VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Şehit aileleri unutulmadı

sehitaileleriyemek1-2013

Şehit aileleri unutulmadı

Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş ve Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü ve şehitleri anma günü nedeniyle Beşikdüzü Mavi Kıyı’da Şehit aileleri onuruna yemek verdiler.

Yemekte ilk olarak konuşan Belediye Başkanı Ramis Uzun “Bu ülkede gurur içerisinde yaşıyorsak bu, ülkeyi bize vatan yapan bütün şehit ve gazilerimizin eseridir. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyor hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş ise yaptığı konuşmasında, “Bu gün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü, yasa gereği de aynı zaman da “Şehitler Günü” ve şehitleri anma günü olarak kutluyoruz. Bu gün düzenlediğimiz solon etkinliklerinde duygulandık. Ağlamamak için kendimizi zor tuttuk. Bu gün kutlama etkinlikleri içerisinde sizlerle bir araya gelebilmek, paylaşımda bulunabilmek amacıyla böyle bir organizasyon düzenledik. Katılımınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizleri bir arada görmek, görüşmek, konuşmak dünyanın en güzel şeyidir. Siz bizlere hakkınızı helal edin. Bizler günün yoğunluğundan her birinizi evlerinizde ayrı ayrı ziyaret edemedik. Böylesi etkinliklerde bir araya gelerek birlikteliği yaşamak hepimiz adına sevindirici; iyi ki geldiniz. Senede birkaç kez de olsa hepinizle bir arada olmayı cani gönülden arzuluyorum. Bu memleket sahipsiz değildir. Bu memleketi bize vatan yapmak için canını bir an bile düşünmeden veren Aziz Şehitlerimiz ve yine ölüme karşı aslanlar gibi koşan ve sağ kalan gazilerimiz olmasaydı bizler bu gün bu kadar rahat, huzurlu ve emniyet içerisinde olamazdık. Mesele vatan olunda bundan gerisi ayrıntıya girer. Dolayısıyla biz vatan için bu güne kadar elimizden gelen tüm gayretleri gösterdik ve en kıymetli neyimiz varsa onu bile vermekten çekinmedik. Sizler ya şehit yakınısınız ya gazisiniz. Sizlere Allah bundan sonra sağlık versin, huzur versin, mutluluk versin. İmkanlar elverdiği müddetçe bizim sizler için ne yapmamız gerekiyorsa bunu yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Bizim en büyük payemiz, onurumuz sizlerin mutlu olmasıdır. Siz huzurlu olmadığınız müddetçe bizler diğer taraftan görevimizi ne kadar yaparsak yapalım, yine de size karşı görevimizi yapamadığımız zaman borcumuzu eksik ödemiş oluruz” dedi.

Şehit aileleri adına söz alarak konuşan radyo, televizyon program yapımcısı ve emekli öğretmen Murat Cihan ise, “Eli öpülesi insanları bir araya getiren Sayın Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Kınalı kuzularını, koç yiğitlerini bu vatan için, bu bayrak için şehit veren anneleri babaları huzurlarınızda saygıyla selamlıyorum. Zira onlar öz yavrularını bu vatan için şehit vermişlerdir. Bizim bu vatana olan borcumuz bitmemiştir, bitmeyecektir. Şerefli Türk askeri ve emniyetimiz görevde olduğu müddetçe, Atatürk’ün gençliği görevde olduğu müddetçe vatanımıza karşı olan görevimiz bitmemiştir, bitmeyecektir” şeklinde konuştu.

Şehit aileleriyle bir süre baş başa sohbetin ardından hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

Programa, Kaymakam Alaattin Aktaş, Belediye Başkanı Ramis uzun, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş İsmail Pınar, Emniyet Müdürü Fevzi Taş, Ak Parti İlçe Başkanı ve İl genel meclis üyesi Harun Demirci, şehit aileleri ve gazeteciler katıldılar.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Mart 2013, 00:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar