VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
UĞUR MUMCU ANILDI

UĞUR MUMCU ANILDI

Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur MUMCU’nun evinin önünde aracına bomba yerleştirilerek katledilişinin 20. yılı münasebeti ile 24 Ocak 2013 Perşembe günü Beşikdüzü Belediyesi Konferans Salonu’nda saat 11.30 da bir anma programı düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Avukat Şenal SARIHAN, CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz KARAN, eski Milletvekili Adayı Ferda KUTİNOĞLU, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kurtoğlu, Beşikdüzü İlçe Başkanı Cemal SEZGİN, Tonya İlçe Başkanı Hasan KALYONCU, Şair Niyazi DEMİRCİ, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis UZUN, Oğuz Belediye Başkanı Şakir YENİGÜN, Belediye meclis üyeleri, öğretmenler, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan programın sunuculuğunu Ferda KUTİNOĞLU yaptı. CHP Beşikdüzü ilçe başkanı Cemal SEZGİN ev sahibi olarak konukları selamlayan kısa bir konuşma yaparak şiir okunması için sözü Niyazi DEMİRCİ’ye verdi. Emekli Yüksek Ziraat Mühendisi olan aslen Beşikdüzü Kutluca köyü nüfusuna kayıtlı Niyazi DEMİRCİ’NİN bizzat kendisinin yazdığı Uğur Mumcu’nun anısına isimli şiiri salonda bulunan hazirun tarafından alkış aldı.

Okunan şiir sonrası söz alan Av. Şenal SARIHAN özetle kendisinin Ankara Barosu Avukatı ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı olduğunu, yıllardır Cumhuriyet Türkiye’sinin kazanımlarının korunması için çalıştıklarını bu çerçevede bugünde Trabzon iline gelerek çeşitli etkinliklere katıldığını ve bu amaç ile birlikte olduklarına değinerek sözlerine başladı:

“Türkiye’nin değeri Araştırmacı Yazar ve Gazeteci olan Uğur MUMCU’NUN 20 yıldır hala katil veya katillerinin bulunamadı. Türkiye’nin düşünen aydın önderleri Turan DURSUN, Bahriye ÜÇOK, Muammer AKSOY, Gün SAZAK, Ahmet Taner KIŞLALI ve daha birçok aydınlarımız ülkemizi sarmalamış emperyalizmin kurbanları olmuşlardır. Sivas, Maraş katliamları hala aydınlığa kavuşturulamamıştır. Uğur Mumcu’nun yakalanan sanığı Oğuz DEMİR hala adalet karşısına çıkartılamamıştır. Zaman aşımına uğratılmıştır.

Bizler adalet ve demokrasi toplantıları adı altında bu toplantıları yapıyoruz ancak bugün 12 mart ve 12 eylül döneminden dahi hukuki açıdan kötü durumdayız. O dönemlerde mahkemelerde sözümüz kesilmiyordu bugün ise avukatların konuşma ve savunma hakları üç dakika ile sınırlandırılıyor.

Bizler her şeye rağmen Türk halkı olarak yılmadan tek tek, fert fert üzerimize düşen mücadeleyi vermeliyiz. Başka türlü ülkemizi ve demokrasiyi savunamayız.” dedi.

Yapılan etkinlik, Belediye Başkanı Ramis UZUN’UN Av. Şenal SARIHAN’a plaket takdimi sonrası ışık ve ses düzeni bozuk olmasına rağmen izleyiciler tarafından alkışlar ile sonlandırıldı.

Haber: Cemal AKSOY /Beşikdüzü Hakimiyet Gazetesi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Ocak 2013, 23:13 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar