MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
Şahmelik Köyü Güney Mahalle Vatandaşlarının Yol Sevinci

sahmelik koyu guney mahalle

Fotoğrafları “facebook” sayfamızdaki albümde bulabilirsiniz…

(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yok isek istek gönderebilir, paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz…)

Şahmelik Köyü Güney Mahalle Vatandaşlarının Yol Sevinci

Beşikdüzü ilçesi Şahmelik köyü Güney Mahalle vatandaşları yarım kalan mahalle yolunda devam eden çalışmalardan oldukça memnun kalırken bazı haneler de ilk kez yola kavuşmanın sevincini yaşadılar.

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan ancak bazı vatandaşların yerinden yol vermek istememesi nedeniyle mahalle halkının bir kısmının istifade edemediği yol güzergâhında istimlâk yapılarak vatandaşların bir kısmının daha yol çilesi sona erdirildi.

Köy muhtarı Mehmet Uzuner konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yolun devam etmesi için 7 yıl istimlâk işlemleriyle uğraştık. Mahkeme sonuçlandı ve kadastro yol istimlakini belirledi. Orman İşletme Müdürlüğü ile ağaçların kesim işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Ahmet Günaçtı, Halil Uzun arkadaşlarımızın da maddi destekleriyle özel bir kato kiralayarak çalışmaları başlattık. Daha sonra Beşikdüzü Kaymakamlığı köylere hizmet götürme birliğinden aldığımız bir miktar yardım ile çalışmaları devam ettirdik ve 7-8 hanemiz daha yola kavuşmuş oldu. “ dedi.

Geniş bir coğrafya üzerinde bulunan mahallede hanelerin dağınık olması nedeniyle bütün hanelerin yol sorununu zaman içerisinde çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını ifade eden köy muhtarı Uzuner, bu konuda karşılaştıkları en büyük sıkıntının ise vatandaşın yola engel olmak istemesi olduğunu belirtti. Vatandaşların kendilerine yardımcı olmaları durumunda işlerin daha kolay ve yatırımın daha rahat alınabileceğinin altını çizen Muhtar Mehmet Uzuner, mahallede yaşayan diğer vatandaşların da yol sorunlarının giderilmesi için mevcut yolun Şahmelik ve Korkuthan köyü ana yoluna bağlantısının yapılması için yaklaşık 2,5 km. daha bir yol çalışması yapılması gerektiğini ve herkesin taşın altına elini koyması ve duyarlı olunması gerektiğini hatırlattı.

Muhtar Mehmet Uzuner, başta Kaymakam Alaattin Aktaş olmak üzere, siyasilere, İl Özel İdaresi yetkililerine, kendisine maddi-manevi yardımcı olan, hizmette katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

“Ömür bitti ama yola kavuştuk” diyerek ilk kez yola kavuşmanın buruk sevincini dile getiren mahalle sakinleri ise, “Hayat varmış, yaşamak varmış. Biz buralarda yıllarca hastalarımızı, yaşlılarımızı sırtlarımızda taşıdık. Sırtımızda malzeme taşıyarak evlerimizi yaptık. Ömrümüzün sonunda yola kavuştuk. Artık çocuklarımız rahat edecek.” dediler.

Yetkililere ve köy muhtarı Mehmet Uzuner’e teşekkür eden mahalle halkı ayrıca; “Ölünce tabutumuzu nasıl taşıyacaklar diye endişe ediyorduk. En azından komşularımız tabutumuzu rahat taşıyacaklar. O Yüzden sevinçliyiz. Allah’ını seven yola mani olmasın” diyerek önemli bir de mesaj gönderdiler. (Mithat GÜDÜ)

 

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Mart 2014, 20:11 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar