MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
VAKFIKEBİR AK PARTİ’DE FLAŞ GELİŞME

yunus mollahmetoglu

Vakfıkebir Belediye Başkan aday adayı ve Vakfıkebir Belediye eski Başkanı Yunus Halis Mollaahmetoğlu kamuoyunda bağımsız aday olacağı yolundaki söylentilere açıklık getirdi.

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Mollaahmetoğlu Parti Lokali’nde düzenlediği basın toplantısında bağımsız aday olmayacağını, AK Parti’ye ve AK Parti adayına şartsız destek vereceğini söyledi.

“BAĞIMSIZ ADAY OLACAĞIM İDDİALARI ASILSIZDIR”

Mollaahmetoğlu açıklamasında şunları söyledi: “ 2013 Ağustos ayından itibaren yerel seçim atmosferinin ısınmasıyla birlikte Bağımsız Belediye Başkan Adayı olacağım siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı. Bu arada bir siyasi parti yönetiminden de partilerinden aday olmam konusunda teklif aldım. Ancak Partilerinden aday olmayacağımı parti yönetimine bildirerek konuyu kapattım. Ardından da mensubu bulunduğum AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı olarak müracaatta bulundum. Hayli uzun süren parti içi bir değerlendirme sürecinden sonra partimiz Vakfıkebir Belediye Başkan Adayını belirleyip kamuoyuna açıkladı. Açıklanan isim Öğretmenliğini yaptığım, siyasete atıldığım ilk günden beri benimle birlikte olan, birlikte yol aldığım bir isimdi. Bana düşen kendisini arayıp hayırlı olsun demekti. Nitekim bende öyle yaptım, kendisine hayırlı olsun dileklerimi ilettim. Ancak bundan sonrada kamuoyunda bir bilgi kirliliği olduğunu görünce bu bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için bir basın açıklaması zarureti hâsıl oldu. Kamuoyunda dolaşan yanlış bilgilerden biri Bağımsız Aday olacağım konusundadır. Kamuoyunun bilmesini isterim ki; kesin olarak bağımsız aday olmayacağım. İkinci yanlış bilgi ise AK Partinin dışında bir başka partiye veya adaya destek vereceğime dair yapılan spekülasyondur. Bu iddia da tamamen asılsızdır”.

“PARTİME VE ADAYINA TAM DESTEK VERİYORUM”

Mollaahmetoğlu, “Gerek AK Parti’ye mensubiyetim, gerekse AK Parti adayıyla geçmişten gelen siyasi beraberliğim, AK Parti’ye ve gösterdiği adaya destek vermemi gerektirir ki; ben de AK Parti’ye tam destek verdiğimi kamuoyunun bilgisine arz ederim. Çünkü 2004 ve 2009 yıllarında girdiğim iki seçimde de Vakfıkebir kamuoyuna iktidar partisine mensup adayın seçilmesi durumunda ilçemize gelecek hizmetlerin katlanarak artacağını hep ifade ettim. O gün doğru olduğuna inandığım bugün de doğrudur. Nitekim geçmişte Belediye Başkanı seçildikten sonra iktidar partisine geçişim tamamen daha fazla hizmet alma amaçlı bir tercihti. Bu açıdan iktidar partisi olan AK Parti’nin desteklenmesini çok önemli buluyorum. Ayrıca bu seçimler Sayın Genel Başkanımızın şahsında AK Parti iktidarına karşı yürütülen iç ve dış odaklı operasyonlar sebebiyle daha da önem kazanmıştır. Seçimler bu yönüyle de bir referandum olma özelliği taşımaktadır. Bütün bu sebeplere ek olarak yerel siyasetin ve Sayın Başbakanımıza vefanın ülkemize duyduğum sevginin gereği olarak AK Parti ve partimin adayına destek vereceğim. Bu arada şunu da belirtmeliyim ki; demokrasinin gereği olarak bir siyasi partide birbirine muhalif insanlar bulunabilir. Bu da siyasi sürtüşmeler sonucu bir takım kırgınlık ve dargınlıklara yol açmış olabilir. Bu diğer partilerde olduğu gibi AK Parti’de de olabilir ve vardır. Ancak seçim zamanları bu kırgınlık ve dargınlıkların arkaya atılıp birlik ruhunun öne çekilerek bütün partililerimizin partimize destek olma zamanıdır. Tüm AK Partilileri ve dostlarımı birlik ve beraberlik içinde partimizin adayına destek olmaya davet ediyorum. AK Parti’nin ilçemizde Belediye Başkanlığını açık farkla alacağı inancıyla sahada olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. (Ziya FİDAYE)

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Şubat 2014, 20:07 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar