MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
Vakfıkebir Devlet Hastanesi Büyümeye Devam Ediyor

vakfikebir devlet hastanesi

VDH BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Büyükliman Bölgesi başta olmak üzere Giresun ve Gümüşhane’ye bağlı bazı ilçelere de kaliteli sağlık hizmeti veren Vakfıkebir Devlet Hastanesi her geçen yıl büyümeye devam ediyor.

2015 yılı Ocak ve Aralık Ayı sonu istatistiklerine göre ayakta ve acil serviste tedavi gören hastaların sayısında bir önceki yıla göre büyük artış oldu. Hastane yönetimi bu artışın hastalara sunulan kaliteli sağlık hizmetlerinden kaynaklandığını ifade ederken 2015 yılında ayakta poliklinik hizmeti alan hasta sayısı 372672; acil serviste hizmet alan hasta sayısı ise 114861 olarak kayıtlara geçti.

YATAN HASTA GÜN SAYISI 40 BİNE ULAŞTI

Aynı yıl hastanede yatan hasta sayısı 8280 kişi olurken, her bir hastanın hastanede ortalama 4,5 gün yattığı hesap edildiğinde ise hastanede yatılan gün sayısı ise 35994 gün olarak gerçekleşti. Hastaneye başvuran hastaların % 3,8’inin tedavisi ise yataklı tedavi şeklinde gerçekleşirken, (yoğum bakım ünitesi yatakları da dahil) 132 yatakta ise hasta doluluk oranı ise % 74,7’ye ulaştı. 12 yataklı yoğun bakım ünitesinde ise doluluk oranı % 63,4 olarak gerçekleşti. Aynı yıl hastanede yapılan 4287 ameliyatla bu oran % 39, 6 oldu. En gelişmiş teknolojinin kullanıldığı doğum ünitesinde 197 bebek normal doğumla; 143 bebek de sezeryanla olmak üzere 340 bebek dünyaya merhaba dedi.

ACİLDE YÜRÜYEREK DEĞİL, KOŞARAK HİZMET SUNULUYOR

Gazeteci- yazar, radyo-TV program yapımcısı Murat Cihan ise Vakfıkebir Devlet Hastanesi hakkındaki izlenimlerini şöyle anlattı: “İlçe hastanesi değil, bölge hastanesi adeta. Görele’den, Eynesil’den, Şalpazarı’ndan, Tonya’dan, bilmem daha nerelerden yüzlerce hasta geliyor her gün ve gece acil servise. Servis personeli elekten geçirilmiş gibi özel seçilmiş. Oh diyen, yoruldum diyen, bu gün git yarın gel diyen yok. Hepsinin amacı, Allah’ın yarattığı en yüce varlık olan insan yavrusunu sağlığa kavuşturmak. İleri yaşımın gereği çok sık hastanelere gidiyorum. Ama ilk kez Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde gördüm. Hemşireler yürüyerek değil, koşarak hizmet sunmaya çalışıyorlar. Doktor ve hemşirelerin gönüllerinin güzelliği yüzlerine, yüzlerinin güzelliği dillerine yansımış gibi. Gece yarısı çoktan geçmiş; hiç birinde en ufak bir yorgunluk belirtisi yok. Hasta halimle bu koşuşturmaya can dayanmaz diye düşündüm. Acaba birkaç doktor ve hemşire takviyesi daha yapılsa çalışanların omuzlarındaki yük biraz daha hafiflemez mi  diye geçti içimden”.

Haber: Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Şubat 2016, 18:19 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar