RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
ÖĞRENCİLERDEN YENİ NESİL OTOPARK PROJESİ

yeni nesil proje7

Fotoğrafların daha fazlası “Doğru Haber61” facebook sayfamıza yüklenmiştir…

ÖĞRENCİLERDEN YENİ NESİL OTOPARK PROJESİ

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin hazırladıkları “Yeni Nesil Otopark” projesi, geleneksel 7.Kanca Etkinlik Günü’nde birinci oldu.

13 Projenin yarıştığı 7.Kanca Etkinlik Günü’nde, Danışmanlığını Öğr.Gör. Erdinç ŞAHİN’in yaptığı MYO öğrencileri Resul ÇELİK, Mesut CANKILIÇ ve Okan ALTUNTAŞ’ın hazırladıkları “Yeni Nesil Otopark” projesi Birinci olurken, aynı danışman öğretim elamanı ve Ömer Faruk MISIRLI isimli öğrencinin “Akıllı Beşik” projesi İkinci, Danışmanlığını Öğr.Gör. Murat KÜÇÜKALİ’nin yaptığı ve Ahmet Mesut SÜMER, Cihat ÖZDEMİR, Ahmet KİRVELİ isimli öğrencilerin hazırladıkları “CAA (CESUR-AKILLI-ATILGAN)” projesi de Üçüncü oldu.

Proje Etkinliği öncesinde, basın mensupları tarafından Meslek Yüksekokulu laboratuarları, sınıfları, kütüphanesi ve diğer birimleri gezildi. Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, bir yıl boyunca üzerinde çalıştıkları projeleri sergiledikleri 7.Kanca Proje Etkinlik Günü’ne, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi ÜSTÜN, Sürmene ve Of İlçelerinden idareciler, öğretim elemanları, Okul Müdürleri, vatandaşlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Öğrencilerin projeleri, etkinliğe katılan misafirler ve danışmanlık görevi olmayan öğretim elemanlarının ayrı ayrı değerlendirmesi ile derecelendirdi.

Kanca Etkinliğinde birinci olan “Yeni Nesi Otopark” projesi ile ilgili projeyi hazırlayan öğrenciler tarafından açıklamada;  “Özellikle büyük şehirlerimizde sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesi de otopark problemidir. Günümüzde var olan otoparkların çoğu geniş bir kullanım alanını kaplayan tek katlı ve oldukça kullanışsız otoparklardır. Proje kapsamında geliştirilen yeni nesil otopark günümüzün sorunlarından olan park sorununa kalıcı ve güvenli bir çözüm bulmak için geliştirilmiştir Az yer kaplamaları ve güvenli olmasından dolayı günümüz teknolojisinde daha verimli bir sistemdir.” Denildi.

Etkinlikte ikinci olan “Akıllı Beşik” projesini hazırlayan öğrenciler ise; “Bu proje bebek sesine duyarlı bir şekilde otomatik olarak sallanmaya başlayan bir beşik projesidir. Beşikte yatan bebek ağlamaya başladığı anda, bebek sesini algılayan sensor ve bu sensora bağlı mikro denetleyici ile beşiğe bağlı motor sayesinde beşiği sallayıp bebeğin tekrar uyumasını sağlamaktadır.” Denildi.

CAA (Cesu, Akıllı, Atılgan) isimli Paletli kollu araç projesi ise etkinlikte üçüncü olarak dereceye girdi.

Etkinliğe katılan öğrenciler, MYO binası arkasındaki tersanede yapılan çalışmalardaki gürültüden çoğu zaman rahatsız olduklarını ve derse odaklanamadıklarını ifade ettiler. Tersanecilerin kendileri için yapılan alana bir an önce taşınmaları halinde daha rahat ders işleyeceklerini söylediler.

MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, “Bu yıl 7.sini düzenlediğimiz Kanca Etkinlik Günü’ne 13 proje ile katılan danışman öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Katkı sağlayan tüm personelime de teşekkür ediyorum. Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini sergilemeleri çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Meslek Yüksekokulumuz her geçen gün gelişmektedir. Okulumuza katkılarından dolayı KTÜ Rektörlüğümüze, okulumuzun kurucuları ve her türlü desteği vermeye devam eden Kanca A.Ş.’ye teşekkür ediyorum. Öğretim elemanı sayımız 27, öğrenci sayımız ise Elektrik, Elektronik, Makine, Mekatronik ve Gemi İnşaatı programlarında 800’e yaklaşmıştır. Gemi İnşaatı Programımızda gemi sanayine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki yıl Kaynak Teknolojisi programımıza ilk defa 25 öğrenci alacağız. Personel Belgelendirme (Kaynakçı Sertifikalandırma Belgesi Alma) çalışmaları devam etmektedir. Kaynak Programımız altında, Otomotiv Sanayi, Savunma Sanayi, Çelik Konstrüksiyon (imalat) Sanayi, Baraj ve HES Projeleri, Gemi (İnşaatı) Sanayi ve benzeri tüm kaynaklı imalat alanlarında, Kaynak Yöntem Şartnamesi hazırlama, danışmanlık ve onaylama hizmetleri ile tahribatsız muayene hizmeti de vermekteyiz.” Dedi. ÇUVALCI, “30 Mayıs 2016’da 7.Mezuniyet Törenimiz düzenlenecektir. Mezuniyet törenimize tüm halkımız davetlidir. Proje yarışmasında, mezuniyetlerde ve diğer etkinliklerde dereceye giren öğrencilerimiz, KTÜ Rektörlüğümüz, Kanca A.Ş. ve MYO Müdürlüğümüz tarafından ödüllendirilecektir. Ödüller 7.Mezuniyet törenimizde verilecektir.”dedi. Etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

yeni nesil proje1

yeni nesil proje2

yeni nesil proje3

yeni nesil proje4

yeni nesil proje5

yeni nesil proje6

yeni nesil proje8

 

Benzer Haberler:

Asrın Tabuları Kanca’da Şiirle Yıkıldı
Asrın Tabuları Kanca’da Şiirle Yıkıldı
Kanca'da Hamsi Şenliği
Kanca'da Hamsi Şenliği
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Mayıs 2016, 19:59 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 359 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar