MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
TRABZON’DAN SURİYELİ MÜLTECİLERE DEV YARDIM

suriye-yardim-trabzon1

TRABZON’DAN SURİYELİ MÜLTECİLERE DEV YARDIM

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen kampanya ile Suriyeli mülteciler için toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi ve 220 bin TL nakit para düzenlenen törenle Kilis’e gönderildi.

suriye-yardim-trabzon3

Sahil alanında düzenlenen törende Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, ilçe müftüleri, Diyanet Vakfı yetkilileri ve yardımsever hazır bulundu.

suriye-yardim-trabzon5

YAVUZ: DEVLETİMİZİN DESTANSI BİR DURUŞ GÖSTERİYOR

Törende katılımcılara seslenen Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kendisine sığınan tüm misafirlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek güç ve kuvvette olduğunu ifade ederken, “Bugün yine Türk milletinin yardımseverliğinin, ihtiyaç sahibine yardımda sınır tanımadığının bir güzel örneğini hep birlikte yaşıyoruz. Suriye’deki savaş nedeniyle ülkemiz gelen Suriyeli kardeşlerimizin dünyaya örnek olacak şekilde her türlü ihtiyaçlarını karşılamak alanında devletimizin göstermiş olduğu duruş dünya tarihinde destansı bir pozisyon arz ediyor. Devletimiz, ülkemize sığınan bütün misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak ortamı oluşturacak güç ve kuvvete sahiptir. Ancak bizim ruhumuzda dayanışma var. Her bir Müslüman evladı, ihtiyacı olan din kardeşine yardım etmekle ilgili hassasiyetimizi tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de yaşatıyoruz” diye konuştu.

suriye-yardim-trabzon6

GÜMRÜKÇÜOĞLU: NEREDE BİR ZULÜM VARSA KARŞISINDA OLDUK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da törende yaptığı konuşmada kampanyaya destek veren hayırseverlere özel olarak teşekkür ederken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Suriyeli mültecileri misafir ettiği gibi dünyanın neresinde bir zulüm varsa karşısında durduğunu dikkat çekti. Başkan Gümrükçüoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 3 milyon Suriyeli mültecinin bir ülkede nasıl misafir edilebildiğinin en güzel örneğini dünyaya göstermeye başladığı günden beri aziz milletimiz Müslüman dünyasından olan zulüm altındaki kardeşlerimizi misafir ettiği gibi dünyanın neredesinde zulüm altında olan varsa onlara da yetişmeye çalışmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve devlet büyüklerimiz kimsesizlerin kimsesi olmayı her zaman insanlığın hizmetine sundu, sunmaya da devam etmektedir. Bu çerçevede Diyanet İşleri Başkanlığımız ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de büyük bir gayretin içine girdi. Bugünkü bu desteği ayni malzemelerin dışında nakdi olarak da sağlayarak sürdürdü. Bu bağışları yüreklerinden severek yapan bütün vatandaşlarımıza, gayret gösteren arkadaşlarımıza, Trabzon halkını, milletimizi en iyi şekilde temsil etmiş olmaları münasebetiyle şükranla selamlıyorum. Emekleriniz inşallah Allah Teâlâ (c.c.) katında hiç zayi olmadan en yüksek derecesin bulmuş olacaktır” şeklinde konuştu.

suriye-yardim-trabzon4

DEMİR: MÜSLÜMAN, MÜSLÜMAN KARDEŞİNİ YALNIZ BIRAKMAZ

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir de konuşmasında yardımlaşmanın dinimizdeki yeri ve önemine dikkat çekti. Müftü Demir özetle şunları kaydetti: “Kardeşliğin mahiyetini Allah Resülü (S.A.V.) çok hadisi şeriflerinde buyuruyor: ‘Müslüman Müslüman kardeşidir. Bir birine zulmetmez, birbirini yalnız bırakamaz, yardıma ihtiyacı olduğu zaman mutlaka yardımına koşar. Bir Mümin bir Müslüman kardeşinin dünyada iken bir ihtiyacını giderirse Allah’ta (c.c.) onun ahiret hayatında bütün ihtiyaçlarını giderir. Bir Mümin bir Müminin dünyada bir ayını örterse Allah’ta (c.c.) onun bütün ayıplarını mahşer gününde örter” buyuruyor. Biz bu anlayışla böyle bir yardım toplama teşebbüsünde bulunduk. 4 TIR dolusu malzeme ve ayrıca 220 bin TL parayı Türkiye Diyanet Vakfına yatırdık. Onlarda Kilis şubesine havale etmek suretiyle daha ekonomik olması için gerekli olan alımların oradan yapılmasını sağladılar. Yardımda bulunan herkesten Allah (c.c.) razı olsun.”

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından yardım malzemelerini taşıyan TIR’lar Kilis’e uğurlandı.

suriye-yardim-trabzon2

suriye-yardim-trabzon1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Kasım 2016, 20:18 tarihinde Dünya, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar