VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Suriye ve Mısır Güncelinde Yol Haritamız Kuran

smgyhk1

Kuran-Hayat Temelli konferansların ilki olan ‘Suriye ve Mısır Güncelinde Yol Haritamız Kuran’ konulu konferansı Abdullah Yıldız sundu.

Özgür-Der Eynesil Temsilciliğinin düzenlediği Kuran-Hayat Temelli Konferanslar serisinin ilki olan Suriye ve Mısır Güncelinde Yol Haritamız Kuran konulu konferansı Abdullah Yıldız 30 Kasım Cumartesi günü Trabzon Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonunda,1 Aralık Pazar günü ise Giresun İlim Yayma Cemiyeti Konferans salonunda sundu.

Trabzon’da ve Giresun’da ki konferansların sunuculuğunu Bahadır Bayram yaptı. Trabzon’da Kuranı-Kerim tilavetini İskender paşa Camii İmamı Yaşar Üçüncü, Giresun’da ise Yılmaz Demirdağlı hocamız yaptı. Program Suriye ve Mısır İntifadaları süreçlerini özetleyen sinevizyonla devam etti. Trabzon’da program öncesi Eynesil Özgür-der Bayan Komisyonu Suriye’deki kardeşlerimiz için ‘Her evden 2 Battaniye ve 1 Mama’ kampanyasına destek olmak için kermes düzenledi. Giresun’da ise Suriye Günlüğü ve Rabia tişörtleri satılarak kampanyaya katkı sağlandı.

Suriye ve Mısır Güncelinde Yol Haritamız Kuran Konulu konferans için Trabzon ve Giresun’da sunum Yapan Araştırmacı-Yazar Abdullah Yıldız şunları söyledi;

Sinevizyonda izlediğimiz görüntülerde bombaların altında kalan yavruları için feryat eden acılı babanın dediği gibi Allah Amerika, Rusya, Çin ve İran’dan büyüktür diyerek sözlerine başlayan Abdullah Yıldız, Suriye’de öldürülen bebekleri kendi bebeklerimiz, öldürülen kadınları annemiz, eşimiz öldürülmüş gibi görmüyorsak ve Mısır’da şehid düşen Esmaların acılarını yüreğimizde hissetmiyorsak okuduğumuz Kuran’ları gözden geçirmemiz lazım dedi.

Zalimlerin yaktığı ateşin mutlaka söneceğini, Allah’ın nurunu tamamlayacağını söyleyen Yıldız, Allah zalimleri bizim ellerimizle yok etmek istiyor, o nedenle Kuran’ı hayatın içine doğru okuyarak hayat kitabı edinmemiz gerektiğini söyledi.

Suriye’de katliamların sadece istatistik bilgi gibi algılandığına, Mısır’da Rabiatul Adeviye meydanında yaşananların unutulduğuna dikkat çeken Yıldız, yapılan zulümleri unutanları Rabbimizin de unutacağını söyledi.

Nisa Suresi 74–75–76.ayetlere değinen Yıldız, İman edenler Allah Yolunda savaşırlar diyerek Suriye, Mısır ve Filistin’de Müslümanların saflarının belli olması gerektiğini söyledi.

Tağutların en çok Rabbimiz Allah’tır dedikleri için Müslümanları katlettiklerini söyleyen Yıldız, Peygamber kıssalarından ve Hz.Muhammed (a.s) hayatından örnekler vererek Hasan El Bennaların,Seyyid Kutupların,Suriyeli ve Mısırlı Müslümanların bundan dolayı katledildiğini söyledi.

Hz.Musa ve Firavun arasında geçen mücadeleyi anlatan Yıldız, Firavunun endişesinin kendi kurmuş olduğu diktatörlüğün yıkılması olduğu için Mısır halkına zulüm ettiğini söyleyerek çağdaş firavunların Suriye’de ve Mısır’da Müslümanları vahyi siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel olarak hâkim kılmak istedikleri için katlettiklerini söyledi.

Suriye’de Abdulkadir Salihlerin, Mısır’da Esmaların şahitliklerini yaparak bizlere örnek olduğunu söyleyen Yıldız, Suriye’de katliama ve Mısır’da askeri darbeye destek verenleri ortaya koyarak bu zulümlerin ancak bizim elimizle İslam’ın hakim kılınmasıyla ortadan kalkacağını, hayatın her alanında Rabbim Allah’tır demek gerektiğini hatırlatarak Müslümanların tebliğ ve şahitlik sorumluluğunu yerine getirmeleri gerektiğini söyledi.

Bütün Müslümanların Suriye, Mısır ve Filistin Müslümanları için yardım kampanyaları başlatmaları gerektiği, bu infakların Allah’a borç verme olduğunu söyleyen Yıldız, sahabenin Allah’a borç verme örneklerini anlattı.

Eğer Allah’ın bize yardım edecekse bunun karşısında kimsenin duramayacağını ama önemli olanın Rabbimizin yardımına hazır olmamız gerektiğini vurgulayan Yıldız, Suriye, Mısır, Filistin ve tüm Müslümanların zaferi için dua, zalimlerin bizim ellerimizle yok olması için beddua ederek sözlerini tamamladı.

Program 27 Aralık Cuma Günü Trabzon’da 28 Aralık Cumartesi Günü Giresun’da Ramazan Kayan’ın sunacağı ‘Nebevi Bir Metod-Davet’ konulu konferansın duyurusu ile sona erdi.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Aralık 2013, 08:53 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar