DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
MÜDÜR NURETTİN OLGUN’A MUHTEŞEM BİR VEDA VE VEFA PROGRAMI

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

MÜDÜR NURETTİN OLGUN’A MUHTEŞEM BİR VEDA VE VEFA PROGRAMI

Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nurettin Olgun, 2004 yılından beri yürütmekte olduğu okul müdürlüğü görevinden istifa ederek aynı okulda 18.05.2017 tarihinde meslek dersleri öğretmeni olarak göreve başladı. Müdür Olgun’un beklenmedik bir anda istifası başta okul personeli, öğrenciler ve halk tarafından büyük bir üzüntüyle karşılandı. Her yönüyle takdir edilen okul müdürü Nurettin Olgun’un istifası sadece Beşikdüzü adına değil eğitim camiası adına da büyük bir kayıp olarak değerlendirildi.

Nurettin Olgun’un okul müdürlüğü görevinden ayrılması dolayısıyla çok üzüntülü olduklarını belirten okul personeli, hem bu üzüntülerini dile getirme hem de kendi aralarına öğretmen olarak katılmasının sevincini paylaşmak adına Vakfıkebir Yalıköy Yakamoz’da bir vefa yemeği düzenlediler. Yemek sonrası duygu ve düşüncelerini belirtmek üzere tek tek söz alan okul personeli; okul müdürünün istifasının kendilerini çok üzdüğünü, koltuğunu; duruşu, yaşantısı ve yönetim anlayışıyla tam bir lider müdür edasıyla doldurduğunu, tüm personele karşı objektif bir yaklaşımla adil bir yönetim sergilediğini, kendileri için adete gerçek bir rol-model olduğunu, resmiyet ile samimiyeti birbirine karıştırmayıp okulda ortak bir kültür oluşturarak birlikteliği sağladığını, imam hatibe acaba diyerek gelenlerin kısa sürede tüm tereddütlerini ortadan kaldırdığını ve yek vücut olduklarını ifade ederek tüm personel adına kendilerine çiçek, plaket ve hediye takdiminde bulundular.

Daha sonra söz alan Okul Müdürü Nurettin Olgun, katılan tüm personele hitaben bir değerlendirme konuşması yaptı. Duygu dolu konuşmalardan sonra söz söylemenin çok zor olduğunu ifade eden Olgun, bu derece sevilip sayıldığını, takdir edildiğini; daha önce müdürlere verdiği yemekteki ve buradaki değerlendirmelerden sonra daha iyi anladığını söyledi. Konuşmasını, Üstat Necip Fazıl’ın;

“Gençlik geldi geçti, bir günlük süstü

Nefsim doymamaktan dünyaya küstü

Eser darmadağın, emek yüzüstü

Toplayın eşyamı işim acele”

mısralarıyla anlamlandıran, ömrün gelip geçici, hayatın çok kısa olduğunu hatırlatan Nurettin Olgun, “önemli olan arkada hoş bir seda bırakmaktı; elhamdülillah aldığımız intiba bu yöndedir” dedi. Hiç bir zaman kendi isteği ile idareci olmadığını, görülen lüzum ve istek üzerine üç kez idareci olduğunu, üçünden de istifa ederek ayrıldığını söyleyen Müdür Nurettin Olgun, “Bizim anlayışımızda görev istenmez verilir. Görev aldıktan sonra da bu makamın hakkını vermeye, görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışarak Allah’tan yardım talep ettik. Bu isteğimiz indi ilâhîde karşılık buldu. Personel ve çevremizden aldığımız pozitif enerji ile Vakfıkebir ve Beşikdüzü’ne yakışır okul ve yurt kazandırdık. Hiç bir makamda gözümüz olmadı. Herkesin idareci olmaktan kaçtığı sıkıntılı bir süreçte imam hatiplere sahip çıkma adına müdürlük görevine talip olduk ve Allah’a hamd olsun bunu da kazasız, belasız bizden sonrakilere, kimseleri incitmeden devretmeyi başardık” dedi.

Reklam yapmadığını, birileri tarafından takdir edilmeyi beklemediğini, “Rabbim bilsin yeter” dediğini ve Rabbim bilirse herkese de bildirir inancı üzere olduğunu belirten Olgun, “İstifam nedeniyle, üzdüğüm herkesten özür diliyorum. Süreç ve rahatsızlığım bunu gerektiriyordu. Ama ömrüm olursa biraz daha öğretmenliğe devam etmeyi düşünüyorum. Heyecanım bitmedi ve bitmeyeceğine inanıyorum. Mesleğimi ifa etmede en ufak bir eksiklik gördüğüm anda da ayrılırım. İdarecilik zor bir görevdir. Bana göre herkes idareci olamaz. Koltuğu doldurmanız ve hakkını vermeniz gerekiyor. Hele bu imam hatipse daha da zordur. Temsil kabiliyetinizin olması, konuşmanız ve yaşantınızla halkın teveccühüne mazhar olmanız gerekiyor. Kendi namıma bu makama tam layık olduğumu söyleyemem. Ama elimden gelen çabayı gösterdiğimi söyleyebilirim. Buraya kadarmış. Her şeyin bir sonu vardır. İşi tadında bırakmak en doğrusu. Doğru zamanda bıraktığıma inanıyorum. Nezaket gösterip beni onura ettiğiniz için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin”  diyerek sözlerini tamamladı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Mayıs 2017, 23:59 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar