“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR” - VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI - VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ TIP BAYRAMI’NI KUTLADI - BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS -
YALIKÖY BELDESİ TEK YUMRUK

yalikoy yumrukYALIKÖY BELDESİ TEK YUMRUK

18 Şubat’ta Trabzon Büyükşehir ve Vakfıkebir Belediye Meclis üyelerinin açıklanmasının ardından AK Parti Yalıköy Belde Teşkilatı, belediye meclis üyeleriyle ilk toplantısını yaptı.

Yalıköy Belde Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi birinci sıra adayı Ali Bayram Tanrıverdi başkanlığında gerçekleştirilen yemekli toplantıda AK Parti’nin 30 Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde çok daha güçlü çıkması için yapılması gereken çalışmalar üzerinde duruldu.

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

“DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

Yalıköy Beldesi’ndeki 7 mahalleden de AK Parti’ye tam destek verilerek Vakfıkebir Belediyesi’ni AK Belediyecilikle buluşturma kararının alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan Yalıköy Belde Başkanı Bilal Furuncu, gerek bölgenin, gerekse Türkiye’nin kaderinin ve geleceğinin oylanacağı bir seçim sürecine girildiğinin altını çizerek, “Tüm arkadaşlarımızla birlikte seçim çalışmalarımıza kırılmadan, dökülmeden aralıksız ve hız kesmeden devam edeceğiz. Daha önceki toplantılarımızda aldığımız kararlar bu toplantı için de geçerlidir. Parolamız, ‘durmak yok, yola devam’ olacaktır. Şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Başkan Furuncu ayrıca, “Yalıköy Belediye Başkanımızın birinci sıradan Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine aday gösterilmesi en doğal hakkımızdı ve teşkilatımız tarafından o da yerine getirildi, Yalıköy Beldesi onure edildi. Bölge olarak zaten bir oy potansiyelimiz vardı. Bundan sonra bu potansiyel çok daha fazla artacak. Tüm arkadaşlarımın düşündüğü gibi 30 Mart 2014’de bize verilen değer sandığa da olumlu yansıyacaktır. Bu nedenle gecemizi gündüzümüze katıp çalışmaya devam edeceğiz. Birinci olmanın karşılığını vereceğiz, ardından da karşılığını bekleyeceğiz ve alacağız” ifadelerine yer verdi.

“BAĞIMSIZLIK SÜRECİ SONA ERECEK”

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi Arif Turmuş ise görüş ve beklentilerini kısaca şöyle özetledi: “Yalıköy’ün de Vakfıkebir’in bir mahallesi olarak farklı bir özelliği yok. Bu manada bir bütünlük içersinde çalışmamıza devam edeceğiz. Belediye başkanımızın onure edilmesi bizleri de ziyadesiyle onure etti. 2009’da olduğu gibi daha bir şevk ve azimle daha güçlü olmak için çalışacağız. İlçe teşkilatımızın verdiği kararların en doğrusu olduğuna inanıyorum ve takdirlerini saygıyla karşılıyorum. Hepimiz oradaymışız gibi orada olan arkadaşlarımızın yanında tüm gücümüzle gönülden çalışacağız ve 47 yıllık bağımsızlık sürecine son vermek en büyük dileğimiz ve temennimiz olacaktır. İnşallah her şey çok güzel olacak. Tabii bu azim, bu güç, bu gayret de, bu şevk de bizlerde var. Bunu hissediyorum. İnşallah her şey çok güzel olacak” dedi. İlçe Yönetim Kurulu üyesi Nihat aydın ise Yalıköy Beldesi olarak AK Parti teşkilatının kendilerine verdikleri sıradan memnun olduklarına vurgu yaparak, bunun karşılığı olarak da Yalıköy’den çok daha fazla bir oyla Vakfıkebir’e destek vereceklerini iddia etti.

“BELEDİYEMİZİ BAŞBAKANIMIZA HEDİYE EDECEĞİZ”

Yalıköy Belde Belediye Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi birinci sıra adayı Ali Bayram Tanrıverdi, 2009 yerel seçimlerinde birlikte olduğu meclis üyesi arkadaşlarıyla iyi bir diyalog içinde bu günlere gelmenin hazzını yaşadığını ifade ederek, “Birbirimizi severek ve sayarak bu günlere geldik. Teşkilatımızın bizlere vermiş olduğu bu yetkiyi en iyi bir şekilde 30 Mart 2014 yerel seçimlerine yansıtarak yüksek bir oy artışı ile Vakfıkebir’in geleceğine katkı sağlayacağımıza ekip arkadaşlarımla canı gönülden inanıyorum. Sıralama ne şekilde olursa olsun; bizim iki annemiz var. Birisi gerçek annemiz, diğeri ise vatanımız. Bu vatanımızı bizler en iyi şekilde kollamamız lazım. Bu anlamda, bu seçimden de güçlenerek çıkacağımıza inanıyorum. Bölge olarak Vakfıkebir’e elimizden geldiğince en iyi şekilde desteğimizi vereceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Beş yıl boyunca Vakfıkebir’in AK Partili tek belediyesi olduk. İktidardan aldığımız güç sayesinde yaptığımız hizmetler yapacaklarımızın teminatı ve referansı olacaktır. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını dilerken, temennim arkadaşlarımızla birlikte gece- gündüz durmadan çalışacağımızın sözünü veriyoruz. İnşallah yüzümüzün akıyla belediyemizi kazanıp Sayın Başbakanımıza hediye edeceğiz” dedi. (Ziya FİDAYE)

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Şubat 2014, 08:49 tarihinde Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 91 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞM...

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMA...

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Büyükliman Mahallesi’nde, sabah namazı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GEL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS Beşikdüzü... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI”

VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİT...

VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI” Vakfıkebir... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

VAKFIKEBİR’DE, İSTİKLÂL MARŞIMIZIN...

VAKFIKEBİR’DE, İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI 12 Mart İstiklâl Marşımızın... [Devamı]
EMİNE SALMAN EBEDİYETE UĞURLANDI

EMİNE SALMAN EBEDİYETE UĞURLANDI...

 EMİNE SALMAN EBEDİYETE UĞURLANDI Beşikdüzü İlçesi Şahmelik Mahallesi’nden Sait Salman’ın... [Devamı]
Popüler Haberler


“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar