ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Tonya Halk Eğitim’den muhteşem yıl sonu sergisi

tonyahemyilsonu2014

Tonya Halk Eğitim’den muhteşem yıl sonu sergisi

Tonya Halk Eğitimi Merkezinin 2013-2014 eğitim öğretim yılında düzenlenen kursların tamamlanması sonucu yapılan el emeği ürünlerin sergisi muhteşem bir açılışla gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk Kahyaoğlu açılış konuşmasında yaptıkları çalışmalara değinerek,  Tonya genelinde açılan 36 meslek kursuna, 63 genel kurs ve 9 okuma yazma kursumuza 1682 kursiyer katılarak sertifikalarını aldı.  Bu kursların içerisinde 51 tanesi ile Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okullarımıza hayat verdik.

“Halk Eğitim Merkezimiz açtığı kurslar ile vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi, ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edinerek İŞKUR destekli servis elemanı, kuaförlük ve gümüş örücülüğü alanlarında 50 kursiyere meslek kazandırdık. Kursiyerlerimiz meslek öğrenirken aynı zamanda günlük 20 TL harçlık aldılar. Bu kapsamda ilçemiz ekonomisine toplam 52.000 TL girdi sağlandı.

Kurumumuz sadece kurs açmakla kalmayarak sosyal kültürel faaliyetler ile proje çalışmalarına da ağırlık vermektedir. İlçemizin ve kurumumuzun tanıtımına yönelik olarak Ankara’da düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerine Tonya’mızın kültürünü taşıdık, 29 Ekimde Valiliğimizce Trabzon Meydan Parkında düzenlenen etkinlikte stant açtık,  Zağnos Vadisinde organize edilen Avrupa Proje Şenliğinde yer aldık” dedi.

Açılışta eğitimin en önemli parçası olan halk eğitimin toplumumuzun eğitiminde çok büyük katkısı olduğunu dile getiren Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu; Örgün eğitim sadece belli şartlar ve yaş gruplarına hitap ederken halk eğitim herhangi bir yaş grubu gözetmeden toplumun hemen hemen tamamına hizmet götüren bir kurum olması hesabıyla toplumda çok büyük ihtiyaçlara cevap vermektedir. Her şeyden önce ağır hayat şartlarına rağmen Karadeniz insanının da en çok zorluk çeken kadınlarımız olarak çektiği o kadar sıkıntıya rağmen tarlada bağda bahçedeki işlerinden zaman ayırıp bu kurslara katılan özellikle bayanlarımızı ve emeği geçen yönetici ile öğretmenleri de tebrik ediyorum’’ dedi.

Belge töreninin ardından serginin kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı. Kaymakam ve sergiyi gezen misafirler yapılan işleri teker teker inceleyerek bilgi aldılar. Soma’da hayatını kaybeden şehitlerimizi anan maden ocağı köşesi ile Tonya yaşamını tasvir eden açık alandaki bölüm büyük ilgi gördü.  Bahçede sunulan yöresel yemekler ikramıyla serginin açılış töreni sona erdi.

Açılışa, Tonya Kaymakam Vekili Düzköy Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirlerinin yanı sıra Beşikdüzü, Vakfıkebir, Tonya Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri, Arsin, Akçaabat, Beşikdüzü. Çarşıbaşı, Düzköy, Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi yöneticileri, Karadeniz İş Okulu Müdürü, Vakfıkebir’den Gençlik Merkezi Müdürü, İMKB METEM Müdürü, TUREM Müdürü, Şalpazarı ve Beşikdüzü İmam Hatip Lisesi Müdürleri ile kursiyerler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Mayıs 2014, 23:48 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar