VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
SİSDER’DEN KAYMAKAM YILDIZHAN’A ZİYARET

sisderden-kaym-ziyaret

SİSDER’DEN KAYMAKAMA ZİYARET

Sisder Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci-Yazar Abdullah GÜLAY, Şalpazarı Kaymakamı Sayın Zihni YILDIZHAN’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında kaymakama Sisder Yönetimi ve üyeleri adına görevinde başarılar dileyen Başkan Abdullah GÜLAY, “adli olaylar ve asayiş bakımından istatistik verilerine göre sorunu en az ilçe olan Şalpazarı halkının, devletine ve milletine bağlı olduğunu” dile getirdi ve  “bu özelliğimizin karşılığı devlet yatırımı ve sorunların çözümüne katkı olarak karşılık bulması gerektiğini” ifade etti.

Ayrıca SİSDER’in kuruluşu hakkında bilgi veren ve derneğin hangi ihtiyaçlardan doğduğunu açıklayan GÜLAY, “ STK olarak sorunların çözümüne katkı sağlamaktan onur duyacaklarını” söyledi ve “Sis Dağı’nın sorunlarının çözümü konusunda Trabzon Valilik Makamına yazılı olarak, Sayın Vekil Safiye SEYMENOĞLU’na ve Sayın Bakan Erdoğan BAYRAKTAR’a brifing ile beraber kapsamlı bir de rapor sunduklarını”  anlattıktan sonra; “Sis Dağı’nın yolunun asfalt çalışmalarından ve Sis Dağı suyunun adil dağıtımı projelerinden duyduğu memnuniyeti” dile getirdi.

Bu konularda Geyikli Belediye Başkanlığının katkılarına da teşekkür eden GÜLAY; “göçün önlenmesinde, üst düzey bürokrat atamalarında ve siyasette zayıf kaldıklarından” bahsederek, “bu alanlarda mücadele vermek, ilçeye yapılabilecek en büyük hizmet olacaktır” dedi.

Ayrıca geçen yıl ilçede Şalfed’in düzenlemiş olduğu panel sonucunu da kaymakama arz eden Sisder Başkanı, “ilçemizin geleceğinin eğitim ve turizm alanlarında yapılacak yatırımlara bağlı olduğundan” söz etti. İlçenin kalkınması amacına hizmet için kendisine ait, ŞALKAP ve ŞAKÜLTAP adlı yayınlanmış proje tasarısı hakkında bilgi sunduktan sonra asıl önemli olanın ilçede, ülkede ve beldede birlik ve beraberlik meselesi olduğunu vurguladı.

Kaymakam YILDIZHAN, sorunlar karşısında gösterilen ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ettikten sonra, “gündeme getirilen konularda çalışmalar yaptıklarını, girişimlerini sürdürdüklerini” söyledi. Özellikle göçün önlenmesi, bürokratlar konusunda,  Sis Dağı Turizm Merkezi ve birlik ve beraberlik konularındaki önceliklerinden söz etti.

Bir tür çalışma ziyareti biçiminde geçen görüşmeden sonra, İlçe Belediye Başkanı Fehmi CENGİZ’i makamında ziyaret eden Sisder Başkanı GÜLAY, belediyedeki meclis toplantısına da katılarak meclis üyelerine hitaben yaptığı kısa konuşmada, gelecekte Geyikli Belediye’sinin kapanacağından dolayı ilçenin bütün mahalleleriyle bir bütün olarak birlik ve beraberlik içinde daha güçlü olacağını anlattı. GÜLAY, bazı esnaf ziyaretleri sonrasında Yeni ŞALPAZARI GAZETESİ sahibi Turgay İKİNCİ’yi de bürosunda ziyaret ederek çalışmalarını tamamladı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Nisan 2013, 21:39 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar