VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Tonya Halk Eğitim Avrupa Yolunda

tonya halk egitim avrupa yolunda

Gerçekleştirdiği başarılı faaliyetlerle göz dolduran Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bu kez Hayat Boyu Öğrenme Ortaklığı Projesi kapsamında Avrupa’ya gidiyor.

Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün sunduğu “Building Up The Health Awareness Among Parents “ (Ebeveynlerde Sağlık Bilinci Düzeyi Oluşturma) isimli projesi AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının Hayat Boyu Öğrenme Programı Grundtvıg Öğrenme Ortaklıkları 2013 Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilmiştir. Grundtvıg Öğrenme Ortaklıkları onay sürecinde Türkiye genelinde 148 proje kabul görmüştür. Polonya koordinatörlüğünde Türkiye, İtalya ve Portekiz ortaklığında 2013-2015 yılları arasında sürdürülecek projenin 2013 yılında Trabzon’dan onaylanan tek Grundtvıg projesi olma özelliği taşıdığı öğrenildi.

Projenin ilk toplantısı Tonya Halk Eğitimi Merkezi, Polonya New Culture and Education Association, İtalyan Associazione Per Esempio ve Portekiz Santa Casa da Misericórdia de Santarém’in katılımıyla 7-11 Ekim 2013 tarihlerinde koordinatör ülke olan Polonya’nın Varşova şehrinde gerçekleştirilecektir.

Proje bilgilendirme toplantısında konuşan Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk Kahyaoğlu; “Projemiz bir öğrenme ortaklığı projesi olup Polonya, İtalya ve Portekiz ile yürüteceğiz. Yurtdışına 12 hareketlilik gerçekleşecektir. Projemizin amacı; aileleri sağlıklı alışkanlıklarının ne kadar önemli olduğu hakkında bilinçlendirmektir. Çünkü çocukların sağlıklı yaşamına temel şekli veren ailelerdir. 8-14 yaş grubundaki çocukların aileleri projede hedef kitledir. Bu yaş grubu, çocuğun kişiliğinin ve hayat tarzının güçlü bir şekilde geliştiği dönemdir. Projenin birinci yılı araştırma, anket çalışmalarını içermektedir. Araştırma sonuçları sağlık eğitimi alanında ailelerin ihtiyaçları ile ilgili doğru bir yöntem belirlememizde bize yardımcı olacaktır. Projenin ikinci yılında ortaklar kendi yerel çevrelerinde çeşitli eğitici aktivitelere yer vereceklerdir. Farkındalık yaratıcı bilgilendirme kampanyaları ya da sağlıklı bir yaşam tarzının çeşitli yönlerini içeren reklamlar, aileler için çalışma atölyeleri, okullardaki bilgilendirme kampanyaları, yerel aile yarışmaları ve aileler için düzenlenen çeşitli etkinlilere yer verilecektir. Proje boyunca tutulan tüm etkinlikler proje web sayfasında sunulacaktır”  dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Ekim 2013, 22:35 tarihinde Eğitim, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar