KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI - MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK - MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU - MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ - MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU -
Oğuz Köyleri’nin Efsane Halil’i Yıllar Sonra Huzurlu Bir Yuvaya Kavuştu

Oğuz Köyleri’nin Efsane Halil’i Yıllar Sonra Huzurlu Bir Yuvaya Kavuştu.

Beşikdüzü İlçesi’ne bağlı Çakırlı Köyü vatandaşlarından, yörede Oğuz Halil’i olarak tanınan 75 yaşındaki Halil Kelsoy, yıllar sonra Arsin Özel Bakımevi’ne yerleştirildi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ile Oğuz Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazim Zıp ve duyarlı vatandaşların girişimleri sonucu bakımevine yerleştirilen Oğuz (Türkelli, Resullü, Dolanlı ve Çakırlı) Köylerinin efsane Halil’i, yaklaşık üç yıldır Beşikdüzü İlçesi’nde vatandaşların yardımlaşması ile tutulan ve kirası verilen küçük bir odada yaşamını sürdürüyordu.

Halil Kelsoy’un bakımevine yerleştirilmesiyle ilgili olarak görüştüğümüz Oğuz Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazim Zıp, dernek yönetim kurulu üyesi Çağlar Yenigün ve çarşı esnaflarından Muhammet Yanık yaptıkları açıklamada, “Bizim Halil sürekli gezen birisiydi. Nerde akşam orda sabah ederdi. Özellikle Beşikdüzü, Eynesil ve Şalpazarı ilçe ve köylerinde kendisini tanımayan yoktur. Hemen her gün köyden şehre yürüme inerçıkardı. Ancak birkaç yıldan beri fazla gezemez oldu. O nedenle bizlerde kendisine ilçede bir oda tahsis ettik. Burada kalıyordu. Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun her ay düzenli olarak odasını temizletti. Her türlü sorunuyla ilgilendi. Halil kendi başına yaşadığı ve sürekli gezmeye alışık olduğu için ele avuca gelmiyordu. En yakını olan ve İzmit’te ikamet eden ağabisinin oğlu Hayati Kelsoy O’nu yanına aldı, ilgilendi, baktı ama Bizim Halil orda sıkıldı, durmak istemedi. Burada bizim kontrolümüzde yaşamaya devam ediyordu. Ancak giderek yaşlandığı için artık zaruri ihtiyaçlarını bile gideremez duruma düştü. Ve en son yeğeni Hayati Kelsoy, Trabzon Valiliği’ne yazdığı bir dilekçe ile amcası Halil Kelsoy’un bakımevine alınmasını istemesi üzerine valilikten geldiler, Halil’i almak istediklerini söylediler. Bunun üzerine Belediye Başkanımız Sayın Ramis Uzun devreye girerek gerekli araştırmaları yaptı. Sonuç olarak Halil’in bakımevine götürülmesinin hem sağlığı açısından hem de devlet güvencesi altında daha güvenli bir ortamda bulunmasının daha doğru olduğuna karar verdik ve Arsin Özel Bakımevi’ne götürüp teslim ettik” dediler.

Bakımevine yerleştirildikten kısa bir süre sonra Halil Kelsoy’u ziyaret ettiklerini söyleyen Oğuz Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazim Zıp ayrıca şunları söyledi: “Halil amcamız çok rahat ve emin ellerde. Ancak şu var ki, ‘Bülbülü altın kafese koymuşlar: İlle de vatanım demiş’ bu anlamda Halil ne kadar rahat da olsa yıllarca yaşadığı yerleri ve insanları özlüyor ama bir süre sonra alışacaktır, belki de gelmek bile istemeyecektir. Biz kendisini rutin olarak belli aralıklarla sık sık ziyaret edeceğiz, bizim açımızdan yapılması gereken bir şey olursa yakından ilgileneceğiz” dedi.

Halil’in Herkese Selamı Var!

Son olarak Halil’in herkese selam gönderdiğini de ifade eden Dernek Başkanı Kazim Zıp, Halil Kelsoy’un bakımevine yerleştirilmesi sürecinde aktif rol alan başta Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun olmak üzere, ilgililere, duyarlı vatandaşlara, Arsin Özel Bakımevi idareci ve çalışanlarına çok teşekkür etti.

www.mithatgudu.com sitemizde yayınlanan haber ve resimlerin telif hakları sitemize aittir. Kaynak gösterilmeden kopyalama yapmak kesinlikle yasaktır. Lütfen emeğe saygı!!!!  

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Nisan 2012, 18:32 tarihinde Sağlık, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  1. Avatar nabi emiroğlu dedi ki:

    Halil amca benim dağ evimiz komşumuz olur.Yıllardır görmemiştim kendisini görünce çok duygulandım.Değerli başkanlarımız ve kurum yetkilileri güzel bir görev üstlenmişler kendilerini kutlar başarılar dilerim.Halil amcamıza da yeni yuvasında Allahtan sağlıklı mutlu yıllar temenni ederim.
    Sayğılarımla

Benzer Haberler
KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI

KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN P...

VAKFIKEBİR’DE, KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN...

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK Kızılay’ın Vakfıkebir... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CAN...

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU Video  Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ...

Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş’ın, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile Zekat konusunda... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN P...

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM RADYOSU’NDA TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAYA TALİBİZ

ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SA...

KIYMETLİ KARDEŞLERİMİZ! Türkiye Diyanet Vakfı Vakfıkebir Şubesi olarak Zekat, Fidre, Fidye ve... [Devamı]
VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL İLE RÖPORTAJ

VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL İLE RÖ...

VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL İLE… Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, İlçe Müftüsü... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar