VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Uludüz: “Büyükler Küçükleri Yiyor”

uluduz buyukle k

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi ve Vakfıkebirli iş adamı Emin Uludüz sektörlerindeki gelişmeleri değerlendirdi. Toplantıya Meclis Üyesi Emin Uludüz’ün “Büyükler küçükleri yiyor” sloganı damgasını vurdu.

Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy, meclis üyelerinden bazılarına sektörlerindeki genel durumu özetlemelerini istedi. Farklı sektörden meclis üyelerinin yaptığı değerlendirmelerde özellikle küçük ve orta ölçekli firmaların büyük ve uluslararası zincir firmalar karşısında rekabet güçlerini kaybettiği ve sömürüldüklerini dile getirdiler. Çözüm için küçük ve orta ölçekli firmaların birleşmeleri ve rekabet gücü kazanmaları önerileri getirilirken, hükümetin de iç piyasada rekabet dengesini koruyucu önlemler alması gerektiği vurgulandı.

ULUDÜZ: “ 2O MİLYON KİŞİ İCRADA”

Toplantıda sektörü değerlendiren Meclis Üyesi ve Vakfıkebirli iş adamı Emin Uludüz ekonomiyi eleştirerek, “Söylenildiği gibi Türkiye’nin ekonomik durumu çok da iyi değil. Çünkü 20 milyon kişinin şu anda icra da dosyası var. Uluslararası firmalar Türkiye’yi işgal etti. Büyüklerin daha büyüdüğü, küçüklerin daha küçüldüğü bir Türkiye’de yaşıyoruz. Herkes gerçekleri söylemiyor. Örneğin, odamızın meclis üyesi arkadaşlarımıza sorsak yüzde 20’sinin durumu iyi değildir. Ekonomik sıkıntılar içerisinde kimse doğruları söylemediğinden biz hayal dünyasında yaşıyoruz” dedi. Uludüz Konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Madem Türkiye ekonomisi iyi, neden borçlarımız yukarı doğru çıktı? Sıkıntılar büyük. Küçükler eziliyor. Kendi sektörümde uluslararası firmalar geldi. Uluslararası zincir marketler var. Dolayısıyla bunlar piyasayı sömürüyor bir bakıma. Küçükler aradan çıkıyor. Küçükler büyüklere mal satmaya kalktığında belirli bedeller ödeyerek oraya girebiliyorlar. Raf ve giriş bedeli gibi. 22-23 yıldır ticaret yapıyorum. Samsun’dan mal alırdık ve üretici firmaların karşısında paramız elimizde ayakta beklerdik. Üretici firmalar revaçta idi. Şimdi ise tersine döndü. Üretici firmalar sömürülen anlamına geliyor. Uluslararası firmalar, zincir firmalara mal satabilmek için bedel ödemek durumunda kaldılar. Piyasa büyük ve yabancı zincir firmaların elinde ve dolayısıyla geriye bir şey kalmıyor. Küçük esnaf, sanayici, tüccar gerçekten eziliyor şu anda. Sıkıntılar büyük. İşte bunun için ne yapmak lazım? Uluslararası zincir marketleri şehir dışına çıkartmak ve belirli bir düzene oturtmak gerektiği düşüncesindeyim” (Ziya FİDAYE)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Ekim 2013, 22:47 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar