VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Sisder Başkanı Abdullah Gülay, Şalpazarı İlçemizde kurum, kuruluş ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

gulay_esnaf_z1

Sisder Başkanı Abdullah Gülay, Şalpazarı İlçemizde kurum, kuruluş ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

 Bu çerçevede Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bektaş, Nüfus Müdürü Adil Karabina ve Mal Müdürü Ahmet Kandil ile yaptığı görüşmelerden sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.

SİS DAĞI YOLUNUN ASFALTI GECİKMEMELİ

Yayla sezonunun başlaması yayla göçlerinin sürdüğü bir dönemde yayla yollarının stabilize çalışmalarından dernek olarak memnun olduklarını söyleyen Gülay, Sis Dağı yolunun asfalt çalışmalarının henüz başlamadığını, gecikmeden dolayı endişe ettiklerini dile getirdi. Kış mevsiminin dağlara erken geldiğini bu nedenle öncelikle çalışmanın zirveden başlaması gerektiğini ifade eden Sisder Başkanı Gülay, Turalıuşağı yolunun tamamlanmak üzere olduğunu, bitiminde çalışmalara Sis Dağı zirvesinden aşağı doğru başlanması gerektiğini ifade etti.

ERDOĞAN BAYRAKTAR’A TEŞEKKÜR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ı geçen sene dernek olarak Sis Dağı’na davet ettiklerini ve yaylaların sorunları hakkında kendilerine çadır birifingi ile sorunları aktardıklarını ve dernek başkanlığınca hazırlanan bir dosyayı Sayın bakana arz ettiklerini anlatan Gülay, “Sayın bakanımıza Sis Dağı yolunun asfaltlanması ile ilgili verdiği sözü tuttuğu için bütün yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına Çevre Ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’a teşekkür ederim “ dedi.

“UYKUYU BÖLMEK, ÇİZMEYİ GİYMEK” GEREKİYOR!

 Nüfus Müdürü Adil Karabina son günlerde ilçe nüfusunun özellikle nakil yoluyla artmaya başladığını söyledi. Bunun üzerine nüfus artışında yaz mevsiminin geliyor olmasının ve yerel seçimlerin yaklaşıyor olmasının etkisi olduğu konuşuldu. Sisder Başkanı Gülay, “Büyükşehir yasasıyla artık ilçemiz daha da büyümüştür. Bundan böyle köy yoktur, ilçenin her köşesi merkezdir. İlçemizin her köşesini ilçe merkezi gibi yapma süreci başlamıştır. Bunun gerçekleşmesi için çok çalışmak gerekecektir. Uykuyu bölme, çizmeyi giyme zamanları, kanatlanıp uçma günleri yaklaşmaktadır; ilçe halkımız bunu hak etmektedir” dedi.

Nüfus Müdürü Karabina, ”geçen ay 63 doğum, 26 evlenme, 21 ölüm gerçekleştiğini, boşanmaların artık kendilerine değil, adliye kayıtlarından Vakfıkebir Nüfusuna bildirildiğini bu nedenle ellerinde veri olmadığını” söyledi. Ayrıca, “Şalpazarı halkının devletine bağlı, yasalara saygılı, kanaatkâr bir özelliği olduğunu, adli vakaların çok az olduğunu, böyle bir ilçede çalışmaktan çok memnun olduğunu” ifade etti.

SADIK MİLLET HİZMETİ HAK EDİYOR

Sisder Başkanı Gülay, “vatandaşlık haklarımız bir yana, sadece bu özelliğimiz nedeniyle birçok hizmeti almada önceliğimiz olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“MEZARIMI HALKIMIN GÖNLÜNE KAZMAYA ÇALIŞIYORUM…”

İlçe merkezinde bazı esnafları ziyaret ederek çaylarını içen ve düşüncelerini dinleyen Gülay, “Halkla iç içe olmak benim için suda balık olmaktır. Ben onlarla nefes alıyorum. Onlardan ayrı kalınca kuruda kalıyorum. Onlarla ağlamak, onlarla gülmek gerçek ağlamak, gerçek gülmektir; benim mezarım onların gönülleridir.  Bu karakteri bana onlar aşıladı; yörenin kitabını yazmak için yıllarca araştırma yaptım. Ev ev, yayla yayla gezdim, bütün  zamanın yaşlılarını dinledim; notlar aldım. Onlar yaşadıklarını ağlayarak anlatırken boğazım düğümlendi; kaset konuşmalarını gece sabahlara kadar yazıya geçirirken onları düşünerek ağladım; ben onlardan bir parçayım.”  dedi.

 Kireç Mahallesi’nden Helim Ağa ailesi olarak bilinen ailelerden Merhum Sabri Akbayrak eşi Emine Akbayrak’ın cenazesine katılan Abdullah Gülay, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

 İhtiyaç oldukça ve gerektiğinde bu tür ziyaretleri sürdürerek halkımızın ve esnafımızın sesi olmaya devam edeceklerini söyleyen Abdullah Gülay, akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Haziran 2013, 18:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar