VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Selim Dilli: “Esnafların sorunlarını çok iyi biliyorum”

selim dilli

Esnafların sorunlarını iyi biliyorum

Selim Dilli: “Esnafların sorunlarını iyi biliyorum. Esnaf Odası’yla işbirliği yapacağız. Esnafımızın belini büken sorunlarına çare arayacağız. Esnafımıza 70 milyar kredi vardır, bunu 100 milyara çıkarmaya çalışacağız”

21 Ocak 2014 tarihinde yapılacak olan Beşikdüzü Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıklayan esnaf Selim Dilli, 25 yıldır ilçede esnaflık yaptığını ve esnafların sorunlarını çok iyi bildiğini söyledi.

Esnaflığa 11 yaşında dedesinin yanında başladığını, 13 yıldır da kendi işini kurarak esnaflığı sürdürdüğünü belirten Selim Dilli, aday olurken hiç kimseye ve köye karşı önyargılı olmadığını söyledi.

Dilli, basına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ben önceden Yeşilköylü idim şimdi tamamen Beşikdüzlüyüm. Beşikdüzlü olmamdan dolayı da ilçeme hizmet etmek istiyorum. İyi ve genç bir ekiple yola çıkmak istiyorum. İdeallerim, hayallerim var. Esnaf arkadaşlarımın yaşadığı sorunları bir esnaf olarak ben de yaşadığım için onların sorunlarını çok iyi biliyorum. Aday olmamın en büyük sebebi ise, gittiğimiz zaman 3 tane kefil istiyorlar. Reyinli, kefilli kredi kullanımında esnaf arkadaşlarıma yardımcı olacağım. Asla ve asla reyinliden parayı almayacağız. Reyin içerde durduğu sürece, bittiğinde tekrar tazelenmek istendiğinde tekrar tazeleyeceğiz. Bugün Beşikdüzü’nde 650 civarında esnaf var. Listeyi aldığımızda gördük ki, 265 tane ortağı kalmış. Yüzde 50 esnafımız kayıt olmamış. Esnaflar ziyaret edilerek sizin bir sıkıntınız, bir sorununuz var mı denilmemiş.  Her yıl hediyesini alıp yeni yılda hayırlı işler dememişler. Sel felaketi geçirdiklerinde gidip yanlarında olmamışlar. Kredi çeken esnaflar için Ankara’ya merkeze bir yazı yazıp esnafımız mağdur olmuştur, günü gelenlerin borçlarının ertelenmesi istenmemiş. Bunları yaşadığımız için ben bu eksiklikleri gördüğüm için aday oldum. Yapacaklarım arasında kesinlikle ve kesinlikle esnafımıza bugün 70 milyar kredi vardır. İpoteğini getiren herkese tamamını kullanması için yardımcı olacağız. Kredi limitini 100 milyara çıkarmaya çalışacağız. Sorunlu kredili olan arkadaşların imkan varsa bu esnaflar geri çağrılacak avukattan alınacak, temerrüt faizleri varsa af olacak, ana parayı alıp borçlarını kapatmaya çalışacağız. Git banka mı soyacaksın ne yapacaksan yap bu borcu öde demeyeceğiz. Eğer kanunda yeri varsa 10 milyara kadar esnaftan kefil istememeye çalışacağız. Eğer böyle bir yetki varsa 3 kefil değil de 1 kefille bu işi göreceğiz. Biz karşılıklı birbirimize hizmet edeceğiz. Esnafı idare edeceğiz. Onlarla bir olup çalışacağız. Esnaf Odası’yla işbirliği yaparak esnafın belini büken vergidir şudur budur bunları aşması için yardımcı olacağız. Biz esnafın başkanı değil hizmetkârı olacağız. Esnafın istediği iş olmuyorsa sebeplerini ona güzellikle anlatacağız. Bir hafta sonra gel, dosyayı bakalım inceleyelim demeyeceğiz. İvedilikle acil toplanıp sorunu ele alacağız. Esnafın sorununu çözmek için orda olacağız.

Aday olduk. Bir liste almak için aramadığımız yer kalmadı. Eğer biz kazanırsak seçime giderken sandığı ortaya koyacağız. Kaldır, indir ile seçim yapmayacağız. Biz demokrasiden yanayız. Ben bu düzene başkaldırıyorum. Bir diğer aday arkadaşım Koray Kukul, O da benim gibi düşünüyor. O’na da başarılar diliyorum. Mevcut başkana da başarılar diliyorum. Kendisini anti demokratik tavrından dolayı kınıyorum. Sandığı ortaya koyar, başkan olur, öperiz, kucaklarız, başarılar dileriz, ondan sonra hepimizin başkanı olur. El kaldırıp indirmede insanlar mevcut başkandan yarın kredimiz çıkmaz diye  korkuyorlar. Herkesin gözü önünde başka adaya nasıl oy versinler. Bu seçim şekli demokratik değil. Sandık ortaya konmalı. Hür irade kimi seçerse herkes bunun sonucuna razı gelmeli. Böylece kimse kimseden de intikam almaya çalışmaz” dedi. (Ahmet SARAÇ)

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Ocak 2014, 21:33 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar