BÖLGEMİZDE TEK - KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI - MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK - MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU - MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ -
TONYA’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANDI

Tonya Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu, ilçe Kaymakamı Yeliz YILDIZHAN başkanlığında Halk Eğitimi Merkezi salonunda toplandı.

Toplantıya Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, İskenderli Belediye Başkanı Ahmet AKTAŞ, Jandarma Komutanı Zekai GÜNAL, Milli Eğitim Müdürü Ayşe Nuray CORA, Şube Müdürü Hayri ÇELİK, Emniyet Müdürü Zekeriya BARAN, Özel İdare Müdürü Hasan AKDOĞAN, Gençlik Spor İlçe Müdürü Rahman BİRİNCİ, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk KAHYAOĞLU, Esnaf Odası Başkanı Hinkar LERMİ okul yöneticileri Abdullah MALKOÇOĞLU, Kemalettin BARUTÇU, Muhammet BERBEROĞLU, Ahmet GÜRPINAR, Ziya DURMUŞ, Ali KÖKSAL ve kütüphane görevlisi Veysel BAYKAN katıldı.

Toplantıda,2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çalışmaları değerlendirilirken, 2012-2013 eğitim öğretim yılında yapılacak olan çalışmalar ve açılabilecek kursların planlaması yapıldı.

Tonya Kaymakamı Yeliz YILDIZHAN, “İlçe hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı, Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesine göre ilçedeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla yılda iki kez toplanmaktadır. Bu toplantıda alınacak kararları, İlçemizdeki hayat boyu öğrenme  faaliyetlerinin  geliştirilmesi açısından önemsiyoruz. Halk Eğitimi Merkezimizce geçen yıl 146 kurs açılmış ve bu kurslara 2583 kursiyer katılmıştır. Özellikle Okuma Yazma kurslarında hedefe ulaşılmış ancak biz okumaz yazmaz sayısının en aza indirilmesi için çalışmalara devam etmeliyiz. Halk Eğitimi Merkezimizde özellikle meslek kurslarında farklı ve güzel çalışmalar yapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet KURT, “Okuma Yazma bilmeyenlerin sayısının azaltılmasının bir sosyal sorumluluk olduğunu belirterek belediye olarak bu kurslara katılan kursiyerlere maddi destek vereceklerini açıkladı. Özellikle girişimcilik, taş işçiliği, ahşap işlemeciliği, iş makineleri, gibi kursların açılması yararlı olacaktır.” Dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk KAHYAOĞLU,  2011/2012 eğitim öğretim yılında yapılan çalışmalar ve açılan kurslar hakkında kurula sunum yaptı. Meslek kursları olarak 64 kurs açıldığını özellikle İnşaat Ustalığı, Kalorifer Ateşçiliği, Arıcılık, Yaşlı Refakatçisi, iş makineleri operatörlüğü, Saç ve Güzellik Hizmetleri kurslarının ilgi gördüğünü genel kurslar olarak 68 kurs, okuma yazma kursu olarak 14 kurs açıldı. Açtığımız 146 kursla 2385 vatandaşımıza ulaştık. Sosyal ve kültürel faaliyetler olarak da dolu bir yıl geçirdik. Özellikle Gülen Yüzler Projemizle köy okullarında ki öğrencilerin ayağına saç kesimi ve bakımı hizmeti getirdik. Yılsonu sergi ve defilemiz halkımızdan beğeni kazandı. Bu yıl taşınacakları binada daha güzel çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirterek çalışmalarında destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Komisyonun, kurs teklifleri ve yapılacak çalışmalarla ilgili kararlar almasının ardından toplantı sona erdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Eylül 2012, 20:12 tarihinde Eğitim, Genel, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet... [Devamı]
KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI

KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN P...

VAKFIKEBİR’DE, KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN...

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK Kızılay’ın Vakfıkebir... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CAN...

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU Video  Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ...

Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş’ın, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile Zekat konusunda... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN P...

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM RADYOSU’NDA TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAYA TALİBİZ

ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SA...

KIYMETLİ KARDEŞLERİMİZ! Türkiye Diyanet Vakfı Vakfıkebir Şubesi olarak Zekat, Fidre, Fidye ve... [Devamı]
Popüler Haberler


BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen Bilimleri... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar