VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Beşikdüzü Ülkü Ocağı’nda görev değişikliği

Beşikdüzü Ülkü Ocağı’nda görev değişikliği yapıldı. Eski Başkan Ümit Yaylı görevi törenle yeni Başkan Temel Ayvaz’a devretti.

Beşikdüzü Ülkü Ocağı’nda görev değişikliği için devir-teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan Trabzon Ülkü Ocakları 2. Başkanı ve aynı zamanda Teşkilatlandırma Masası Başkanı Koray Öztürk, Beşikdüzü Ülkü Ocağı eski Başkanı Ümit Yaylı’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Öztürk, “Trabzon Ülkü Ocakları olarak yeni bir devir teslim yapıldı ve yeni bir teşiklat oluşturuldu. Malumunuz bu bir bayrak yarışı, bayrağı biz devraldık. İlk hedefimiz ülkücü hareketin olmazsa olmazı olan manevi duruşu oluşturmak, o maneviyatı yaşatmak. Hepsinden öncede bunu eğitimle sağlayacağız. Türk-İslam ülküsünü sadece anlatmakla değil, yaşamakta olduğumuzun bilincinde olarak, hem yaşayıp hem de arkadaşlarımıza yaşatmaya çalışacağız. Bu bağlamda ilçe ocaklarının da merkez ocak kadar çalışması, faaliyetlerde bulunması ve mücadele etmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte bir diyalog kopukluğu olduğunu düşünüyorum. Birçok yerde sadece orda bir tabelanın olmasından ibaret oldu. Bu sadece ilçe ocaklarının sucu değil kesinlikle, ille olan kopukluk, ilden destek alamamak, ilin burayla alakalı olarak hiçbir fikir beyan etmemesi, gelip gitmemesi. Bu sıkıntıların farkında olarak bundan sonra farklı bir yol yürüyeceğimizi, kesinlikle ilçe ocakları ile birlik ve beraberlik içinde olacağımızı söylemek istiyorum. Bundan önceki Ümit başkandan Allah razı olsun. Birçok mücadelede yanımızda oldu. Ümit başkan bu bayrağı bir yere kadar taşımıştır. Bu görev fedakârlık fedakârlık fedakârlık ister. Milli ve manevi hassasiyetlerimizin yok olmaya yüz tuttuğu bir dönem. Sanki birileri bu maneviyatımızın üzerine ölü toprağı serpmiş. Bunu üzerimizden atamıyoruz. Bu koşulda bile bu bayrağı alıp çalışmak, mücadele vermek, kesinlikle çok büyük bir onur. Bu amaçla Ümit başkana bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

Daha sonra yeni başkan Temel Ayvaz bir konuşma yaptı, Ayvaz konuşmasında, “Ümit başkandan devraldığım bu bayrağı bugün daha yükseklere taşımak için elimden gayreti göstereceğim. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayacağız. Her zaman Allah’ın izniyle diri olacağız. Kısaca şunu belirtmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti var oldukça, ülkenin her bir tarafında ülkü ocakları yaşayacaktır ve var olacaktır. Allah Türk Milletini korusun ve yüceltsin diyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından devir teslim törenine geçildi. Yeni Başkan Temel Ayvaz, verdiği hizmetlerden dolayı eski Başkan Ümit Yaylı’ya plaket vererek teşekkür etti. Ümit Yaylı da görev yaptığı süre içerisinde kendisine destekte bulunan herkese teşekkür ederek yeni görevi devralan Temel Ayvaz’a da görevinde başarılar diledi. Daha sonra yeni başkan Temel Ayvaz Türk bayrağını öperek yeni görevi devraldı.

Haber-Metin Ahmet SARAÇ/Yeşilkıyı Gazetesi

Fotoğraf: Özgür GÜNDOĞDU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Nisan 2012, 23:05 tarihinde Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar