MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
V.KEBİR MİLLİ EĞİTİM İL BİRİNCİSİ

vkmeilbirincisi

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…

VAKFIKEBİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İL BİRİNCİSİ

‘Eğitimde Kalite Sistemi’ ödül töreninde konuşan Vakfıkebir İlçe Milli eğitim Müdürü Şahin Işık, “milli eğitim müdürlükleri sadece mevzuat uyarısını takip eden kurumlar değil, eğitim liderliği, program geliştirme gibi kritik süreçlerde de etkili olmalıdır” dedi.

VAKFIKEBİR İL BİRİNCİSİ

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Eğitimde Kalite Sistemi’ ödül töreni Trabzon’da yapıldı. Yılın en iyi ekibi kategorisinde Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 100 puan üzerinden 96 puan alarak il birincisi olurken, 10 kurum ve okulun ödüle layık görüldüğü seçmelerde Vakfıkebir İlçesi’ndeki 5 okulumuz da ‘Eğitimde Kalite Sistemi’ ödülünü almanın gururunu yaşadılar.

HAKLI BİR GURUR YAŞADILAR

Kurumlar kategorisinde yapılan değerlendirmelerde ise mesleki ve teknik okullarda Vakfıkebir Ömer Nakkaş Anadolu sağlık Meslek Lisesi İl birinciliğini elde ederken, Genel Ortaöğrenim kategorisinde Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi 1000 puan üzerinden 857 puan alarak İl birinciliğine layık görülürken, Vakfıkebir Anadolu İmam- Hatip Lisesi ikinci, Vakfıkebir Anadolu Lisesi de üçüncü oldu. Temel Eğitim kurumları kategorisinde Ballı İlköğretim Okulu ikinciliği, Yalıköy İlköğretim Okulu ise üçüncülüğü elde ederek büyük bir başarıya daha imza atmanın haklı gururunu yaşadılar.

IŞIK: “YKY EKİBİMİZ BAŞARILI OLDU”

Yılın en iyi ekibi dalında İl birincisi olan Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına bir sunum yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık, ekip olarak kendilerini birinciliğe taşıyan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapılan çalışmanın, Vakfıkebir İlçesi İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim- öğretim faaliyetlerine aktif katılımlarını sağlamak ve başarılarını artırmak için gerekli performans alanlarının değerlenmesi ve faaliyetlere katılarak başarılı olan öğrencilerin ödüllendirilmesi olduğuna dikkat çeken Işık, ekibin adını da öğrenci performans alanlarını belirleme ve ödüllendirme ekibidir olarak nitelendirdi. Işık, gönüllü öğretmen ve okul yöneticileri ile yapılan YKY toplantısında eğitimde kalite ve başarının artırılmasına yönelik beş YKY ekibi oluşturduklarını, öğrenci performans belirleme ve ödüllendirme ekibinin ödülleri tespit ve analiz etmek için görevli öğretmen ve öğrenci velilerine yönelik anketler düzenleyerek yapılacak çalışmaları belirlediklerinin altını çizdi.

“ÖNCE EKSİKLİKLERİ BELİRLEDİK”

Kurum olarak bir YKY ekibi oluşturmak ve öğrenci başarısını artırmaya yönelik çalışmalar yapmak için kendilerini harekete geçiren önemli eksikliklere de vurgu yapan Işık, “Öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarının yetersiz olduğu, okula ilgilerinin eksik olduğu ve devamsızlık oranlarının yüksek olduğu, üretim ve katılım isteklerinin düşük olduğu, öğretmen ve yöneticilerin performans alanlarına vurgu yapmadığı, yeni performans alanlarını değerlendirmediği, öğrenciyi ödüllendirerek motive etmediği, öğrenciyi harekete geçirecek örnek çalışma ve programları yeterince üreterek sergilemediği, okulu zenginleştirecek ve okul ekibini olumlu kılacak değerler eğitimine yeterli önemi vermediğini tespit ettik ve bu problemlerin çözümü konusunda bazı yöntemler belirledik” şeklinde konuştu.

“PROJELER İYİ SONUÇ VERDİ”

Problemleri çözüm konusunda belirledikleri yöntemlerden uyguladıkları projelere kısaca değinen Işık, “11 ortaokulumuzun üçer sınıfıyla katılmış olduğu proje yarışması düzenledik. Bu yarışmada amacımız üretkenliği ve proje yapmayı özendirmekti.

Ortaokul ve liselerarası kitap okuma bilgi yarışması büyük ilgi gördü.  Önceden verilmiş listeler üzerinden ortaokullarda 20, liselerde 25 kitap öğrencilere dağıtıldı. Öğrenciler bu kitapları okudular. Özellikle okullarında en başarılı olan üçer öğrenci seçildi; daha sonra belli bir program dahilinde bu öğrenciler yarıştırıldı ve ilk üç dereceye girenler ödüllendirildi. Okullarında örnek davranış gösteren öğrencilerin ödüllendirilmesi için özendirici çalışmalar yaptık. Örnek davranış gösteren öğrenciler değerler eğitimi kapsamında ödüllendirildi. Bu çalışmalardaki yüksek başarı ilçede tüm okullar sanki bir okulmuş gibi yürütülen faaliyetler sonunda elde edildi. Ekip olarak yaptığımız çalışmalar sonunda tüm göstergelerde yüzde yüz başarı sağlandı. Özellikle her türlü proje faaliyetlerinde, yarışmalarda yüzde yüzün üzerinde iyileşmeler sağlandı. Bu iyileşmeler sağlanırken disiplin olaylarında ve okuldan ayrılmalarda ters oranda azalmalar gözlendi. Yaptığımız çalışmalarda esas aldığımız değerli ilkeler, her öğrenci öğrenir; yeter ki uygun program ve davranışlar geliştirilsin. Sık sık değişen eğitim mevzuatı ve programlardan dolayı eğitimde kalite ve başarının yakalanmasında yerel ve özgür eğitim projeleri çok önemlidir. Eğitim süreçleri çok önemlidir. Başta milli eğitim müdürlükleri sadece mevzuat uyarısını takip eden kurumlar değil, eğitim liderliği, program geliştirme gibi kritik süreçlerde de etkili olmalıdır” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından dereceye giren kurum ve okul yöneticilerine ödülleri verildi. (Ziya FİDAYE)

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Haziran 2014, 23:05 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar