VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Tonya’da Kanser Taraması

kansertaramasitonya1

Tonya’da Kanser Taraması

İstihdama yönelik açtığı mesleki kursların yanı sıra yaptığı kültürel faaliyetler ve gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bölgenin önde gelen yaygın eğitim kurumları arasında yer alan Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

Sosyal sorumluluk etkinliği olarak Tonya’da kanserin erken teşhis edilerek önlenebilmesi ve vatandaşlar arasında farkındalık yaratabilmek amacıyla Trabzon Umut ve Savaşım Derneği ile Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde “Erken Tanı Hayat Kurtarır” adı altında kanser tarama çalışması başlattı.

40-60 yaş aralığındaki bayanlara yönelik gerçekleştirilen Kanser Tarama çalışması, iki hafta boyunca hafta içi her gün mobil tarama aracında yürütülecek.

Mamografi çekimi Umut ve Savaşım Derneği, Smear testi Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ekibi ile Tonya Devlet Hastanesi personeli tarafından gerçekleştiriliyor.

Tonya Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen tanıtıma Kaymakam Yeliz Yıldızhan, Garnizon Komutanı Zekai Günal, Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu, Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Erbay, İlçe Sağlık Grup Başkanı Ali Can Öztürk, Başhekim Dr. Akif Takaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Özgür Tozlu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selçuk Kahyaoğlu,hastane personeli, KETEM doktorları ve hemşireleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Tonya’da gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun kaldığını belirten Dr Nimet Baki, “Trabzon’da bayanların bu konuda duyarlı davrandığını belirtti. Ülkenizde yılda en az 20.000 kişinin meme kanseri teşhisi aldığı bilinmektedir ve maalesef vakaların büyük bir bölümü geç evrelerde teşhis edilmektedir. Meme kanseri yurt çapında kadınlarda en sık görülen kanserlerdir. Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün ısrarlı ve duyarlı davranışı ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde mobil aracımızla hizmet vermeye başladık. Tarama bir saatinizi, kanser hayatınızı alır diyerek tüm kadınları taramaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Sağlık açısından yapılan çalışmanın önemine değinerek hizmetin vatandaşın ayağına gelmesi çok daha anlam kazanıyor. Gönlümüz hiçbir vatandaşımızda bu hastalığa yakalanan çıkmamasıdır. Bayanlarımız bilinçlenerek ilerleyen süreçte kendilerini muayene etmeleri de gerçekleşecektir” şeklinde konuştu.

www.dogruhaber61.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Mayıs 2013, 13:01 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar