VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
UEYDER-UBD İŞBİRLİĞİ

ueyder1

Fotoğraflar için tıklayınız!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada resmin üzerine tıkla)

UEYDER-UBD İŞBİRLİĞİ

Uluslararası Eğitim Yöneticileri Derneği (UEYDER) ile Uluslararası Bilim Derneği (UBD) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol, UEYDER Başkanı Muzaffer Öztaş adına, Trabzon İl Temsilcisi İrfan Ertav ile UBD Başkanı Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin tarafından imzalandı.

Protokol törenine Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Sever, Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Keleş, UEYDER üyeleri ile Şube Müdürleri Hayrettin Özdemir, Enver Karataş ve Yüksek Lisans öğrenimi yapan 50 Okul/Kurum yöneticisi katıldı.

UEYDER-UBD işbirliği protokolü imza töreninde konuşan UEYDER Trabzon İl Temsilcisi ve Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav, “23.02.2013 tarihinde Trabzon 88. Yıl Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda imzalanan işbirliği protokolünün UEYDER-UBD başta olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Protokol kapsamında ilk işbirliği çalışmasını Trabzon ilimizde yapacağız. 08.03.2013 tarihinde Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin hocamız, üç program ile Trabzon eğitim camiasıyla buluşacaktır. Birinci program Trabzon Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen ve yöneticilerine yönelik “Küreselleşme ve eğitime etkileri” konulu seminer olacaktır. İkinci Program Trabzon Akçaabat Şehit Gökhan Uzun Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerine yönelik, “Eğitimde yeni yapılanma ve öğretmen öğrenci rolleri” semineri olacaktır. Üçüncü ve son program ise Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Trabzon Merkezde görev yapan yöneticilere yönelik, “Eğitim yönetimi ve denetim boyutunda bilge liderlik” semineriyle son bulacaktır. Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, Şalpazarı Kaymakamlığı, Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-UEYDER-UBD- işbirliği ile gerçekleştirilecek olan seminerlere UEYDER üyelerimiz ile tüm eğitim çalışanları davetlidirler” dedi.

İrfan Ertav ayrıca; Yurtiçi ve Yurt dışında kültürel ve eğitimsel işbirliğini daha ileriye götürmek amacıyla, UEYDER Uluslararası Eğitim Yöneticileri Derneği ve Uluslararası Bilim Derneği (UBD), eğitimsel ve bilimsel iş birliği Protokolü gereği, karşılıklı olarak ilgilendikleri alanların eğitim araştırma konularında işbirliği yapmaya gayret edeceklerdir. Her iki kurum imkânlar elverdiği ölçüde, öğretim üyeleri ve MEB çalışanları arasında doğrudan temas ve işbirliğini teşvik edecektir. Amacımız eğitimde yeni yaklaşımlara kılavuzluk etmek ve farkındalıklar oluşturmaktır” şeklindeki konuşmasının ardından, “İki kurum arasındaki özel işbirliği sadece ifade edilenlerle sınırlı olmayıp şu hususları da kapsayabilir:

1-AB Destek ve Hibe Programları gibi uluslararası düzeyde projeler ile ulusal çapta projelere katılmak; ortak bilimsel araştırma faaliyetleri yürütmek.

2-Araştırma sonuçları ve diğer çalışmaların sonuçlarını, kitap, makale, dergi ve bülten gibi yayınlara dönüştürülerek ilgililere ulaştırmak.

3-Üretilen bilginin ve kazanılan deneyimin paylaşılması ve bilimsel alana katkı sağlanması amacıyla, paydaşların bir araya geleceği kongre, sempozyum,  forum, çalıştay gibi bilimsel organizasyonlar düzenlemek ve bunlara katılmak.

4-Yayınlanan akademik materyallerin diğer bilgi kaynaklarının değişimi;

5-Özel kısa dönemli akademik programlar ve hizmetiçi eğitimler. (Öğretmen ve yöneticilere ve diğerlerine yönelik, ihtiyaç duyulan alanlarda, günlük/birkaç günlük toplantılar, 1-30 günlük hizmetiçi eğitimler düzenlemek.)

6-Sertifika programları düzenlemek; yönetici ve öğretmenlere bu sertifika programlarını duyurmak.

7-Protokol kapsamındaki çalışmalar hakkında ilgililerin bilgilendirilmesi, çalışmaların tanıtılması, destek sağlanması ve paylaşımın arttırılması amacıyla, web sayfası, e-posta grupları, sosyal medya uygulamalarından yararlanmak.” şeklinde açıkladı.

Fotoğraflar için tıklayınız!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada resmin üzerine tıkla)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Şubat 2013, 20:48 tarihinde Dünya, Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar