araştırmalara göre okullarımızda özellikle parası olan öğrenciler uyuşturucu satıcıları tarafından hedef seçiliyor ve onlar vasıtasıyla uyuşturucunun diğer öğrencilere ulaştırılması sağlanıyor. Bu uyuşturucuya bağımlı hale gelmek için bir kez denemek yeterli. Bu bağlamda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek zorunda. Toplumdaki her kötülüğün önüne ancak birlik ve beraberlik içinde olunca geçilir. Özellikle anne- babaların çocuklarını iyi takip etmeleri ve kötü insanlarla ilişki kurmalarının önüne geçmeleri bu aşamadan sonra kaçınılmaz olmuştur. Her kim olursa olsun, birinin çocuğu uyuşturucudan zarar gördüğü zaman hepimizin yüreği yanıyor” şeklinde konuştu. Özkul ayrıca, gençliği ve öğrencilerimizi zehirlemeyi hedef alan uyuşturucu satıcılarına karşı yerel basının gösterdiği duyarlılığa da teşekkür etti. (Ziya FİDAYE)

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Eylül 2014, 21:40 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar