VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Şalpazarı İlçesindeki Şehit ve Gazi aileleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

salpazari-sehit-gazi-iftar1

Şalpazarı İlçesindeki Şehit ve Gazi aileleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

Şalpazarı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İlçedeki Şehit ve Gazi ailelerine iftar yemeği verdi. İftar’a Şalpazarı Kaymakamı Zihni YILDIZHAN, Eşi Tonya Kaymakamı Yeliz YILDIZHAN, Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, İlçe Jandarma Komutanı Selahattin URAL, İlçe Emniyet Amiri Ferda YILMAZ, İlçe Tarım Müdürü Reşat BAŞ ,İlçe Müftü Vekili ve Vaizi Mustafa ÇAKIR, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa BEKTAŞ, SYDVakıf Müdürü Hurşit AKGÜN, KHGBirlik Müdürü Fatih KANDİL, İstanbul Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet GÜNER, Organizatör ve Sunucu Necati SELVİTOP, Şehit Aileleri, Gazi Aileleri, SYDVakıf Mütevelli Heyeti ve Personeller katıldı.

salpazari-sehit-gazi-iftar2

İftar yemeği ezan saatinin yaklaşmasına binaen okunan aşr-ı şerif ve dua ile başladı. Kaymakam Zihni YILDIZHAN; İftar yemeğinin ardından herkesin duygu ve düşüncelerini aktarmak için söz alabileceğini söyledi.

İlk olarak İstanbul Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet GÜNER söz aldı. GÜNER herkesi selamlayarak başladığı konuşmasında, ”iftar yemeğini düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür etti. Böyle faaliyetler sayesinde devletimizin arkamızda olduğunu bir kez daha anlıyoruz ve gurur duyuyoruz. Ülkemizde şehit ve gazilerimiz için birçok faaliyetler düzenlenmekte olup, devam etmektedir. Devletimiz bizleri hiçbir platformda yalnız bırakmamaktadır. Bende bu duygu ve düşüncelerle sizleri tekrar selamlıyorum ve afiyet olsun diyorum” dedi.

Şehit ve Gaziler adına söz alan Gazi Cevat ÖZDEMİR de protokolü ve katılımcıları selamladı. İftar yemeğini düzenleyen Şalpazarı Kaymakamlığı’na ve SYDVakfı’na teşekkür etti. Böyle faaliyetlerin kendilerini çok duygulandırdığını ve gururlandırdığını ifade eden ÖZDEMİR, gerçekten devletimizin gazi ve şehitlerine sahip çıktığını söyledi. Duygu selinin yaşandığı böyle bir ortamda konuşmasını kısa kesmek istediğini söyleyen Gazi Cevat ÖZDEMİR herkesi tekrar selamladı ve teşekkür etti.

SYDVakıf Mütevelli Heyeti adına ise aynı zamanda Üzümözü Köyü Muhtarı da olan Hasan KARADENİZ söz aldı. İftar yemeğine gelen ailelere teşekkür eden KARADENİZ Vakıf olarak da şehit ve gazilerimizin her türlü sorunlarına yardımcı olmak için hazır olduklarını söyledi. Değerli vakitlerini almak istemediğini ifade eden KARADENİZ sözlerini bitirdi.

Belediye Başkanı Fehmi CENGİZ ise iftar yemeklerinin birlikteliğin simgesi olduğunu söyledi. Diğer tüm faaliyetlerde de aynı birlikteliği görmek istediğini ifade eden CENGİZ iftar yemeğini düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür etti.

Son olarak İlçe Kaymakamı Zihni YILDIZHAN, “Bu mübarek günlerde aziz şehitlerimizi ve gazilerimizden ahirete intikal edenleri yad ederek ve şu anda buraya icabet eden şehit ve gazi ailelerimizi, katılımcıları selamlayarak sözlerime başlıyorum. Amacımız şehit ve gazi ailelerimizle iftarda biraraya gelmekti. Göründüğü gibi çok güzel bir ortam oluştu. Çünkü bu topraklar onların bizlere emanetidir. Bizlerde onlar için ne yapsak azdır. Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir iftar yemeği tertip ettik. Birlik ve beraberliğimizin simgesi olan bu faaliyetler her alanda sürüp gitmelidir. Devlet olarak bizler de şehit ve gazi ailelerimizin her konuda yanında olmaya hazırız. Hiç çekinmeden makamımıza gelebilirler. Zaten biliyorsunuz sizlere makamımız her zaman önceliklidir. Sözlerimi bitirirken uzak ve yakından gelen herkese teşekkür ediyorum, tekrar bir araya gelebilmek dileğiyle iyi akşamlar diliyorum.” dedi

Mustafa ÖZCAN

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Temmuz 2013, 00:49 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar