VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Tonya Halk Eğitim Merkezinden Muhteşem Sergi

tonya_hem_sergi1

FOTOLAR İÇİN TIKLAYINIZ!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıklayınız)

TONYA HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN MUHTEŞEM SERGİ

Tonya Halk Eğitim Merkezi El Emeği Göz Nuru Yıl Sonu Sergisi kalabalık bir katılımla açıldı. Halk eğitimi kurslarına katılan kursiyerler tarafından bir yıl boyunca özenle işlenerek hazırlanan el sanatları ürünleri, Halk Eğitimi Merkezi binasında sergilendi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selçuk Kahyaoğlu, açılış konuşmasında,  “İlçemizin gelişim ve değişimine katkıda bulunmak; kültürel birikimlerimizi nesilden nesile aktarmak için tüm çalışanlarımızla her yıl olduğu gibi bu yıl da maharetlerimizi ortaya koyduk  ve bugün alın terimizle, el emeklerimizle huzurlarınızdayız”   diyerek Tonya Halk Eğitimi Merkezi olarak 2012-2013 öğretim yılında arı yetiştiriciliği,  kalorifer ateşçiliği, yaşlı refakatçiliği, bilgisayar kullanımı, yöresel el sanatları, gümüş kazaz örücülüğü, sınavlara hazırlık, yabancı dil, giyim, el ve makine nakışları, trikotaj, step-aerobik, bağlama ve gitar öğretimi kursları başta olmak üzere  ilçede 1480 vatandaşın hizmet aldığını dile getirdi.

Kaymakam Yeliz Yıldızhan, örgün eğitime bir şekilde devam edemeyen ya da bitirmiş olan insanların sosyal, kültürel ve toplumsal hayattaki becerilerini geliştirmek adına kurslar düzenlendiğini söyledi. Yıldızhan şöyle konuştu: “Bu kursların hayata katkıları tabi ki çok fazladır. Gerek temel eğitime yönelik, gerek insanların kültürel faaliyetlerine yönelik olsun, çeşitli kurslar düzenlenmektedir. Burada kurslarımızı 12 kişinin başvurması halinde açabilmekteyiz. Bazı kurslar içinse bu sayıya bile ulaşmaya gerek yoktur. Yörede kaybolmaya yüz tutmuş el sanatları olsun, ya da okuma yazma gibi kurslar olsun bu tür kurslar için bir kişinin talebi bile yeterli olmaktadır. Bizim de sizlerden talebimiz çevrenizde okuma-yazma bilmeyen insanları bize yönlendirmenizdir. Biz de tek kişi bile olsalar onlar için kursumuzu açalım. Ben bu kursta emeği geçen Milli Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz, yardımcımız, usta öğreticilerimiz ve bu kurslara devam eden vatandaşlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Gitar ve bağlama kursiyerleri tarafından verilen mini konserin ardından kurslarda başarılı olan kursiyerleri temsilen kursiyerlere belgeleri protokol tarafından verilmesinin ardından Halk Oyunları gösterisi sunuldu.

Serginin açılış kurdelesini Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Savcı Nevrah Pehlivan ve Hakim Nurhak Semiz birlikte keserek, kursiyerlerin bir yıl içerisinde hazırladıkları eserleri tek tek gezdiler ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Sergi açılışına Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Garnizon Komutanı Zekai Günal, Belediye Başkanı Ahmet kurt, İskenderli Belediye Başkanı Ahmet Aktaş, Cumhuriyet savcısı Nevrah Pehlivanlı, Hakim Nurhak Semiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Şahin, Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin IŞIK, Vakfıkebir Şube Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü, TUREM Müdürü, Şalpazarı Halk eğitimi Merkezi Müdür ve müdür yardımcısı, Düzköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü, müdür yardımcısı, AKP, CHP, SP İlçe Başkanları, kurum amirleri, okul müdürleri, kursiyerler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Tören konuklara yöresel yemeklerin ikramı ile sona erdi.

FOTOLAR İÇİN TIKLAYINIZ!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıklayınız)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Mayıs 2013, 16:43 tarihinde Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar