MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
TRABZON BASINI, GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BİR ARADA

TRABZON BASINI, GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE BİR  ARAYA GELDİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen program Trabzon basınını bir araya getirdi. Zorlu Grand Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (TGC) Yusuf Turgut, Trabzon Spor Yazarları Derneği Başkanı (TSYD) Murat Taşkın, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, gazetelerin imtiyaz sahipleri, basın mensupları ve medya kuruluşlarının çalışanları hazır bulundu.

YAVUZ: YAPTIĞINIZ İŞ TAKDİRE ŞAYANDIR, BAŞ TACIDIR

Programda basın mensuplarına seslenen Trabzon Valisi Yücel Yavuz, “Elinizde kaleminiz, boynunuzda fotoğraf makineniz, yüreğinizde vatan sevgisi, ülke sevgisi ve insan sevgisi var” dedi. Basın mensuplarının kamu adına görev yaptığına dikkat çeken Vali Yavuz, “Sizler anayasal en büyük hak olan bilgi edinme, aydınlanma ve doğruya ulaşma anlamında insanların ihtiyacı olan enformasyon ve bilgi aktarımını sağlamakla mükellef olan değerli arkadaşlarımızsınız. Yapmış olduğunuz iş kamu hizmetidir, insanlığa hizmettir. Bu manada eğer sorumlu, vicdanlı, ahlaklı, kişi hakkına, kul hakkına riayet eden bir anlayışla bu görevi yapıyorsanız yaptığınız iş takdire şayandır, baş tacıdır” diye konuştu.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: BASIN CAMİAMIZLA İFTİHAR EDİYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programındaki konuşmasında Trabzon basının Trabzon’un çok büyük bir zenginliği olduğunu ifade etti. Basın mensuplarına, “Trabzon sizlerle ayrı bir güç kazanıyor” diye seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Tüm basın camiasının, basın çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. Burada bir büyük Trabzon beraberliğini yaşıyoruz. Trabzon’umuz sizlerle ayrı bir güç kazanıyor. 15 Temmuz’da ülkemiz genelindeki basın çalışanlarımız ve Trabzon’umuzun fedakâr gazetecilerinin; demokrasi için, temel insan hak ve özgürlükleri için her şeyi hiçe sayarak nasıl bütün güçlerini ortaya koyduklarını gördük ve yaşadık. Basın camiamızla bu büyük fedakârlığınız, darbelere karşı duruşunuzdan ötürü iftihar ediyoruz ve ayrıca gurur duyuyoruz. Trabzon bu yönüyle ülkemizin meşalesi olmuştur” şeklinde konuştu.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: SONUÇ OLARAK DİYORUZ Kİ ‘İYİ Kİ VARSINIZ’

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin çok önemli bir dönemden geçtiğine ve Trabzon basınının bu dönemde de toplum adına hareket ettiğine değinen Gümrükçüoğlu, “Çok önemli bir dönemde yine aynı fonksiyonu icar etmektesiniz. Ben basını takip ettiğimde bugünde bu vatanın ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan basının büyük bir mesuliyet taşıdığını ve bu mesuliyeti her gün her dönemde gösterdiğini görüyor ve yaşıyorum. Sonuç olarak iyi ki varsınız diyoruz. İyi ki sizlerin ‘haber doğru, yorum hürdür’ anlayışıyla bu ülkeye bütün vatana hizmetiniz devam edebilmektedir. Sizlerin o mesuliyet duygusu, vatan ve millet bilinci bu ülkenin en önemli mihenk taşlarından, demokrasi unsurlarından birisidir. Nasıl yasama, yürütme, yargı varsa dördüncü kuvvet olarak basın yayın bu ülkenin en önemli saç ayaklarlından biridir” ifadelerini kullandı.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: TESPİTLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

Trabzon basının kaybettiği değerli şahsiyetlere rahmet dilekleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Gümrükçüoğlu sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “En başında söylediğimiz gibi Trabzon’u konu alan yazılarınız, tespitleriniz bizim için ayrı bir değer taşımaktadır. Geride bıraktığımız yıllarda bu fani hayattan ayrılanlarımız oldu. Rahmetli Refik Karaağaçlı, Rahmetli Ahmet Kayacık ve 2016 yılında kaybettiğimiz Rahmetli Salih Çamoğlu’nu tekrar rahmetle anıyor, ailelerine hayırlı uzun ömürler temenni ediyorum.

TURGUT: 15 TEMMUZ’DA MİLLİ İRADENİN YANINDA DURDUK

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (TGC) Yusuf Turgut ise konuşmasında 10 Ocak’ın gazeteciler için olan önemine değindi. “10 Ocak, 1961 yılında gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gündür” diyen Turgut özetle şunları kaydetti: “Türk Milleti 15 Temmuz’da darbe girişimini boşa çıkarmıştır. Bu bağlamda basın camiamızda üzerine düşeni hakkıyla yerine getirmiştir. Basın, milli iradenin, demokrasinin yanında durmuştur. Bu vesile ile darbenin püskürtülmesini temin eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na geleneksel hale getirdiği bu buluşma geleneğini devam ettirdiği için meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.”

TGC Başkanı Turgut konuşmasında ayrıca “Meslektaşlarını her zeminde kucaklayan,  her dönemde meslektaşlarının yardımına koşan Sayın Yoloğlu’na şükranlarımızı ifade ediyoruz” diyerek Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Yoloğlu’na teşekkür etti.

TAŞKIN: GAZETECİ OLARAK KAMU ADINA GÖREV YAPAN İNSANLARIZ

Trabzon Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Murat Taşkın da gazetecilerin kamu adına görev yaptığını ifade etti. Taşkın, “Biz gazeteci olarak kamu adına görev yapan insanlarız. Bizler yaşadığımız coğrafyanın, şehrimizin, ülkemizin daha da ileriye gidebilmesi için ne olursa olsun elimizden geleni ardımıza koymamamız gerekiyor” diye konuştu.

TGC Başkanı Yusuf Turgut 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü buluşmasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na Trabzon basınına olan katkılarından ötürü teşekkür plaketi verdi. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Trabzon basını” konulu sunum gösterisi basın mensupları ve katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Ocak 2017, 13:23 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar