VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi

ihl-kd-vk2

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Hz. Muhammet (s.a.v)’in dünyaya teşrifinin 1442’nci yıl dönümü münasebetiyle, Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 16.04.2013 Salı günü akşam saat 19.30’da Sabri Bahadır Kültür Merkezinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu okul öğrencilerinden Fulya Demir ve Kadir Aksoy’un yaptığı program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Orhan Albayrak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını Okul Müdürü Sezgin Özdin yaptı. Özdin konuşmasında, “Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan, O’nun kadar sevilmedi. Hiçbir insan O’nun kadar anılmadı. Hiçbir insanın vefatının ardından, O’na duyulduğu kadar üzüntü duyulmadı, gözyaşı dökülmedi. Ve yine hiçbir insan O’nun kadar özlenmedi” ifadelerini kullandı. Konuşmasını, “Hayatın gayesinin, yaratılışın manasının silindiği, yok olduğu, her şeyin manasız olduğu, başıboşluk ve hüzün örtülerine büründüğü 21. yüzyıl insanı; maddi anlamda çağlar atlayıp bütün ihtiyaçlarını karşılamış ama ruhunu paslandırmış ve çürütmüştür” sözleriyle sürdüren Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sezgin Özdin, “Bugün artık ruhlar bir şey bekliyor. Her şeyin maddi olmadığını anlatan bir nur istiyor. Her şeye rağmen, ruh ve mana kökleri sağlam, genlerindeki (fıtratlarındaki) saflığı, temizliği barındıran insanoğlu, er-geç dönüp dolaşıp Hz. Peygamberin merhamet ikliminde yeni bir dirilişe erecek ve dünyaya sevgiyi, barışı getirecektir” dedi.

Okul Müdürü Özdin konuşmasını, “Özünü arayan kurtulur. Kökünden kesilen ağaç kurur. Çağları aşan bir muştudur İslam. Efendimizin doğumu âleme rahmettir. O’nun doğumuyla karanlıklar boğulup, aydınlık bir çağ başladı. O’nun peygamberliği ile Allah insanlığa son mesajını sundu. Ne mutlu O’nu tanıyanlara. Ne mutlu O’nu okuyup yaşayanlara”  sözleriyle tamamladı.

Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiirler, ilahiler ve hadis sunumlarıyla devam eden programda, Naat dinletisi, Hz. Peygamberin örnek ahlakıyla ilgili hazırlanan video gösterimi,  minikler ilahi grubunun seslendirdiği ilahiler ve resimlerle hadis slayttı ilgiyle izlendi. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ilçe halkıyla yapılan röportajın video görüntülerinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi eski daire Başkanı Dr. Şükrü Öztürk kısa bir konuşma yaptı. Öztürk, hazırlanan programı büyük bir dikkat ve ilgiyle izlediğini belirterek, programı hazırlayıp sunan öğrencilere, Okul Müdürü başta olmak üzere, okul idareci ve öğretmenlerine, ayrıca programa katılan herkese tebrik ve teşekkürlerini ifade etti.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Nisan 2013, 11:23 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  1. Avatar seo dersleri dedi ki:

    Gurur duyuyorum sizden unutturmamalıyız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar