ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhteşem Program

vakfikebir anadolu imam hatip lisesi kutlu dogum2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntü için tıklayınız…

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhteşem Kutlu Doğum Programı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi (VAİHL) öğrencileri tarafından hazırlanan programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vakfıkebir Sabri Bahadır Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin arından gecenin anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Sezgin Özdin yaptı.

“Muhabbet, Eğer İçinde O Varsa Güzeldir.”

Vakfıkebir AİHL Müdürü Sezgin Özdin; “Barış ve Huzur Dininin Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in 1444. doğum yıl dönümünün memleketimize, İslam ümmetine ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini diliyorum” sözleriyle başladığı konuşmasında; “Peygamberimizin yeryüzünü şereflendirmesi, yer ve gök adına en büyük bir hadise olduğu gibi aynı zamanda insanlığın yeryüzünde dirilişi demektir. Gerçekten insanlar,  peygamberimizden önce, her türlü değer ölçülerini yitirmiş, yollarını şaşırmış, küfür ve zulüm gönülleri karartmış, Allah’a giden yoldan uzaklaşmışlardı. Hayır ve fazilet namına hiçbir şey kalmamış, sosyal hayat bozulmuş, ahlak bağları tamamen çözülmüştü. Hak, kuvvete boyun eğmiş, merhamet ve şefkat kalplerden silinmişti. Kadın esir muamelesi görmüş, bir eşya gibi alınıp satılmıştı. Kız çocukları acımasızca diri diri toprağa gömülmüştü. Arap yarımadası koyu bir cehaletin içinde boğuşurken, dünyanın değişik yerlerinde, felsefi ve dini sapkınlıklar içinde, insanlık adeta can çekişiyordu. Merhameti bol rabbimiz, insanlığın imdadına yetişti. Kendi cinsimizden bizler gibi tüm beşeri özelliklere sahip ve Allah’ın koruması altında insanlığın zirvesi Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizi bizlere lütfetti. Peygamberimizi Layıkıyla anlatmak bu kısa sürede elbette mümkün değildir. Peygamberimizi ne kadar övsek azdır. O, öyle bir Nebi’dir ki! O’nu birinin övmesine gerekte yoktur. Çünkü O, Allah tarafından methedilmiştir. O’nun Milâdi doğum yıldönümü -Kutlu Doğum Haftası- nedeniyle bir haftadır çeşitli etkinliklerle Peygamberimizi anıyor ve çeşitli programlar düzenliyoruz. Elbette ki şu soruyu da mutlaka sormamız gerekiyor? Peygamberi anmaktan anlamaya geçmek ve O’nun bize örnek olarak sunduğu hayatını kendi hayatımıza da tatbik etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Böyle bir Peygamberin doğum yıl dönümünü kutlamak ne kadar güzel bir duygu. Bugünün şaşkın insanı; O’nu bilememenin, sünnetine sarılamamanın ve lâyıkınca O’nu sevememenin ıstırabı içinde kıvranıyor. Bugün İslam âlemi ve tüm dünya; O’nu hakkıyla tanımadıkça, O’nun izinden gitmedikçe, O’nun sünnetine sarılmadıkça, O’nu rol model kabul etmedikçe, selâmete eremeyecek ve kurtulamayacaktır. Cenâb-ı Allah hiç birimizi O’nun şefaatinden mahrum etmesin. Düzenlediğimiz bu program kalplerimizde bir maneviyatın oluşmasına, Peygamberimizin sünnetinin hayatımıza yol gösteren bir kandil gibi doğmasına vesile olur inşaallah. Muhabbet eğer içinde o varsa güzeldir. Bu gün bizleri bu güzel ortamda burada buluşturan neden kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisi, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen ve destek veren herkese, ayrıca bu salonu dolduran sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra okul öğrencilerinin seslendirdikleri, şiirler, ilahiler, resimlerle hadis slayttı ve sunumları, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ilçede yapılan röportajın video görüntülerinin ardından Naat dinletisi,  tiyatro sahnesi ve okulun ilahi grubunun seslendirdiği ilahiler büyük bir ilgiyle izlendi.

Programın sonunda Güneyköy Mahallesi Ketaş Fabrika Camii İmam Hatibi ve aynı zamanda Okul Aile Birliği Başkanı Yusuf Özkul’un yaptığı hatim duasının ardından; dışarıda oluşturulan çadırlarda vatandaşlara pilav ikram edildi.

Bu güzel geceye Vakfıkebir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Salih Birincioğlu, Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Yılmaz, Ortahisar Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Ortahisar Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, Şalpazarı Müftüsü Yılmaz Çelik, Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, İş Adamları Osman Kaan ve Ahmet Paşa Sağlam, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, İlçe Esnafları ve çok sayıda vatandaş katıldı. (Mithat GÜDÜ)

Video

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Nisan 2015, 09:31 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar