VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
TONYA’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANDI

Tonya Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu, ilçe Kaymakamı Yeliz YILDIZHAN başkanlığında Halk Eğitimi Merkezi salonunda toplandı.

Toplantıya Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, İskenderli Belediye Başkanı Ahmet AKTAŞ, Jandarma Komutanı Zekai GÜNAL, Milli Eğitim Müdürü Ayşe Nuray CORA, Şube Müdürü Hayri ÇELİK, Emniyet Müdürü Zekeriya BARAN, Özel İdare Müdürü Hasan AKDOĞAN, Gençlik Spor İlçe Müdürü Rahman BİRİNCİ, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk KAHYAOĞLU, Esnaf Odası Başkanı Hinkar LERMİ okul yöneticileri Abdullah MALKOÇOĞLU, Kemalettin BARUTÇU, Muhammet BERBEROĞLU, Ahmet GÜRPINAR, Ziya DURMUŞ, Ali KÖKSAL ve kütüphane görevlisi Veysel BAYKAN katıldı.

Toplantıda,2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çalışmaları değerlendirilirken, 2012-2013 eğitim öğretim yılında yapılacak olan çalışmalar ve açılabilecek kursların planlaması yapıldı.

Tonya Kaymakamı Yeliz YILDIZHAN, “İlçe hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı, Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesine göre ilçedeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla yılda iki kez toplanmaktadır. Bu toplantıda alınacak kararları, İlçemizdeki hayat boyu öğrenme  faaliyetlerinin  geliştirilmesi açısından önemsiyoruz. Halk Eğitimi Merkezimizce geçen yıl 146 kurs açılmış ve bu kurslara 2583 kursiyer katılmıştır. Özellikle Okuma Yazma kurslarında hedefe ulaşılmış ancak biz okumaz yazmaz sayısının en aza indirilmesi için çalışmalara devam etmeliyiz. Halk Eğitimi Merkezimizde özellikle meslek kurslarında farklı ve güzel çalışmalar yapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet KURT, “Okuma Yazma bilmeyenlerin sayısının azaltılmasının bir sosyal sorumluluk olduğunu belirterek belediye olarak bu kurslara katılan kursiyerlere maddi destek vereceklerini açıkladı. Özellikle girişimcilik, taş işçiliği, ahşap işlemeciliği, iş makineleri, gibi kursların açılması yararlı olacaktır.” Dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk KAHYAOĞLU,  2011/2012 eğitim öğretim yılında yapılan çalışmalar ve açılan kurslar hakkında kurula sunum yaptı. Meslek kursları olarak 64 kurs açıldığını özellikle İnşaat Ustalığı, Kalorifer Ateşçiliği, Arıcılık, Yaşlı Refakatçisi, iş makineleri operatörlüğü, Saç ve Güzellik Hizmetleri kurslarının ilgi gördüğünü genel kurslar olarak 68 kurs, okuma yazma kursu olarak 14 kurs açıldı. Açtığımız 146 kursla 2385 vatandaşımıza ulaştık. Sosyal ve kültürel faaliyetler olarak da dolu bir yıl geçirdik. Özellikle Gülen Yüzler Projemizle köy okullarında ki öğrencilerin ayağına saç kesimi ve bakımı hizmeti getirdik. Yılsonu sergi ve defilemiz halkımızdan beğeni kazandı. Bu yıl taşınacakları binada daha güzel çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirterek çalışmalarında destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Komisyonun, kurs teklifleri ve yapılacak çalışmalarla ilgili kararlar almasının ardından toplantı sona erdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Eylül 2012, 20:12 tarihinde Eğitim, Genel, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar