BÖLGEMİZDE TEK - KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI - MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK - MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU - MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ -
Beşikdüzü Ülkü Ocağı’nda görev değişikliği

Beşikdüzü Ülkü Ocağı’nda görev değişikliği yapıldı. Eski Başkan Ümit Yaylı görevi törenle yeni Başkan Temel Ayvaz’a devretti.

Beşikdüzü Ülkü Ocağı’nda görev değişikliği için devir-teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan Trabzon Ülkü Ocakları 2. Başkanı ve aynı zamanda Teşkilatlandırma Masası Başkanı Koray Öztürk, Beşikdüzü Ülkü Ocağı eski Başkanı Ümit Yaylı’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Öztürk, “Trabzon Ülkü Ocakları olarak yeni bir devir teslim yapıldı ve yeni bir teşiklat oluşturuldu. Malumunuz bu bir bayrak yarışı, bayrağı biz devraldık. İlk hedefimiz ülkücü hareketin olmazsa olmazı olan manevi duruşu oluşturmak, o maneviyatı yaşatmak. Hepsinden öncede bunu eğitimle sağlayacağız. Türk-İslam ülküsünü sadece anlatmakla değil, yaşamakta olduğumuzun bilincinde olarak, hem yaşayıp hem de arkadaşlarımıza yaşatmaya çalışacağız. Bu bağlamda ilçe ocaklarının da merkez ocak kadar çalışması, faaliyetlerde bulunması ve mücadele etmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte bir diyalog kopukluğu olduğunu düşünüyorum. Birçok yerde sadece orda bir tabelanın olmasından ibaret oldu. Bu sadece ilçe ocaklarının sucu değil kesinlikle, ille olan kopukluk, ilden destek alamamak, ilin burayla alakalı olarak hiçbir fikir beyan etmemesi, gelip gitmemesi. Bu sıkıntıların farkında olarak bundan sonra farklı bir yol yürüyeceğimizi, kesinlikle ilçe ocakları ile birlik ve beraberlik içinde olacağımızı söylemek istiyorum. Bundan önceki Ümit başkandan Allah razı olsun. Birçok mücadelede yanımızda oldu. Ümit başkan bu bayrağı bir yere kadar taşımıştır. Bu görev fedakârlık fedakârlık fedakârlık ister. Milli ve manevi hassasiyetlerimizin yok olmaya yüz tuttuğu bir dönem. Sanki birileri bu maneviyatımızın üzerine ölü toprağı serpmiş. Bunu üzerimizden atamıyoruz. Bu koşulda bile bu bayrağı alıp çalışmak, mücadele vermek, kesinlikle çok büyük bir onur. Bu amaçla Ümit başkana bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

Daha sonra yeni başkan Temel Ayvaz bir konuşma yaptı, Ayvaz konuşmasında, “Ümit başkandan devraldığım bu bayrağı bugün daha yükseklere taşımak için elimden gayreti göstereceğim. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayacağız. Her zaman Allah’ın izniyle diri olacağız. Kısaca şunu belirtmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti var oldukça, ülkenin her bir tarafında ülkü ocakları yaşayacaktır ve var olacaktır. Allah Türk Milletini korusun ve yüceltsin diyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından devir teslim törenine geçildi. Yeni Başkan Temel Ayvaz, verdiği hizmetlerden dolayı eski Başkan Ümit Yaylı’ya plaket vererek teşekkür etti. Ümit Yaylı da görev yaptığı süre içerisinde kendisine destekte bulunan herkese teşekkür ederek yeni görevi devralan Temel Ayvaz’a da görevinde başarılar diledi. Daha sonra yeni başkan Temel Ayvaz Türk bayrağını öperek yeni görevi devraldı.

Haber-Metin Ahmet SARAÇ/Yeşilkıyı Gazetesi

Fotoğraf: Özgür GÜNDOĞDU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Nisan 2012, 23:05 tarihinde Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet... [Devamı]
KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI

KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN P...

VAKFIKEBİR’DE, KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN...

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK Kızılay’ın Vakfıkebir... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CAN...

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU Video  Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ...

Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş’ın, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile Zekat konusunda... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN P...

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM RADYOSU’NDA TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAYA TALİBİZ

ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SA...

KIYMETLİ KARDEŞLERİMİZ! Türkiye Diyanet Vakfı Vakfıkebir Şubesi olarak Zekat, Fidre, Fidye ve... [Devamı]
Popüler Haberler


BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen Bilimleri... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar