ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Türk Diyanet Vakıf-Sen Bölge Toplantılarının İlki Trabzon`da Gerçekleştirildi

turk diyanet vakif sen bolge toplantisi2014

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bölge Toplantılarının İlki Trabzon`da Gerçekleştirildi

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Merkezince Karadeniz’in Trabzon, Giresun, Ordu, Rize ve Artvin illerinden şube yönetim kurulları, il ve ilçe temsilcileri ile kadın kolları komisyon üyelerinin katılımıyla ilki gerçekleştirilen, “Karadeniz Bölge Eğitim ve İstişare Toplantısı”  13-14 Aralık 2014 tarihlerinde Trabzon Uzungöl’de yapıldı.

Düzenlenen bölge toplantısında; Türk Diyanet Vakıf-Sen’in kuruluşundan bu güne gerçekleştirdiği sendikal faaliyetleri hakkında bilgiler sunuldu. Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının çalışma hayatında karşılaştıkları sıkıntı ve problemler hakkında görüşlerin de aktarıldığı istişare toplantısında, il ve ilçe müftülüklerinde, şubelerin ve temsilciliklerin karşılaştığı problemler masaya yatırıldı.

Şube ve il temsilcilerinin koordineli bir şekilde çalışma yapmaları ve iletişimin daha sağlıklı olmasının sendikal faaliyetler için yararlı olduğu dile getirilerek gerekli çalışmalara devam edilmesi gerektiğinin kararlaştırıldığı Türk Diyanet Vakıf-Sen Karadeniz Bölge Eğitim ve İstişare Toplantısında ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığında son değiştirilen yönetmelikler ve mevzuatlarıyla ilgili bilgiler katılımcılara anlatılarak, üyelerin bu tür problemlerle karşılaştıklarında nasıl hareket etmeleri gerektiği ve sendikanın bu konularla ilgili çalışmaları aktarıldı.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Merkezinden Genel Başkan Hazım Zeki Sergi, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Gümüş, Kenan Ak ve Metin Saltan’ın katıldığı Karadeniz Bölge İstişare toplantısının sonunda; Genel Başkan Hazım Zeki Sergi; Türk Diyanet Vakıf-Sen’in sendikal mücadeledeki faaliyetleri, enflasyon durumu ve memur maaşları, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının çalışma hayatıyla ilgili karşılaştıkları sıkıntılar, camilerde sık sık para toplanması, rotasyonda din görevlilerinin yaşadıkları problemler ve sendikanın sosyal faaliyetleri hakkında temsilcilere geniş bilgiler verdi.

Toplantı sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının çalışma şartlarının düzeltilmesi, ekonomik durumlarının iyileştirilmesi, emekli maaş ve ikramiyelerinin işçilerde olduğu gibi Diyanet çalışanlarında da aynı olması, lojman problemlerinin çözülmesi için öncelikle Karadeniz bölgesinde yetkinin alınmasının önemine vurgunun yapıldığı Türk Diyanet Vakıf-Sen Karadeniz Bölge Eğitim ve İstişare Toplantısı, YETKİ İÇİN TAM MÜCADELE ortak kararıyla birlik, beraberlik içerisinde coşkuyla tamamlandı. (Mithat GÜDÜ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Aralık 2014, 22:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar