RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
TONYA’DA TURİZM YEŞERECEK

tonya trizm3

TONYA’DA TURİZM YEŞERECEK

Trabzon Valiliği tarafından 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Turizm Haftası Kutlama’ programı bu yıl Tonya yapıldı. Düzenlenen törenin ardından Kadıralak Yaylası’na gezi düzenlendi.

Trabzon Valiliği tarafından 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Turizm Haftası Kutlama’ programı bu yıl Tonya yapıldı.

tonya trizm4

Ali Koç Kültürevinden düzenlenen törende açılış konuşmasını Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Karadeniz Bölge Başkanı Suat Gürkök yaptı.

Gürkök: “Tonya bizim için bir değer ve bizim için gelecek vaat eden bir bölgemiz. Altyapı ve proje çalışmaları tamamlandıktan sonra bizde üzerimize düşeni yapacağız. Mayıs ayından itibaren Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim’e kadar büyük bir potansiyeli ile karışılacağımızı umuyorum. Turizm sezonumuz iyi geçecek” dedi.

TURİZM DUMANSIZ BİR FABRİKADIR

tonya trizm2

Trabzon Sana ve Ticaret Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu da törende yaptığı konuşmada: “Turizm konusunda ne kadar çok tanıtım yaparsak, o kadar çok turist bölgemize, şehrimize çok daha fazla turist gelir. Turizm konusunda atacağımız atımları çok dikkatli atmamız gerekiyor. Turizm konusunda yapacak çok işimiz var. Bu turizm haftasında geleceği dikkate alarak tüm vatandaşlarımızla birlikte turizm haftasını kutluyoruz. Gelecek açısında turizm bölgenin olmazsa olmazıdır. Turizm dumansız bir fabrikadır. Bu konuda çalışmaları hep birlikte yürüteceğiz” diye konuştu.

Trabzon Turizm İl Müdürü İsmail Kansız, dünyada eşi benzeri olmayan doğayla birlikte temiz havasının içinde yaşayan Tonya’nın tanıtılmaya gerçekten değer bir yer olduğunu dile getirerek: “Turizm değerleriyle, kültürel değerleriyle,  folklorik değerleriyle, ürünleriyle beraber Tonya’mızı inşallah bundan sonra turizmde hak ettiği yere getireceğiz. Tonya’mızın Kadıralak Yaylası’ndan, Sazalanı’ndan, Erikbeli’nden ve sayamayacağımız tüm güzelliklerinden yola çıkarak turizm Tonya’da yeşerecektir” şeklinde konuştu.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel: “Tonya ilçemiz eşsiz bir doğa turizm potansiyeline sahip bir ilçedir. İnanıyorum ki, Tonya’mızın Kadıralak Yaylası, Zere Yaylası, Veli tepesi, Kalınçam Vadisi, Kaledere Vadisi, Livalobo Yaylası, Erikbeli-Sazalanı Yaylaları, Canikdere Şelalesi, Folderesi Canik Şelale gibi keşfedilmemiş hazine değerindeki bakir doğal güzellikler; Ali Ağanı Kalesi, Kemer köprüler, Tarihi kervan yolu, Han kalıntıları, Tarihi çeşmeler, Ceneviz  Kilisesi, Turalı ve Kayacan Medresesi ve Camileri, tarihi değirmenler gibi tarihi eser ve kültürel değerlerle birlikte tecrübeli ve bilimsel bir planlama ile gelecekte eşi ve benzeri zor bulunan turizm alan ve merkezleri haline gelecektir” dedi.

TONYA BİR TURİZM CENNETİ

tonya trizm1

Tonya Kaymakamı Halit Mengi ise: “Tonya turizm açısında Trabzon için bir şanstır ve Trabzon turizmine çok önemli katkılar verebilecek potansiyele sahiptir. Saz alanı, Erikbeli,  Kalınçam Vadisi, Kadıralak, Seyir tepesi, Veli Tepesi İskenderlisiyle tam anlamıyla bir cennettir.” diye konuştu.

Törende son konuşmayı yapan Trabzon Vali Vekili Şükrü Kara şunları söyledi; “Burası insan elinin henüz değmediği, bozulmadığı bir yere turizm diyoruz. Bu yöre turizm yönünde büyük mesafe alması gereken bir yöredir. Biz doğayı, çevreyi bozmadan bir şeyler yapmalıyız. Burası şuanda Trabzon’un, bölgenin el değmemiş en gözde yerlerinden bir tanesidir. İnsanımızın mutlu olacağı bir güzergâhta biz, el birliği ile birbirimizle dayanışmamızı üst düzeyde tutarak bu güzelim yörede güzel şeyler gerçekleştirmeliyiz diye düşünüyorum. Bu haftanın kutlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından halkoyunları gösterileri, skeçler ve turizm haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program sonrası tam bir doğa cenneti olan Kadıralak Yaylasına gezi düzenlendi.

Törene ayrıca Trabzon Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Ahmet Kurt, daire amirleri, siyasi parti ile sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

tonya trizm3

tonya trizm2

tonya trizm1

Hasan BAHADIR

Benzer Haberler:

KADIRALAK YAYLASINDAN VİDEO VE FOTOĞRAFLAR
KADIRALAK YAYLASINDAN VİDEO VE FOTOĞRAFLAR
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Nisan 2016, 18:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 525 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar