VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri istişare toplantısı için bir araya geldiler

turk diyanet vakif sen vakfikebir subesi istisare1

Trabzon Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde görevli Türk Diyanet Vakıf-Sen temsilcileri ve üyeleri istişare ve değerlendirme toplantısını Yalıköy Beldesi’nde gerçekleştirdi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen’in Vakfıkebir Danışma Meclisi toplantısında konuşan Vakfıkebir Müftülüğü Veri Hazırlama Memuru ve sendikanın ilçe temsilcisi Hakan Günaydın, “Milli ve manevi değerlere bağlı, hakkı savunan, hukuka saygılı, sorumlu bir sendika olan Türk Diyanet Vakıf-Sen kurulduğu günden bu yana ilkeli, dürüst, hizmet anlayışından taviz vermeden sizlere layık olmaya çalışmaktadır. Türkiye’de sendikal mücadelenin öncüsü, hak mücadelesinin yılmaz bir sivil toplum örgütüdür sendikamız. Anayasanın değiştirilmesi ve sendika kanununun çıkarılmasında büyük katkısı olmuştur. İftiralara, karalamalara ve baskılara rağmen ilkeli ve dürüst mücadelesini sürdürmektedir. Devleti ve milleti ilgilendiren her konuda görüşünü ve düşüncesini hiç tereddüt etmeden açıklayıp, inandığı değerler doğrultusunda hareket etmektedir. Sizlerin haklarını korumaya, hukuk mücadelesi vermeye, sizlerin destekleriyle beraber devam edeceğiz” dedi. Günaydın ayrıca çevrede dolaşan dedikodular hakkında da, “Dairede sendikacılık yaptığımız ve diğer arkadaşlarımıza farklı davrandığımız söylemleri asılsızdır, yalandır. Bu söylemde bulunanları şiddetle kınıyorum. Biz, ayrım yapan değil, birleştirici sendikayız” şeklinde konuştu.

GÜNAYDIN: “DİN GÖREVLİLERİNİN SORUNLARI GİDERİLMELİ”

Günaydın, konuşmasının sonunda din görevlilerinin sorunları ile ilgili olarak da şu görüşlere yer verdi: “Camilerimizde sık sık yardım toplanması üzerine cemaatten gelen tepkilerden görevlilerin huzursuz oldukları ve imajlarının zedelendiği görüldüğünden yardımların ayda bir kere toplanması gerekmektedir. Özellikle köylerde görev yapan İmam-Hatiplerimize yönelik sosyal faaliyetlere önem verilmelidir ve banka promosyonları serbest kalmalıdır. Hizmette ve çalışmalarında farkındalık oluşturan personelin ödüllendirilmesi gerekir” ifadelerine yer verdi.

ÖZKUL: “İNSANLARIN AYIPLARINI ARAMADIK”

Vakfıkebir Güney Köyü KETAŞ Camii İmam-Hatibi ve Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlandırma Sekreteri Yusuf Özkul da yaptığı konuşmada, insanların ayıplarını aramak yerine güzel yönlerini görmek zorunda olduklarını belirterek, “Vakfıkebir İlçemizde, şu sendikamızın üyesidir, bu değildir ayrımı yapmadık. Hangi arkadaşımız zor durumda kalmışsa yanında olduk. Bu arada, birbirimizin ayıbını araştırarak üye yapmak derdinde de olmadık. Ayrıca 7- 8 Aralık 2013 tarihinde Trabzon’da yapılacak olan kongreye katılmak için ilçe delegesi seçilen arkadaşlarımızın konuya hassasiyet göstermeleri gerekiyor” dedi. Promosyon konusuna da değinen Özkul, kimsenin bir başkasının iradesine hükmetmemesi gerektiğini savundu. Özkul, “Haram ve helali hepiniz biliyorsunuz; çünkü hepiniz kürsü adamısınız” ifadelerine yer verdi.

GÜRSEL: “TENKİTLER YAPICI OLMALIDIR”

Vakfıkebir Müftülüğü Veri Hazırlama Memuru ve sendikanın ilçe temsilcisi Ali Gürsel ise konuşmasında özetle şunları söyledi: “Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak yüce devletimizin bize sunmuş olduğu imkânları, sizlerin kanuni çıkarlarınızı aramak için kullanıyoruz. Hak ve adaleti gözetmek, çalışan kamu personelleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan personelin de diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerle eşit işe eşit ücret anlayışı çerçevesinde sendikal haklarımızı kullanmaya çalıştık ve birçok kazanımı da elde ettik. Güçlü yöneticilerin arkasında daima güçlü temsilcilerin olduğu asla unutulmamalıdır. Gelecekte daha iyi kazanımlar elde edebilmek için hem kanunlarımızı, hem idarecilerimizi, hem de yöneticilerimizi iyi takip etmeliyiz. Bunun yanında verilen haklarımızı da gereği gibi kullanmak zorundayız. İle gönderecek olduğumuz temsilcilerimiz de fikirlerini özgürce söyleyebilmeli. Hata ve arızalar herkesin yüzüne karşı dostça, mertçe söylenebilmeli. Tenkitlerimiz yapıcı, uyarıcı ve neticeye ulaştırıcı olmalıdır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından delege seçimlerine geçildi. Türk Diyanet Vakıf-Sen Trabzon İl Yönetim Kurulu Teşkilatlandırma Sekreteri Yusuf Özkul’a göreve devam etmesi konusunda yetki verilirken, il kongre delegeliğine ise Hakan Günaydın, Osman Hacıahmetoğlu, Yüksel Arslan, Ahmet Sağlam, Osman Baştan ve Bahri Bayram seçildiler.

Üyelerin görüş ve düşüncelerinin de paylaşıldığı istişare ve değerlendirme toplantısı sonrası, Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Eylül 2013, 21:16 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar