VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Yetişkin bayanlar, Kur’an öğrenme azimleriyle, okumanın ve öğrenmenin yaşı olmadığını gösterdiler
korez-kurs1

BÜYÜK BOY RESİM İÇİN TIKLAYINIZ!

Öğrenerek Öğrenmenin yaşı olmadığını gösterdiler

Vakfıkebir Körez Mahallesi Camii’nde yetişkinlere yönelik açılan Kur’an-ı Kerim (Elifbâ) okuma kursunu tamamlayan 12 kursiyere düzenlenen törenle başarı belgeleri verildi.

Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün kişisel gelişim ve eğitim programları kapsamında, Körez Mahallesi Camii’nde İmam Hatip Mithat Güdü’nün girişimleriyle açılan yetişkinlere yönelik Kur’an-ı Kerim (Elifba) okuma kursunu başarı ile tamamlayan 12 kursiyere Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Nihat Küçükyıldız tarafından başarı belgeleri verildi.

Cami yanında bulunan kurs binasında düzenlenen belge merasiminde konuşan İmam Hatip Mithat Güdü, haftada 4 gün ikişer saat olmak üzere toplam 4 hafta devam eden, 32 saatlik Kur’an-ı Kerim (Elifbâ) okuma kursunda yüzde seksen oranında başarı sağladıklarını belirtti. Kursta bilgisayar ve projeksiyon cihazları kullanıldığını, konuların perdeye aktarılarak anlatıldığını ifade eden Mithat Güdü, “Bu süre zarfında kursiyerlerimize Kur’an harflerinin tanıtılması, harflerin ve kelimelerin okunuş, usul ve kaideleri öğretildi. Derslerin bilgisayar ve projeksiyon destekli (görsel ve işitsel) olması hem ilgi çekiyor hem de öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Teknolojinin sağladığı imkânları da kullanarak, kursiyerlerimizin yaş ortalamasını göz önünde bulundurduğumuzda kısa zaman içerisinde iyi mesafe aldığımızı düşünüyorum. Büyük bir azim ve gayretle derslere devam kursiyerlerimizle yüzde seksen oranında başarı sağladık. Kursa katılan tüm kursiyerlerimizin, CD’li Elif-Bâ cüzleri ve gerekli ders araçları Hilâl Kitabevi’nin katkılarıyla ücretsiz kendilerine sağlanmıştır. Kursiyerlerden herhangi bir ücret talebinde bulunmadık” şeklinde konuştu.

Mithat Güdü ayrıca, Kur’an-ı Kerim (Elifbâ) okuma kursu için öngörülen 32 saatlik ders süresinin gençler için yeterli olabileceğini düşünmekle birlikte, yetişkinler için yaş ortalaması ve geçmiş bilgileri dikkate alındığında, bu sürenin yüz de yüz başarı için yeterli olmadığını belirterek, Elifbâ cüzü için öngörülen sürenin biraz daha artırılmasının faydalı olacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

Bundan sonra açmayı düşündükleri kursta ise hem okumayı geliştirme hem de Kur’an-ı Kerim’i tecvid kaidelerine uygun olarak okuma usullerinin öğretileceğini ifade eden İmam-Hatip Mithat Güdü, okur-yazar belgesi olan her yaştan kişilerin önümüzdeki günlerde açılması düşünülen kursa kayıt yaptırabileceklerini sözlerine ekledi ve kursun açılmasında katkısı bulunan Başta Mahalle Muhtarı Hasan Ömür’e, Vakfıkebir Halk Eğitim Müdürlüğü’ne, maddi manevi katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

Vakfıkebir Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Nihat Küçükyıldız da yaptığı kısa konuşmada, “Başarılı, gayretli olduğunuz takdirde yapamayacağınız bir şey yoktur. Bu yaşta olmanıza rağmen sizleri azimli ve gayretli gördüm. Bu işin peşini bırakmayarak daha da ileri bir seviyeye ulaşacağınızı düşünüyorum. Burada güzel bir faaliyet gerçekleştirdiniz. Sizleri bu katılımınızdan ve başarınızdan dolayı kutluyorum” dedi.

BÜYÜK BOY RESİM İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet SARAÇ /Yeşilkıyı Gazetesi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Mart 2013, 22:15 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar