VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI - BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI -
TÜRK DİYANET VAKIF-SEN ÜYELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI İÇİN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN ÜYELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI İÇİN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde görevli Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri, 2012 yılsonu değerlendirme ve 2013 yılı istişare toplantısı için bir araya geldiler.

Vakfıkebir Mevlana Pide Salonu’nda düzenlenen yemekli yılsonu değerlendirme ve istişare toplantısına, Türk Diyanet Vakıf-Sen Trabzon İl Başkanı Ali Himmet İskenderoğlu, İl yönetim muhasibi Hasan Dilaveroğlu, İl yönetim kurulu basın sözcüsü Davut Kul, İl yönetimi teşkilatlandırma sekreteri Yusuf Özkul ve Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri katıldılar.

İl yönetimi teşkilatlandırma sekreteri ve Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Güneyköy Ketaş Fabrika Camii İmam-Hatibi Yusuf Özkul, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında, “Sendikal bazda çalışmalarımız devam ediyor. Arkadaşlarımızın bizim takip etmemizi istedikleri işleri olduğunda ilgili yerlere ulaştırıyoruz ve elimizden geldiğince de takibini yapıyoruz ve kendilerine dönüş yapıyoruz. Tabii ki bize verilen yetkiler dâhilinde yapabileceklerimizi ancak yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

En ücra köylerimizde devletin bir görevlisi varsa o da din görevlisidir

Ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Trabzon İl Başkanı Ali Himmet İskenderoğlu da, sendikal faaliyetlerin en önemli faydasının bir araya gelerek birlik-beraberliğin pekiştirilmesine sağladığı olumlu katkıya vurgu yaparak başladığı konuşmasında, “Bizler din görevlisi sıfatıyla ülkemizin her bir köşesinde, köylerde ve şehirlerde devletimizi temsil eden bir konumda bulunuyoruz. Bu gün en ücra köylerimizde devletin bir görevlisi varsa o da din görevlisidir” dedi.

Adalet bunun neresinde?

Din görevlilerinin içerisinde yer aldığı sendikal faaliyetin, sendikanın ruhunda var olan bir hak arama mücadelesi olduğunu belirten İskenderoğlu, “Benim arkadaşım 25-30 yıl çalışmış olduğu halde, hala görevli olarak hacca, umreye, yurtdışına gidememiş ise tabii ki ben O’nun hakkını arayacağım. Yine benim arkadaşım 55-60 yaşından sonra atanmak için hala bir sınava tabi tutuluyorsa tabii ki benim zoruma gider. Biz bunları mahkemeye taşıyoruz, hukuk mücadelesi veriyoruz. Biz diyoruz ki, hac ve umre görevlendirmeleri sicile göre sıralansın ve sırası gelen her bir görevli arkadaşımız gitsin. Şehirdeki arkadaşımız birden fazla gidebildiği halde köylerde görev yapan arkadaşlarımız maalesef bir kez bile gidemiyor. Ayrıca sınav yapılmasına da karşıyız. Eğer sınav varsa mülakatı yapmayacaksın. Mülakatı yapıyorsan sınavı yapmayacaksın. Sınavlarla ilgili yapılan başka bir haksızlıkta, imam-hatip lisesi mezununa da ilahiyat mezununa da aynı soruyu soruyorsunuz. Bunun adalet neresinde?” diye sordu.

Hizmette rekabet anlayışı esas olmalıdır

Ali Himmet İskenderoğlu konuşmasının devamında, “Biz Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ilgili yönetmeliklerinde belirtilen mevcut haklarımızı korumanın ve geliştirmenin mücadelesini sürdüreceğiz. Bu anlamda teşkilat içerisinde birden fazla sendika olmasını rekabet ortamında hizmet etme anlamında önemli görüyoruz. Hizmette rekabet anlayışı esas değilse kaç tane sendika olursa olsun hiç de önemi yok” ifadelerini kullandı.

Burs konusunda yeni bir çalışma yapılmalıdır

Türk Diyanet Vakıf-Sen Trabzon İl Başkanı Ali Himmet İskenderoğlu konuşmasının sonunda, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Diyanet çalışanları ve emeklilerin çocuklarından yüksek öğretimde okuyan çocuklarına her yıl bir defaya mahsus olmak üzere verilen bursların, bu yıl sadece ilahiyat fakültelerinde okuyan öğrencilere verilmesinin anlaşılamadığını ifade ederek, Türkiye Diyanet Vakfı’nın bütün hizmetlerini canla başla yerine getirmek için çaba sarf eden Diyanet çalışanlarının çocuklarından bursa müracaat edenlerden, burs çıkmayanların tamamına verilecek şekilde yeniden bir çalışma yapılması için Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü’ne remi yazı ile konuyu taşıdıklarını söyledi.

Üyelerin görüş ve düşüncelerinin de paylaşıldığı yılsonu değerlendirme toplantısı sonrası, Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ocak 2013, 20:29 tarihinde Genel, Resim Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI

MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI...

VİDEO GÖRÜNTÜ HABERİN ALTINDADIR MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI ÖZEL HABER / ZİYA... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Türkiye Diyanet Vakfı’nın... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar