BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” - VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN - KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ - VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI - MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET -
Türkiye Büyük Oynuyor

besikduzu hakimiyet türkiye

Diğer yazıları için tıklayınız…

Türkiye Büyük Oynuyor

Çocukluk yıllarımızdan bugüne Ortadoğu’da siyaset ve terör kazanı hep fokurdayarak kaynar durur.

Bu fokurdayarak kaynayan kazanın ateşini ilk olarak fi tarihinde İsrailoğulları tutuşturmuştu. Bugün ise alevler harlanarak çatı katlara değin yayılmış olduğunu görüyoruz.

Ortadoğu denilince hemen aklımıza terör, savaşlar, İsrail, Suriye, Filistin, Ürdün, Doğu-Batı Şeria Bölgeleri, Enver Sedat, Hafız Eset, Yaser Arafat, Velid Canbolat,  Kasap Şaron, Dürziler, Milisler, masum insanlara pervasızca yapılan işkenceler, öldürmeler, bombalamalar, tecavüzler, yıkıp yakmalar, insan onuruyla hoyratça oynamalar, insan hakkı ihlalleri vs. gelir.

Evet, Ortadoğu bölgesini son 100 yıllık insan yaşantısını ve vahşetini şu üç beş kırık dökük kelimelerle anlayan okurlarımıza anlatabiliriz.

Bu yazımda okurlarımızı fazla yormamak için çok uzun belgeli ispatlı konulara girerek zamanınızı almak istemiyorum. Zaten televizyonlardan gazetelerden internet ve facebook sayfalarından dünyada hatta Ortadoğu ülkelerinde neler olup bitiyor izliyorsunuz.

Ben siz okurlarımızın hem hafızalarını yoklamaları hem de beyin jimnastiği yaparak Ortadoğu üzerinde son zamanlarda Türkiye’nin oynamakta olduğu tarihi misyonunun bazı ipuçlarını vereceğim. Konunun tamamını şimdilik söylemem gerektiği kadarını söyleyeceğim, Mart-Nisan 2016 tarihinden sonra bu konuda ikinci bir bilgilendirme yazısı daha yazarak siz okurlarıma ulusça çok mutlu olacağınız haberleri vereceğim.

Biliyorsunuz ki 100 yıldır Ortadoğu ülkelerinde petrol uğruna ABD-İNGİLTERE-FRANSA-RUSYA ve batılı devletler İSRAİL vasıtası ile kan döküyorlar. Yetmedi kanı dökülen zülüm edilen tamamı Müslüman olan bu ülkeler içerisine nifaklar sokarak İslam’ı İslam’a karşı kışkırtıyorlar evlerini arazilerini işgal edip masum çoluk çocuk insanları öldürüyorlarve artık zulüm arşa tayanmış duruma geldi.

Son yıllarda ise Arap baharı adı altında iç ayaklanmalar çıkartarak Libya, Ürdün, Mısır, Tunus, Yemen gibi ülkelerinde iç savaşlar çıkartarak ikinci Haçlı istilasının son perdesini oynamaya başladılar.

Hangi İslam ülkesine el atmışlar ise o ülke birkaç yıl içerisinde kan gölüne dönerek insanlar canlarını kurtarmak amacı ile kaçacak delikler sığınacak yerler aramışlar, fakat kutsal nimet saymış oldukları petrol çıkartılmış olduğu yer insanının satın almış olduğu fiyatın altında 30 dolar seviyesine indirilmiş oldu.

Irak-Suriye-Mısır-Ürdün-Filistin bölgesi kaynar kazan olarak her gün alevlenirken, PKK vasıtası ile yeni organize edilmiş PYD ve İŞİD güçlerininse Suriye üzerinden Türkiye’ye sızmaları Suriye üzerindeki Türkmen köylerini ve ilçelerini vurmaları, milyonlarca insanın sınırımıza dayanması, NATO ve BM güçlerinin ABD ve Rusya’nın bu bombardımanlara katılmaları üzerine TürkiyeCumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan 29 0cak 2016 tarihinde Suudi Arabistan’a gitti. Bizim bazı malum basın işin ciddiyetinde olamadı ve bu ziyareti karikatürize etmek için Cumhurbaşkanının ihram giymesini, ellerini kaldırarak dua okumasını resimli haberler olarak verdiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kral Selman ile görüşerek yıllar önce Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminde planlanan ve hatta görüşmeleri yapılan Birleşik İslam Ordusu oluşturulması fikrini açıkladı. Yapılan görüşmelerden olumlu yanıt alındı ve bir ay sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu Genel Kurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ile birlikte 29 Ocak 2016 günü Cidde’ye uçtular. Birçok görüşmeler yapıldı. Karşılıklı Türkiye Suudi Arabistan ziyaretleri oldu. Bizim “BAZI” basınımız yine aynı anlayışla magazin peşinde koşuyorlardı.

Bu konunun ayrıntısını daha sonraki yazılarımda sizlere aktaracağım. Neticede Türkiye, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Pakistan, Ürdün,  BAE, Bangladeş, Cad, Togo, Tunus, Lübnan, Kuveyt, Mısır, Moldivya, Nijer, Nijerya, Yemen, Moritanya, Komor, Malezya, Fas, Mali, Maldivler, Fildişi ve toplam 34 Müslüman ülke hep birlikte Birleşik İslam Ordusunu kurdular ve tüm dünya basını önünde bu İslam ordusunun kurulmuş olduğunu ilan ettiler.Bu olay dünya basınında ve kamuoyunda büyük yankı buldu. Bizim bazı basın ise yeni yeni işin önemini öğreniyor.

Bu birliğe davet etilmiş oldukları halde katılmayan ülkeler ise Cezayir, Umman, Irak ve İran oldu. Oluşturulmuş olan İslam ordusunun ilk icraatı olarak Suudi Arabistan ordusu hava ve kara savunması uçaklarının Suriye’ye gelerek Suriye’deki savaşı bizzat izleyeceği oldu, bu açıklama ABD-RUSYA ve NATO devletlerini çok rahatsız etti aratan birkaç gün geçti ve Suudi Arabistan savaş uçakları Türkiye’ye İncirlik hava üssüne geldiler.

Bu arada ABD-RUSYA-İNGİLTERE-NATO ve BM’lerin Cenevre’de ve Almanya’da yapmış oldukları toplantılar alt üst oldu ve tamamlanamadan iptal edildiler.

Molla ile Sarhoş’un (RUSYA ve İRAN)  Türkiye’nin önderliğinde İslam ordusunun kurulması ile havaları çabuk söndü. İslam ordusu olarak son günlerde yapılan kara harekâtı yapılacak sözü dahi müttefik ülkeler ABD ve Rusya’nın büyük oyunlarını bozmuş, Türk ordusunun PYD üzerine obüs toplarını fırlatması dahi dengeleri alt üst etmiştir.

Gidişatı çok kısa olarak şimdilik böylece özetlemiş olalım. Her şeye rağmen aklın yolu bir olduğuna göre savaş meydanda kazanılır mantığı ile ABD-RUSYA-BM-NATO-İRAN-İNGİLTERE-ESET-PKK-PYD-İŞİD hepsi 34 İslam ülkesinin birliği ile BİRLEŞİK İSLAM Ordusu’nun geç de olsa kurulması Ortadoğu’daki savaş dengelerini Avrupa’yı Vatikan’ı çok rahatsız ettiğini önümüzdeki günlerde ve aylarda hep beraber göreceğiz.

Hoşça kalınız.

cemal-aksoy@hotmail.com.tr

Benzer Haberler:

PKK-RUSYA ve ABD
PKK-RUSYA ve ABD
Güzel işler de oluyor
Güzel işler de oluyor
Beşikdüzü’nde yaşanmış tarihten bir sayfa
Beşikdüzü’nde yaşanmış tarihten bir sayfa
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Şubat 2016, 19:03 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 9, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 503 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANIND...

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” Vakfıkebir KSS esnaflarına hitap eden Vakfıkebir... [Devamı]
VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN

VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN...

112 ACİL SERVİS İSTASYONU VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN Doğu Karadeniz Bölgesinde helikopter pisti... [Devamı]
KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ

KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ...

KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ Kaptan Yusuf Denizli Mahallesi Muhtar Adayı Radyo ve Televizyon... [Devamı]
VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI

VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA Ç...

VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI Vakfıkebir’de uzun yıllardır büyük bir heyecanla... [Devamı]
MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET

MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZE...

MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR

BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR...

Başkan Müjdeyi Verdi BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR “Bu tarihi bir olay, hayalimiz... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 173. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

VAKFIKEBİR’DE, TÜRK POLİS TEŞKİLAT...

VAKFIKEBİR’DE, TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 173. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI Tük Polis... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN

VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN...

112 ACİL SERVİS İSTASYONU VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN Doğu Karadeniz Bölgesinde helikopter pisti olan tek 112 acil servis merkezi olacak. Vakfıkebir’de... [Devamı]
BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANIND...

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” Vakfıkebir KSS esnaflarına hitap eden Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta: “Esnafımızın... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar