MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU -
Şoför Esnafının Sorunları Masaya Yatırıldı

besikduzu-soforlerler

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntü için tıklayınız…

Şoför Esnafının Sorunları Masaya Yatırıldı

Başkan Bıçakçıoğlu, şoför esnafıyla yemekli toplantıda bir araya geldi

Beşikdüzü Şoförler ve  Otomobilciler Odası Başkanlığı ve Belediye işbirliğiyle düzenlenen şoför  esnafıyla birlik, beraberlik, dayanışma ve sorunlarının masaya yatırıldığı yemekli toplantıya şoförler büyük ilgi gösterdi.

Beşikdüzü Dilektaşı Restaurant’ta düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çanakçı, Başkan Vekili Cengiz Demir, Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı İlyas Al, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı M. Coşkun Zihni ve şoför esnafı katıldılar.

Sunuculuğunu Yusuf Keleş’in yaptığı toplantıda ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı, Şoförler ve Otomobilciler Odası eski başkanı olarak bir teşekkür konuşması yaptı.

Daha sonra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Coşkun Zihni yaptığı kısa konuşmada, “Toplantımızın konusu birlik, beraberlik ve sorunlarımızı istişare etmek amaçlıdır. Bu toplantıya katılan herkese sevgi ve saygılarımı sunar teşekkür ederim” dedi.

“Beşikdüzü’ne 50 trilyonluk kamu yatırımını koydurdum…”

besikduzu-soforlerler2

Belediye hizmetlerini içeren slayt gösterisinin ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, 30 Mart seçimleri üzerinden tam bir yıl geçtiğini belirterek başladığı konuşmasında, “Bu süre zarfında yaptıklarımızı slayt gösterimizde gördünüz. 1990 yılında Terminalin yanındaki halı sahanın açılışında bir pankart yazmıştım. Beşikdüzü İl gibi olmalı. Evet bu Beşikdüzü İl gibi olmalı. Bu Beşikdüzü kalkınmalı. Esnafı, şoförü para kazanmalı. Burada ticaret daha yoğun olmalı. İnsanlar doğdukları yerde doymalı. Buradan göç vermemeli, öldükleri zaman mezarları garip kalmamalı. Hep bunları söyledim. 1999 yılında milletvekilliği fırsatını yakaladım. Trabzon ve ilçelerine bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde oldum. Bazı şeyleri de yapamadım, yaptırtmadılar. Sohbetlerimde hep anlatırdım; BESST’in satılması, hastane yapılması, ro-ro limanı gibi. O dönem yaptığım her hizmeti iğne deliğinden geçerek yaptım. Yerel yöneticilerin girişimci ruhu olmak zorunda. Kamu yatırımlarının ilçeye gelmesi için yerel yöneticilere çok büyük görevler düşüyor. Ben bu Beşikdüzü’ne koşuşturmalarım neticesinde 50 trilyonluk kamu yatırımını koydurdum. Bir iki ay içerisinde ihaleler tek tek yapıldığı zaman ne olduğunu vatandaşımız görecek” dedi.

“Orhan Bıçakçıoğlu bu Beşikdüzü’nde başarılı olur diye endişeye kapılanlar var…”

Başkan Bıçakçıoğlu, konuşmasının devamında: “Bu ilçenin ne kadar eğitimli, ne kadar kültürlü olduğu beni hiç ilgilendirmiyor. Beni bu ilçede yaşayanların ne kadar akıllı olduğu ilgilendirir. Bu ilçede yaşayanlar misafir gibi mi yaşıyor? sakini gibi yaşıyor? yoksa sahibi gibi mi yaşıyor? Ben bu ilçede yaşayanların Beşikdüzü’nün sahibi olmasını istiyorum. İlçemizin dışında yaşayanlar, hemşehrilerimiz dediğimiz, Beşikdüzülü dediğimiz insanların Allah sizi inandırsın Beşikdüzü diye bir dertleri yok. Yazın gelecek fındığını toplayacak, yaylasını yapacak Ankara, İstanbul’da yaşantısına geri dönecek. 30 Mart öncesi bizden önceki dönemde Beşikdüzü Belediyesi’nin geliri ve kamudan gelen para bugün bize gelenin tam 4 katı idi. Bizi sevmeyebilirsiniz ama saygı göstermek zorundasınız. Nereye el uzatsak şikayetle karşılaşıyoruz. Orhan Bıçakçıoğlu bu Beşikdüzü’nde başarılı olur diye endişeye kapılanlar var. Kimse endişeye kapılmasın. Biz zaten bu işi başaracağız. Başarısız olsun diye dua ediyorlar. Ben zaten 4 sene sonra yokum. Bırakın çalışalım” sözlerine yer verdi.

“Geçim derdi olmayan insanlar bilgisayar başında ahkam kesiliyor…”

“Bu Beşikdüzü’nün düşmanı, bu Beşikdüzü’nün kalkınmamasının sebebi bu maaş kartlarıdır” diyen Bıçakçıoğlu, “Bunlar memurun cebinde var, emeklinin cebinde var. Aybaşı gider, parayı çeker; ondan sonra da geçer bilgisayarın başına başlar yazmaya; Beşikdüzü için ahkam kesilir. Geçim derdi yok, maaşını tıkır tıkır alıyor. Ben 4 yıl sonra buradan bir Orhan Bıçakçıoğu geçti dedirtmek için çalışacağım ve bu görevin hakkını vereceğim” şeklinde konuştu.

Program şoförlerden gelen soruların Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu tarafından cevaplandırılmasıyla sona erdi. (Ahmet SARAÇ)

Video

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Mart 2015, 22:14 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar