VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Tonya İmam Hatip Lisesi Birinci

yesilkiyiyarisma-2013

Tonya İmam Hatip Lisesi birinci oldu

Liseler arası bilgi yarışmasında Tonya İmam Hatip Lisesi Birinci Oldu

Yeşilkıyı Gazetesi tarafından bu yıl dördüncüsü Tonya İlçesi’nde düzenlenen liseler arası “Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışması sonunda, Tonya İmam Hatip Lisesi 20 sorudan 12’sini doğru cevaplayarak 120 puanla birinci oldu.

Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un katkılarıyla, Belediye Ali Koç Kültürevi’nde düzenlenen yarışmaya, Tonya Çok Programlı Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Anadolu Lisesi ve İskenderli İMKB Lisesi katıldı.

Sunuculuğunu Kalime Dal ve Ali Oğuzhan Turgut’un yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayşe Nuray Cora, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. Ardından yarışmaya geçildi. Liseler arası “Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışmasında öğrenci gruplarına 20 soru yöneltildi. Sonuçların değerlendirilmesi arasında radyo televizyon program yapımcısı Murat Cihan, seslendirdiği “Olmaz Trabzonsuz Türkiye Olmaz!” adlı şiiriyle dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Üyeliğini Selçuk Kahyaoğlu,  Hacer Lermi ve Abdullah Malkoçoğlu’nun yaptığı Jüri heyetinin yarışma sonuçlarını değerlendirmesi sonunda, 20 sorudan 12’sini doğru cevaplayarak toplam 120 puan alan Tonya İmam Hatip Lisesi yarışmanın birincisi oldu. 11 soruya doğru cevap veren Anadolu Lisesi ikinci, 9 soruya doğru cevap veren İskenderli İMKB Lisesi üçüncü olurken, 6 soruya doğru cevap veren Atatürk Çok Programlı Lisesi ise dördüncü oldu.

Sonuçların açıklanmasının ardından kürsüye davet edilen Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt ve Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, yarışmanın birincisi Tonya İmam Hatip Lisesi ve yarışmaya katılan tüm lise öğrencilerini tebrik ederek, “Bilgi güçtür, bilgi sizi her ortamda farklı kılar, öne çıkarır.  Bilgi yarışmalarının, bilgiye ulaşmada öğrencilerin kendine öz güvenini geliştirmesinde büyük katkısı vardır. Bilgi yarışmalarının devam etmesi ve sık sık tekrarlanmasının da eğitime katkısı olacaktır” şeklinde konuştular.

Ardından konuşan Yeşilkıyı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Saraç, yayın hayatına 1998 yılında başlayan Yeşilkıyı Gazetesi’nin, her geçen gün eğitim-öğretime daha çok destek verdiğini belirterek başladığı konuşmasında, Bu güne kadar Beşikdüzü ilçesinde 3 kez “Beşikdüzü” konulu şiir yarışması, 2 kez “Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışması, Vakfıkebir ilçesinde yine 1 kez “Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışması yaptıklarını; şimdi de Tonya’da “Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışmasının 4. sünü düzenlediklerini söyledi.

Bu yarışma serisinin 5. sini 25 Nisan 2013 Perşembe günü Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda yapacaklarını ifade eden Gazeteci Ahmet Saraç. “Bu yarışmamızda Büyükliman’daki liseler değil, ilçeler yarışacak. İlçeleri, 3 ayrı liseden 3 öğrenci temsil edecektir” dedi.

Yarışmada dereceye giren, giremeyen tüm okul ve öğrencilerini de tebrik eden Saraç, “Onları bu yarışmaya gönderen, hazırlanmalarında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sorulara doğru cevap versinler ya da vermesinler, bu yarışma sayesinde Trabzon’la ilgili yüzlerce konuyu araştırmalarına ve öğrenmelerine vesile olduğumuzu düşünüyorum. Bizim de asıl gayemiz buydu. Yarışma sayesinde Trabzon’u bir nebze olsun daha çok tanıma imkânı bulmalarına katkıda bulunabilmiş isek ne mutlu bize” şeklinde konuşan Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi Ahmet Saraç konuşmasının sonunda, programın düzenlenmesinde kendilerine yardımcı olan herkese, sponsorlara ve programa katılanlara teşekkür etti.

Daha sonra Yeşilkıyı Gazetesi Köşe Yazarı Canan Yazıcı’nın okuduğu “Tonya” şiiri ve Feride-Ahmet Şener Ortaokulu kız halkoyunları ekibinin gösterisinin ardından ödül törenine geçildi. İlk 3 dereceye giren okul müdürlerine plaket verildi. Ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayşe Nuray Cora tarafından katılımlarından dolayı 4 liseye de plaket verildi.

Yarışmada birinci olan okulun öğrencilerine 150’şer TL, ikinci olan okulun öğrencilerine 100’er TL; üçüncü olan okulun öğrencilerin de 50’şer TL olmak üzere toplam 900 TL. ödül verildi.

Programın hazırlanmasında ana sponsor olan Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt’a plaketinin verilmesinin ardından, toplu fotoğraf çekimi ve mahalli sanatçı Meltem İskender’in sahne almasıyla program sona erdi.

Görüntüler için tıklayınız!

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Şubat 2013, 23:24 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar