VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ - BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR - VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” - EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA - PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ -
TRABZON’DA BOMBALI ARAÇ ALARMI !

trabzonda bombali arac

TRABZON’DA BOMBALI ARAÇ ALARMI !

İki bombalı araç ihbarı, Trabzon’da da polis ve jandarmayı teyakkuza geçirdi.

TÜRKİYE, PKK terör örgütünün Ankara’da yapmayı planladığı yeni bombalı araç eylemi için alarma geçti. İkisi transporter marka üç aracın plakasını belirleyen emniyet güçleri, tüm yurtta yol kesip arama yapmaya başladı. Trabzon’un üç ayrı noktasında da gece gündüz arama yapılıyor. Polis ve jandarmada bölgede kuş uçurtmuyor. Bu arada istihbarat Nusaybin’deki iki teröristin robot resmini tüm birimlere gönderdi.

5 TERÖRİSTTEN BİRİ İHBAR ETTİ YÜKSEKOVA’DAN

Cemal adlı kişinin BİMER’e ulaşan ihbarın ardından tüm illerde yol kesip uygulama yapılmaya başlandı. 29 Şubat tarihinde BİMER’e ihbarda bulunan ve adının Cemal olduğunu belirten kişi, dağa çıktığını, kendisinin de aralarında bulunduğu yüzleri kapalı 5 kişi olarak eğitim aldıklarını ve pişman olduğu için kaçtığını söyledi. İhbarcı ayrıca ikisi transporter üç araç plakasından birinin sonunun 723 olduğunu ve diğerinde 33 rakamını gördüğünü belirtti.

Türkiye, PKK terör örgütünün Ankara’da yapmayı planladığı yeni bombalı araç eylemi için alarma geçti. İkisi transporter marka üç aracın plakasını belirleyen emniyet güçleri, Yüksekova’dan Cemal adlı kişinin BİMER’e ulaşan ihbarın ardından tüm illerde yol kesip uygulama yapmaya başladı. Gözler eylemlerin talimatını verdiği ileri sürülen Nusaybin’in Dicle Mahallesi’ndeki Gülperi kod adlı terörist kadın ile Rezan Tezni adlı teröristin kim olduğuna çevrildi.

İZMİR PLAKALI ARAÇ TIR’LA GİDECEK

İstihbarat birimleri terörist faaliyetlerini deşifre etmek ve engellenmesine yönelik yaptığı çalışmalar çerçevesinde PKK terör örgütünün yeni bombalı araç eylemleri yapmak için harekete geçtiğini belirledi. PKK terör örgütünün yurt dışı kamplarında eğitim almış örgüt üyelerinden Ağrılı Mustafa ve Bitlis Tatvanlı Murat kod adlı iki teröristin çalıntı kaydı bulunmayan 2005 model gri veya füme renkli 35 U 8015 plakalı transporter araca bomba yükleyeceğini tespit eden istihbarat birimleri, bomba yüklü aracı plakası tespit edilemeyen bir TIR ile Mardin’den Ankara’ya götüreceğinii rapor etti. Suriye’den kaçak yollarla Nusaybin’e geldiği belirlenen iki teröristin eşkali de belirlendi.

EŞKÂL BELİRLENDİ, ROBOT RESİM ÇİZİLDİ

İstihbarat birimleri, Mustafa kod adlı teröristin 1.60 – 1.65 boylarında yaklaşık 60 kilo ağırlığında, sert, kıvırcık ve kısa saçlı baygın bakışlı ve uyuşturucu madde kullandığını, Murat kod adlı teröristin ise 1.70 – 1.75 boylarında, yaklaşık 70 kilo ağırlığında 20-25 yaşlarında sakin duruşlu, gür saçlı, saçı sağ tarafa taralı, siyah spor ayakkabı giydiğini tespit etti. İki örgüt mensubunun Yenişehir Mahallesi’nde faaliyet yürüten örgüt mensuplarıyla birlikte inşaatlarda kullanılan uzun demirlerle TIR dorsesine araç çıkarmak için rampa merdiven yaptıkları ve Irak’tan ülkemize giriş yapan bir TIR’a bomba yüklü aracı bindireceklerini belirleyen istihbarat birimleri, iki teröristin robot resimleri çizildi.

BAGAJ KAPISI ÜZERİNDE PTT YAZIYOR

İstihbarat birimleri terör örgütünün eylemlerinde kullanmak istedikleri bir transporter iki aracın plakasını da tespit etti. Bager kod adlı örgüt mensubun transporter marka bir araç hazırlattığı, 72 ER 711 plakalı aracın arka bagaj kapısı üzerinde ise kırmızı renkte PTT yazdığını belirleyen istihbarat birimleri diğer aracın ise 33 CFC 17 plakalı olduğunu belirledi. Teröristlerin 33 plakalı aracın içerisine 3 adet ağır silah, beyaz torba içerisinde belirlenemeyen bir madde ve araç lastik şambiyelinde ise el yapımı bomba malzemesi yerleştirecekleri belirledi. İki eylemi ise Rezan Tezni adlı YPG militanının tasarladığını tespit eden istihbarat birimleri 81 kenti uyardı.

YÜKSEKOVA’DAN BİMER’E İHBAR VAR

Yüksekova’dan Cemal adlı kişinin BİMER’e ulaşan ihbarın ardından tüm illerde yol kesip uygulama yapılmaya başlandı. 29 Şubat tarihinde BİMER’e ihbarda bulunan ve adının Cemal olduğunu belirten kişi, dağa çıktığını yüzleri kapalı 5 kişi olarak eğitim aldıklarını ve pişman olduğu için kaçtığını söyledi. Eğitimi veren kişinin Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ayrıldığı belirten ihbarcı, 5 kişiye Erzurum, İzmir ve İstanbul haritaları üzerinde eğitim verildiğini ve üç araca tüp, beyaz macun gibi malzemelerin yüklendiğini ileri sürdü. İhbarcı ayrıca ikisi transporter üç araçtan birini sonunu 723 olduğunu ve diğerinde 33 rakamını gördüğünü belirtti.

Alıntı: trabzonportal.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Mart 2016, 23:48 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 496 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle... [Devamı]
EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV Y...

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA… Vatanî görevini îfâ ederken,... [Devamı]
PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’...

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ Beşikdüzü İlçesi’nde, Ülkü... [Devamı]
RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ...

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde İhtidâ Merasimi... [Devamı]
SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI

SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI...

Video görüntüler için tıklayınız…  SAFİYE GÜNAYDIN (61) EBEDİYETE UĞURLANDI Vakfıkebir... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle bir araya geldiği etkinlikte “Gençlik... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan,... [Devamı]
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden video görüntüler… Video_1 Video_2 Video_3    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar