VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Şalpazarı Okuyor Projesinin ödülleri sahiplerini buldu

salpazari-okuyor1

ŞALPAZARI OKUYOR PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

28 Kasım 2012 tarihinde başlatılan Şalpazarı Okuyor Projesinin ara değerlendirme ödül töreni İmam Hatip Lisesi Salonunda yapıldı. Programa Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan, İlçe Garnizon Komutanı Selahattin Ural, Belediye Başkan Vekili Cevat Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav, daire amirleri öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Programın sunumunu Atatürk Ortaokulu Türkçe öğretmeni Neslihan Özcan yaptı.

Açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav; Kampanyanın 28 Kasım 2012 de başlatıldığını, beş aylık bir zaman dilimini geride bıraktıklarını ifade etti. Her ay düzenli olarak yapılan okuma çalışmalarının Şube Müdürümüz Enver KABATAŞ tarafından tasnif edildiğini ve böylece beş ayın sonunda en çok kitap okuyanların belirlendiğini söyledi. İrfan Ertav ayrıca, “Okuma alışkanlığı, kişinin okuma eylemini bir gereksinim ve zevk kaynağı olarak algılaması sonucu bunu yaşam tarzına dönüştürerek sürekli ve düzenli bir biçimde gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir. Bu bağlamda okuma alışkanlığı hayat boyu devam etmesi gereken, geliştirilebilir bir yaşam becerisidir. Bu beceriye dönük bir eğitimin ilk aşamasını farkındalık eğitimi oluşturmaktadır. Kitap dostu öğretmen, öğrenci ve kamu çalışanlarını tebrik ediyorum. Bu bağlamda bizlerden desteğini esirgemeyen ve bizzat projenin başında yer alan ilçemiz kaymakamı Sayın Zihni Yıldızhan beye de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Değerlendirme konuşmalarında Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan ise; “Okuma, çağdaş uygarlık değerlerini yerleştirmede en etkili araçlardan biridir. Okumanın bireysel ve toplumsal önemi, yadsınamaz bir gerçekliktir. Okuma, birey için sağlıklı düşünmenin temel koşuludur. Okumanın toplumsal yararı ise, özellikle ekonomi ve eğitim alanında kendini göstermektedir. Bilim adamları, okuma yazma ile ekonomik gelişme, suç işleme, okuldan ayrılma, işinde başarılı olamama vb. durumlar arasında yakın ilişkilerin olduğunu belirtmektedirler” dedi.

Hızla değişen ve gelişen dünyada, insanların bilinçli bir şekilde kitapların dünyasına katılması gerektiğini belirten Kaymakam Yıldızhan, “Kişinin birey olarak bir şeyler yapabilmesi ve içinde bulunduğu toplumla sağlıklı ilişkiler kurabilmesi için öncelikle okuma davranışını kazanması ve bu davranışı geliştirmesi zorunludur. Ülkemizde televizyon ve bilgisayar isimli sihirli kutular gençleri esir almıştır. Zira televizyon ve İnternete ayrılan zaman dilimi de okumaya ayrılan zaman diliminden oldukça fazladır. Bu durum okuyarak, araştırarak bilgi edinme yerine malumatla bilgi edinmeye neden olmaktadır. Malumatla bilgi edinme ise bilgi içeriklerindeki zararlı ve yıkıcı öğeleri görmelerini engellemektedir. Ayrıca gençlerin toplumsallaşması yerine asosyal bireyler hâline gelmelerine sebep olmaktadır” şeklinde konuştu.

Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan konuşmasında ayrıca, Şalpazarı Okuyor Projesi kapsamında çeşitli kaynaklardan yaklaşık 18.000 lira değerinde kitabın okul kütüphanelerine kazandırılarak öğrencilerin ve öğretmenlerin hizmetine sunulduğunu belirterek, projenin uygulanmasında emeği geçenleri kutladı.  Konuşmasının sonunda, “Bugünkü program bir sonuç ve neticelendirme olarak değerlendirilmemelidir. Zira proje hayat boyu öğrenme gereği süreklilik arz etmektedir” ifadelerini kullanan Kaymakam Yıldızhan, dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerin ödüllerini verdi.

“ŞALPAZARI OKUYOR PROJESİ” KAPSAMINDA OKULLARDA EN FAZLA KİTAP OKUYANLAR  LİSTESİ (Genel)

S.NO

Adı ve Soyadı

Okulu

Okuduğu Kitap Sayısı

Okuduğu Sayfa Sayısı

Puanı

1

Nazmiye YOLCU

Simenli Ortaokulu

66

12.131

152

2

Hande Ceren BEKTAŞ

Atatürk Ortaokulu

27

6204

115

3

Gamze DEMİRTÜRK

Atatürk Ortaokulu

20

4325

65

1

Merve CÖMERT

Şalpazarı ÇPL

12

4386

35

2

Yeşim KARABULUT

Şalpazarı ÇPL

9

3369

29

3

Dilara MUHÇU

Şalpazarı ÇPL

5

3137

23

1

Hüseyin DEMİRCİ

Simenli Ortaokulu

39

9.575

142

2

Yücel KAYA

Simenli Ortaokulu

36

9.456

123

3

Kamer TUNCER

Simenli Ortaokulu

14

5.538

77

Foto için tıkla…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Mart 2013, 21:46 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar