ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Üzümözü’nde asfalt mutluluğu yaşanıyor

nihat hoca

Üzümözü’nde asfalt mutluluğu yaşanıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki mahallelerin yol sorunlarını birer birer ortadan kaldırmaya devam ediyor. 2015 yılı içerisinde şuana kadar yollara 187 bin 400 ton asfalt seren Büyükşehir Belediyesi, asfaltlama ve betonlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde Şalpazarı ilçesinin Üzümözü Mahallesi’nin yolu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından asfaltlanıyor.

nihat hoca3

5 km’lik yollarının asfaltlanıyor olmasından duydukları mutluluğu dile getiren Üzümözü Mahallesi Muhtarı Mehmet Mertoğlu, yıllar boyunca hizmet alma noktasında ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade ederken, Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla eksikliklerini giderme çabası içinde olduklarını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin mahallerinde içme suyu, altyapı ve yol çalışması gerçekleştirdiğini ifade eden Muhtar Mertoğlu, “Bunlar bizim yıllar boyunca ihtiyaç duyduğumuz hizmetlerdi. Bu hizmetleri yıllarca alamadık. Şimdi inşallah eksiklerimizi giderme çabası içindeyiz. Mahallemizde Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği bu çalışmalardan büyük mutluluk duyuyoruz ve çalışmaları yakından takip ediyoruz. Şuan mahallemizde 5 km’lik yolumuz Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanıyor. 1,5 km’sinin asfaltlamasını tamamladık, geri kalan kısmı içinde çalışmalar sürüyor. Mahallemizde yapılan bu çalışmalardan ötürü başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başta olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin asfaltlama ve betonlama çalışmalarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise özetle şunları kaydetti: “Toprak olarak ülkemizin en büyük ili olan Konya, Trabzon’umuzun tam 4 katı büyüklüğünde ama Trabzon’un yol ağı Konya’nın tam iki katı. Yollarımızda çok ciddi çalışmalar yapmamız gerektiğini bilerek yola çıktık. Asfaltlama çalışmalarına her yıl Mayıs ayının son haftası başlarken bu yıl Mayıs’ın ilk haftasından itibaren çalışmalarımıza start verdik. Şu ana kadar Trabzon il genelinde yollarımıza 187 bin 400 ton asfalt serdik. Bununla yetiniyor değiliz. Hava şartları uygun olduğu sürece asfaltlama çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sadece asfaltlama çalışmalarımızla da yetinmiyoruz, 20 Milyon TL betonlama ihalesi yaptık ve bunun yüzde 90’lık kısmını gerçekleştirdik. Bu şekilde inşallah her yıl tekrarlayacağımız çalışmalarla Trabzon’umuzdaki yol sorunlarını ortadan kaldıracağız.”

nihat hoca1

nihat hoca4

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Ekim 2015, 14:45 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar