DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ - VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI - VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI - VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI -
TOKİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

TOKİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Körez Mahallesi Toki Camii’nde ‘Sabah Namazı Buluşması’ gerçekleştirildi.

Sabah namazı buluşmasına İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Bulut, Hilâl Kitabevi’nin sahibi Mehmet Alp, bazı din görevlileri ve vatandaşlar iştirak etti.

MÜFTÜ KÖKSAL: “SEHER VAKTİNİN BEREKETİ, FEDAKARLIK GÖSTERİLMESİ GEREKEN BİR ZAMAN DİLİMİ OLUŞUNDANDIR”

Namazdan önce cemaate sohbette bulunan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Sabah namazı vakti seher vaktidir. Seher vaktinin bereketi zorluğundandır, fedakarlık gösterilmesi gereken bir zaman dilimi oluşundandır. Herkes aynı derecede fedakarlık gösteremez. Peygamberimiz (s.a.s)’in Hadis-i şerifine göre; seher vaktinde iki rekat namaz kılmak dünyadan ve içindekilerden daha değerlidir.” dedi.

“DÜŞÜNMEYİ İHMAL ETMEYENLER MUHAKKAK İSTİKAMETİ BULURLAR”

Yüce Allah’ın Kur’an’da tefekkürü, istikametin, dürüstlüğün ve doğruluğun temeli olarak gördüğünü belirten Müftü Köksal; “Tefekkür, imanı kemale erdiren sırdır. Dürüstlüğün temeli tefekkürdür, düşünmektir. Düşünmeyen kimse Yüce Allah’ın verdiği, bahşettiği akıl nimetini kullanmak istemediği için dürüstlükten uzaklaşmış demektir. O nedenle diyoruz ki, dürüstlüğün temeli tefekkürdür; derinliğine düşünmek, inceden inceye fikretmek, akıl erdirmek, fikir yürütmek, fikir üretmek, olayların hikmetini kavramak için çaba sarf etmektir. Düşünmeyi ihmal etmeyenler muhakkak istikameti bulurlar. Kur’an bu anlamda da bir öğüt ve nasihattir. Yüce Allah Bakara Sûresi 164. âyet-i kerimede; ‘Kuşkusuz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ve gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara fayda veren yüklerle denizde seyreden gemilerde, Allah’ın gökten indirerek onunla ölü haldeki toprağa can verdiği ve orada her çeşit canlının yetişmesini sağladığı yağmurda, rüzgârları ve gökle yer arasında emre hazır bekleyen bulutları evirip çevirip yönlendirmesinde akıl sahipleri (sağlam akıl sahipleri, aklını kirletmeyenler, aklını işletenler) için elbette nice deliller (ibretler) vardır.’ buyuruyor. Bunu tefekkür edenler, anlayanlar Allah’a kullukta üzerlerine düşen görevleri hakkıyla yaparlar.” sözlerine yer verdi.

Sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, feyiz ve bereketinden istifade etmek, sabah namazı cemaatini artırmak, cemaat rûhu oluşturmak, özellikle genç nesli sabah namazına alıştırmak, dini bilgi paylaşımında bulunmak, toplumdaki birlik, beraberlik ve kaynaşma şuurunu bilinçli bir şekilde geliştirmek ve samimi dostlukları pekiştirmek amacına yönelik olarak gerçekleştirilen sabah namazı buluşması, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın kıldırdığı sabah namazını müteakip tesbih, tehlil, Kur’an-ı Kerim tilâveti ve duâ ile sona eren program sonrası cemaate çorba ikramında bulunuldu.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Kasım 2019, 09:49 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ

DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ...

TRABZON İL MÜFTÜLÜĞÜ ADINA HAZIRLADIĞIMIZ DİNİ VİDEOLAR Video_1 Video_2 Video_3 Video_4 Video_5 Video_6 Video_7   Benzer... [Devamı]
VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI

VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI...

VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU

VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKUL...

VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu, Hafızlık... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine,... [Devamı]
VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI

VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATAN...

VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, Ordu İli Altınordu... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI

MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI...

MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI Vakfıkebir’deki hizmet süresini tamamlayan İlçe Müftüsü... [Devamı]
BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet... [Devamı]
Popüler Haberler


DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ

DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ...

TRABZON İL MÜFTÜLÜĞÜ ADINA HAZIRLADIĞIMIZ DİNİ VİDEOLAR Video_1 Video_2 Video_3 Video_4 Video_5 Video_6 Video_7    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar