MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDE OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

vakfikebir-imam-hatip-aile-birligi1

VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDE OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi‘nde, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı okul aile birliği genel kurul toplantısı yapıldı.

vakfikebir-imam-hatip-aile-birligi2

22 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 11.00’de, okulun konferans salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Müdür Yardımcısı Nihat Işık‘ın seçildiği toplantıda gündem maddesi gereği açılış konuşmasını Okul Müdürü Sezgin Özdin yaptı.

vakfikebir-imam-hatip-aile-birligi3

Okul Müdürü Özdin: “Okulun imkanlarının genişletilmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyoruz…”

Yapılan faaliyetler ile eğitim-öğretim çalışmaları hakkında öğrenci velilerine bilgi veren Okul Müdürü Sezgin Özdin, hayırsever iş adamları ve vatandaşların katkılarıyla güzelleştirilen ve imkanları genişletilen okulda, öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim-öğretim görme imkânına kavuştuklarını belirterek, maddi-manevi katkılarından dolayı herkese teşekkür etti.

Müdür Özdin ayrıca, eğitim-öğretimin yanı sıra, sosyal ve sportif alandaki faaliyetlerde de okulun başarısının hayli yüksek olduğuna dikkat çekerek, bu başarının artarak devam etmesi için; öğrenci, veli ve öğretmen işbirliğinin bundan sonra da mutlaka artarak sürmesi gerektiğinin altını çizdi.

vakfikebir-imam-hatip-aile-birligi4

Faaliyet raporu oybirliği ile…

Okul Aile Birliği Denetleme Kurulu adına Osman Baştan‘ın okuduğu 2015-2016 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği Faaliyet Raporu oybirliği ile kabul edildi.

vakfikebir-imam-hatip-aile-birligi6

Aile Birliği Başkanı Özkul: “Maddi anlamdaki sorunların bir kısmını hallettik; ancak sosyal, sportif, eğitim ve kültürel faaliyetler konusunda aile birliğinin ciddi anlamda maddi desteğe ihtiyacı var…”

Okul Aile Birliği Başkanı Yusuf Özkul toplantıda yaptığı konuşmada; “Eğitim; okul, aile ve sokak üçgeninde devam eden, biri eksik olduğunda diğerlerini de etkileyen bir sistemdir. Veliler olarak çocuklarımızla yeterince ilgilendiğimiz düşünülemez. Eksikliklerimizi ve ihmallerimizi görmezden gelmek kendimize ve çocuklarımıza yaptığımız en büyük kötülük olur. Okulumuzun fiziki anlamda hiç bir sorunu yok; ancak bir takım sosyal, sportif, eğitim ve kültürel faaliyetlerin daha etkin ve verimli yürütülebilmesi konusunda aile birliğinin ciddi anlamda maddi desteğe ihtiyacı var. Her şeyi devletten beklemek de doğru değil.  Bizler de veliler olarak okulumuzun ve öğrencilerimizin başarısı için elimizi taşın altına koymak zorundayız. Başarı ekip işidir. Eksiklikler giderilmek için vardır. Sorunlar çözülürse sorun olmaktan çıkar. Bu toplantıların amacı sadece sorunları tespit etmek değil, tespit edilen, ortaya çıkan sorunlara çözüm aramak, ilgilenmek, özveri ile çalışıp sorunu sorun olmaktan çıkarmaktır. Aile birliği olarak dernek başkanımızla birlikte maddi anlamdaki sorunların bir kısmını hallettik. Borcumuz bulunmamakla beraber okulumuzun yıllık 20 bin lira civarında gideri bulunmaktadır” dedi.

Başkan Özkul: “Görevi başka arkadaşlara devretmek istiyoruz…”

Yönetimi başka arkadaşlara devretmek istediklerini de belirten Aile Birliği Başkanı Yusuf Özkul; “Uzun zamandır yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte yürütmeye çalıştığımız aile birliği yönetimini, hizmet aşkıyla göreve talip olacak başka arkadaşlara devretmek istiyoruz. Siz velilerimizden, okulumuz idaresi, öğretmenlerimiz ve aile birliği ile üst düzeyde istişare içinde olmanızı istiyoruz. Günden güne uçuruma doğru giden gençliğin, daha fazla zarar görmeden düşecekleri şer odaklı çukurların mutlaka kurutulması için bizler ve okul yönetimi elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi bilmenizi istiyoruz. Bir ailede bir birey huzursuzsa bütün aile huzursuzdur. Bizler her zaman bunun bilincinde olduk. Çocuklarımızın geleceğine yön veren, hayatlarını şekillendiren, başarıları için gecesini gündüz eden öğretmenlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulunu oluşturacak arkadaşlara da çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı okul aile birliği yeni yönetim kurulunun seçimi gerçekleştirildi.

Mevcut yönetimin çalışmalarını takdir eden veliler, oybirliği ile devam dedi…

Yusuf Özkul başkanlığındaki aile birliği yönetim kurulunun çalışmalarını takdirle karşılayan veliler, görevi devretmek isteyen mevcut yönetime, devam etmeleri yönünde yoğun isteklerini belirttiler. Yeni yönetim kurulu üyeliklerine aday çıkmaması ve velilerin yoğun isteği üzerine oybirliği ile mevcut yönetimin göreve devam etmesi yönünde karar verildi.

Yusuf Özkul’un yeniden başkan seçilmesi bekleniyor…

Toplantıya katılan öğrenci velilerinin oy birliği ile kabul ettikleri mevcut yönetim kurulu üyeleri; Yusuf Özkul, Mithat Güdü, Osman Baştan, Engin Bıyık, Adnan Bahadır ile denetleme kurulu üyeliklerine seçilen Ali Uçar ve Osman İskender’in, seçimden sonraki ilk hafta içerisinde okulda toplanarak üyeleri arasından, yeni başkanını belirleyerek görev ve iş bölümü yapmaları kararlaştırıldı.

Önümüzdeki hafta yapılacak olan yeni Aile Birliği Yönetim ve Denetleme Kurulu görev dağılımı toplantısında, mevcut başkan Yusuf Özkul‘un yeniden başkanlığa seçilmesi bekleniyor.

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ki 2016-2017 eğitim-öğretim yılı okul aile birliği genel kurul toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

vakfikebir-imam-hatip-aile-birligi7

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Doğru Haber61

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Ekim 2016, 17:52 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar