DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
TONYA’DA TURİZM YEŞERECEK

tonya trizm3

TONYA’DA TURİZM YEŞERECEK

Trabzon Valiliği tarafından 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Turizm Haftası Kutlama’ programı bu yıl Tonya yapıldı. Düzenlenen törenin ardından Kadıralak Yaylası’na gezi düzenlendi.

Trabzon Valiliği tarafından 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Turizm Haftası Kutlama’ programı bu yıl Tonya yapıldı.

tonya trizm4

Ali Koç Kültürevinden düzenlenen törende açılış konuşmasını Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Karadeniz Bölge Başkanı Suat Gürkök yaptı.

Gürkök: “Tonya bizim için bir değer ve bizim için gelecek vaat eden bir bölgemiz. Altyapı ve proje çalışmaları tamamlandıktan sonra bizde üzerimize düşeni yapacağız. Mayıs ayından itibaren Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim’e kadar büyük bir potansiyeli ile karışılacağımızı umuyorum. Turizm sezonumuz iyi geçecek” dedi.

TURİZM DUMANSIZ BİR FABRİKADIR

tonya trizm2

Trabzon Sana ve Ticaret Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu da törende yaptığı konuşmada: “Turizm konusunda ne kadar çok tanıtım yaparsak, o kadar çok turist bölgemize, şehrimize çok daha fazla turist gelir. Turizm konusunda atacağımız atımları çok dikkatli atmamız gerekiyor. Turizm konusunda yapacak çok işimiz var. Bu turizm haftasında geleceği dikkate alarak tüm vatandaşlarımızla birlikte turizm haftasını kutluyoruz. Gelecek açısında turizm bölgenin olmazsa olmazıdır. Turizm dumansız bir fabrikadır. Bu konuda çalışmaları hep birlikte yürüteceğiz” diye konuştu.

Trabzon Turizm İl Müdürü İsmail Kansız, dünyada eşi benzeri olmayan doğayla birlikte temiz havasının içinde yaşayan Tonya’nın tanıtılmaya gerçekten değer bir yer olduğunu dile getirerek: “Turizm değerleriyle, kültürel değerleriyle,  folklorik değerleriyle, ürünleriyle beraber Tonya’mızı inşallah bundan sonra turizmde hak ettiği yere getireceğiz. Tonya’mızın Kadıralak Yaylası’ndan, Sazalanı’ndan, Erikbeli’nden ve sayamayacağımız tüm güzelliklerinden yola çıkarak turizm Tonya’da yeşerecektir” şeklinde konuştu.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel: “Tonya ilçemiz eşsiz bir doğa turizm potansiyeline sahip bir ilçedir. İnanıyorum ki, Tonya’mızın Kadıralak Yaylası, Zere Yaylası, Veli tepesi, Kalınçam Vadisi, Kaledere Vadisi, Livalobo Yaylası, Erikbeli-Sazalanı Yaylaları, Canikdere Şelalesi, Folderesi Canik Şelale gibi keşfedilmemiş hazine değerindeki bakir doğal güzellikler; Ali Ağanı Kalesi, Kemer köprüler, Tarihi kervan yolu, Han kalıntıları, Tarihi çeşmeler, Ceneviz  Kilisesi, Turalı ve Kayacan Medresesi ve Camileri, tarihi değirmenler gibi tarihi eser ve kültürel değerlerle birlikte tecrübeli ve bilimsel bir planlama ile gelecekte eşi ve benzeri zor bulunan turizm alan ve merkezleri haline gelecektir” dedi.

TONYA BİR TURİZM CENNETİ

tonya trizm1

Tonya Kaymakamı Halit Mengi ise: “Tonya turizm açısında Trabzon için bir şanstır ve Trabzon turizmine çok önemli katkılar verebilecek potansiyele sahiptir. Saz alanı, Erikbeli,  Kalınçam Vadisi, Kadıralak, Seyir tepesi, Veli Tepesi İskenderlisiyle tam anlamıyla bir cennettir.” diye konuştu.

Törende son konuşmayı yapan Trabzon Vali Vekili Şükrü Kara şunları söyledi; “Burası insan elinin henüz değmediği, bozulmadığı bir yere turizm diyoruz. Bu yöre turizm yönünde büyük mesafe alması gereken bir yöredir. Biz doğayı, çevreyi bozmadan bir şeyler yapmalıyız. Burası şuanda Trabzon’un, bölgenin el değmemiş en gözde yerlerinden bir tanesidir. İnsanımızın mutlu olacağı bir güzergâhta biz, el birliği ile birbirimizle dayanışmamızı üst düzeyde tutarak bu güzelim yörede güzel şeyler gerçekleştirmeliyiz diye düşünüyorum. Bu haftanın kutlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından halkoyunları gösterileri, skeçler ve turizm haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program sonrası tam bir doğa cenneti olan Kadıralak Yaylasına gezi düzenlendi.

Törene ayrıca Trabzon Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Ahmet Kurt, daire amirleri, siyasi parti ile sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

tonya trizm3

tonya trizm2

tonya trizm1

Hasan BAHADIR

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Nisan 2016, 18:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar