MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ - ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ - RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ - VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - BEŞİKDÜZÜ’NDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HARUN DEMİRCİ -
VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İL BİRİNCİSİ OLDU

fatih caglar

Fotoğraflar Doğru Haber61 Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video_Fatih Çağlar’ın Hutbesi

VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Trabzon İl geneli imam hatip liseleri arası “Hutbe Okuma Yarışması”nda birincilik Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin oldu…

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde her yıl düzenli olarak tertiplenen “Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Trabzon İl Birinciliği Yarışması” sonucunda Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Fatih Çağlar birinciliği elde etti.

Milli eğitimin genel amaçları doğrultusunda Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla; Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde 04 Mart 2016 Cuma günü saat 09.30’da Vakfıkebir Yavuz Selim Camii’nde düzenlenen “Hutbe Okuma Trabzon İl Birinciliği Yarışması”na Trabzon merkez ve ilçelerinde bulunan  16 Anadolu İmam Hatip Lisesinden öğrenciler katıldı.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal‘ın başkanlığını yaptığı komisyonda jüri üyeleri olarak Mehmet Ali Şahin, Hasan Bal, Aslan Yılmaz ve Ahmet Garip yer aldı. Okulları adına yarışacak öğrencilerin hutbe okuma sıralarının kura ile belirlenmesinin ardından yarışmalara geçildi.

Trabzon İl birinciliği için hutbelerini irad eden öğrenciler yarışma esnasında komisyon tarafından, hutbe dualarını doğru ve güzel okuma, Türkçeyi doğru, düzgün ve etkili kullanabilme, içeriğe göre ses tonu ve vurgusunu ayarlama, konuşmada akıcılık, konuya ve dinleyicilere hakimiyet, beden dilini doğru ve etkili kullanabilme, zamanı doğru kullanabilme, hutbe adabına uygun giyim ve kuşam içerisinde olma kriterleriyle değerlendirildi.

Yarışma sonunda Komisyon başkanlığını yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “şüphesiz bütün öğrencilerimiz performanslarıyla  aslında birinciliği hak etmişlerdir.  Ancak yarışma gereği bizler bir sıralama yapmak durumundaydık. Öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Onların yetişmesinde emeği katkısı bulunan herkese, komisyonda görev alan hocalarımıza sizler adına teşekkür etmeyi bir borç biliyorum” şeklinde yaptığı kısa konuşmasının ardından sıralamayı açıkladı. “Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Trabzon İl Birinciliği Yarışması” sonucunda, Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi Fatih Çağlar İl birinciliğini göğüsledi. Yarışmalarda Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Koç ikinci, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Kayhan ise üçüncü sırada yer aldılar.

Sıralamada ilk üçte yer alan öğrencilere Okul Aile Birliği ve Mezunlar Derneği tarafından birer altın ve başarı plaketi verilirken; yarışmaya katılan tüm öğrencilere ayrıca birer altın, Kebir Süt tarafından hediye paketi, belediye tarafından tanıtım kitapçığı, Hilal Kitabevi‘nden hediye paketi ve iş adamı Osman Kaan tarafından para hediyeleri verildi.

İl birinciliğini elde eden  Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Çağlar’a ödülünü veren Kaymakam Yıldıray Malğaç yaptığı konuşmasında, “Bu öğrencilerimiz dinimizin güzelliklerini  insanların kalplere ve gönüllere inşaallah en güzel şekilde taşıyacaklar. İlçemizin böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İkinci olan Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Koç’a ödülünü veren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Salih Birinci öğrencileri tebrik ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Üçüncü olan Of Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Kayhan’a ödülünü veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan ise; “Bu gün burada Trabzon geneli imam hatip liselerimiz arasında hutbe okuma İl birinciliği yarışması yapıldı ve neticelendi. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu yavrularımızın başarılarının artarak devam etmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyoruz. Teşekkür ediyoruz, Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor; İl birincisi olarak Trabzon’u temsilen bölge birinciliği yarışmalarına katılmaya hak kazanan Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Çağlar’ı bölge birinciliği yarışmalarında başarılar diliyoruz.

fatih caglar3

fatih caglar4

fatih caglar2

fatih caglar1

Video_Fatih Çağlar’ın Hutbesi

Benzer Haberler:

‘MÜSLÜMANLIK NEREDE?’ JÜRİDEN TAM PUAN ALDI
‘MÜSLÜMANLIK NEREDE?’ JÜRİDEN TAM PUAN ALDI
VAKFIKEBİR AİHL BÖLGE ŞAMPİYONU OLDU
VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BÖLGE ŞAMPİYO...
VAKFIKEBİR AİHL ÖĞRENCİLERİ FARKINDALIK OLUŞTURDU
İYİLİKTE YARIŞIYORUZ  'ANSIZIN GELEBİLİRİZ'
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Mart 2016, 22:10 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 625 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ

MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ...

MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ Beşikdüzü İlçesi Dolanlı Mahallesi’nden Musa Kazım Dübüş,... [Devamı]
ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ

ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ...

ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü İlçesi Çakırlı Mahallesi’nden Başkomiser... [Devamı]
RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ

RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ...

RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü İlçesi Korkuthan Mahallesi’nden Ramis Demiral... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİD...

VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HARUN DEMİRCİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY...

BEŞİKDÜZÜ’NDE CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI HARUN DEMİRCİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel... [Devamı]
BÜYÜKLİMAN İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

BÜYÜKLİMAN İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY...

TRABZON BÜYÜKLİMAN İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı... [Devamı]
TRABZON İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI

TRABZON İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇ...

TRABZON İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar