VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Tonya Halk Eğitimde Durmak Yok

tonyahalkegitimgarsonlukkursu1

Fotoğraflar için tıkla…

TONYA HALK EĞİTİMDE DURMAK YOK

Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla İŞKUR işbirliğinde servis elemanı kursu açıldı.

Tonya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce İşkur destekli açılan Servis Elemanı (garsonluk) kursunun öğreticiliğini Aile Ekonomisi ve Beslenme Eğitimi öğretmeni Meral Sezgin yapıyor.

Meslek edindirme ve işgücü yetiştirme kursları kapsamında açılan Servis kursuna 15 kursiyer katılıyor. Kurs sonunda başarı sağlayan kursiyerlere İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Kurslara katılan; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için 20 TL ödeme yapılmaktadır. Ayrıca eğitim süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Kursu ziyaret eden Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, büyük eksiklik görülen bu alanda kurs açılmasının sevindirici olduğunu, kursiyerlere bu işi en güzel yapacak şekilde benimsemelerini isteyerek kursun açılmasında gösterdiği çabadan dolayı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk Kahyaoğlu’na teşekkür etti.

Tonya Halk Eğitim Merkezi yetkilileri, yaptığı açıklamada, her yıl alan taramaları sonucu farklı meslek dallarında kurslar açtıklarını, iş hayatına yeni vasıflı elemanlar kazandırdıklarını belirtti. Hangi dalda kurs açılacağını, istihdam yaratan işyerlerinin görüşleri ve halktan gelen talepler doğrultusunda belirlediklerini bildirdi. Yetkililer, bu yıl gelen talepleri dikkate alarak ilk kez servis elemanı garson yetiştirme kursu açıldığını belirterek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce İş-Kur destekli açılan garsonluk eğitim kursuna katılan kursiyerler başta temel eğitim alarak çok iyi bir servis elemanı olarak yetişeceklerdir. Ayrıca temel eğitimle beraber uygulamalı olarak konuk kabulü ve uğurlamasından, peçete katlamasından, servis açmalarından tutun kahve hazırlama ve servisine kadar birçok alanda en ince detaylarına kadar eğitim alıyorlar. Kurs sonunda yiyecek içecek hizmetleri alanında sektörün istediği kriterlere sahip servis elemanı olarak yetişerek iş hayatına atılacaklarını dile getirdiler.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Ağustos 2013, 17:27 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar