İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI -
Trabzon İl Müftü Yardımcısı Yasir Ataş onuruna veda programı düzenlendi

yasir atas1

Trabzon İl Müftü Yardımcısı Yasir Ataş onuruna veda programı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atama ve yer değiştirme yönetmeliği gereği Trabzon İl Müftü Yardımcısı iken Sivas İli Hafik İlçe Müftülüğü görevine atanan Yasir Ataş onuruna Trabzon İl Müftülüğü tarafından veda programı düzenlendi.

Düzenlenen veda programına Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, İl Müftü Yardımcıları Hasan Güneş, Mehmet Genç ve Ahmet Tokdemir, İlçe Müftüleri, Vaizler, Şube Müdürleri, Şefler, daire memurları ile çok sayıda Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım katıldı.

yasir atas2

Programda, İl Müftü Yardımcıları adına kısa bir konuşma yapan Ahmet Tokdemir, “Yasir hocamızla yaklaşık 14 ay birlikte görev yaptık. Bu süre içerisinde kendisini yakından tanıma fırsatımız oldu. Kendisi ilim sahibi, mütevazi, alçakgönüllü, güler yüzlü, ali-cenap ve iyi bir idarecidir. Yasir hocamızın gitmesini istemiyorduk ama mazereti sebebiyle, kendi isteğiyle aramızdan ayrılıp kendi memleketine gidiyor. Kendisine kapımız sonuna kadar açıktır. Yasir hocamıza yeni görev yerinde şahsım, Müftü Yardımcısı arkadaşlarım ve daire personelimiz adına başarılar diliyorum” dedi.

Sivas İli Hafik İlçe Müftülüğü görevine atanan Trabzon İl Müftü yardımcısı Yasir Ataş ise programı organize eden İl Müftüsü başta olmak üzere, müftü yardımcıları ve emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Trabzon’da çok iyi arkadaşlıklar, dostluklar edindim. Bu dostluklarımız ebediyen devam edecektir. Mekânlar ayrı olabilir ama önemli olan gönüllerin bir olmasıdır.  Yirmi altı ay süre ile sizlerle birlikte çalıştık. Mühim olan geride hoş bir sedâ bırakabilmekti. Bilmiyorum bırakabildik mi? Değerli kardeşlerim ben elimden geldiğince Devletimizi, Diyanetimizi, Müftülüğümüzü en güzel şekilde temsil etmeye gayret ettim. Sizlere hakkımı helal ediyorum, sizin de bana haklarınızı helal etmenizi rica ediyorum” dedi. Ataş konuşmasının sonunda, “Sivas’ta bir kardeşiniz olduğunu asla hatırınızdan çıkarmamanızı rica ediyorum. Sizlere gönlümde, kapımda ardına kadar açıktır. Sizleri her zaman minnetle, şükranla anacağım. Rabbim cümlenizden razı olsun. Cenab-ı Mevla’dan sizlere, ailenize ve sevdiklerinize sağlık, afiyet, dünya ve ahiret mutluluğu, huzuru diliyorum, Allah’a emanet olunuz” sözlerine yer verdi.

İl Müftüsü Keramettin Demir de programda yaptığı kısa konuşmasında, “Gelen geçer, konan göçer demiş atalarımız. Yasir bey kardeşimizde şimdi Trabzon’dan göçüyor. Kendisi ile burada 14 ay gibi bir süre çalıştık. Yasir kardeşimizin mütevazi, alçakgönüllü, uyumlu bir arkadaşımız olduğunu gördüm. Biz kendisinden memnunuz. Kendisi ile çalışmaktan hep memnun olduk. Biz ondan razıyız. Rabbimizde kendisinden razı olsun. Bizler devlet memuruyuz. Bir yerlere geliriz, orada görevimizi tamamlarız; yahut tamamlamadan ayrılmak zorunda kalırız. Önemli olan buralardan ayrılırken geride hoş bir sedâ ve güzel dostluklar bırakabilmektir. Yasir hocamızı bizler Sivas’a uğurlarken kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyorum. Cenab-ı Mevla kendisini mahcup etmesin, yolu her daim açık olsun. Başta kendisi olmak üzere, ailesine ve tüm sevdiklerine sağlık, afiyet ve saadetler diliyor, kendisini Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Veda programı Trabzon İl Müftü Yardımcısı iken Sivas Hafik İlçe Müftülüğü görevine atanan Yasir Ataş’a çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Bizler de Yasir Ataş hocamıza hayırlı olsun temennisiyle, yeni görev yerinde üstün başarılar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz.

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Ekim 2014, 16:00 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan’ı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar