MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
Vakfıkebir Devlet Hastanesi hizmet binasının açılışı ile Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin temelinin atımı törenle gerçekleştirildi..

hastaneacilisivk1

Fotoğraflar için tıkla…
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla…)

Vakfıkebir Devlet Hastanesi hizmet binasının açılışı ile Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin temelinin atımı törenle gerçekleştirildiVakfıkebir’de ilk olarak bölgeye hizmet veren Devlet Hastanesi’nde açılış töreni düzenlendi. 

Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy burada yaptığı açılış konuşmasında; “1973 yılında 25 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başlayan devlet hastanemiz bugün itibariyle 120 nitelikli servis yatak kapasitesi, 12 cerrahi ve yoğun bakım ünitesi, 17 yataklı diyaliz ünitesi bulunan, Tomografi, EMG ve diğer donanımlarıyla güçlü ve yüksek kalitede hizmet veren bir yapıya dönüşmüştür.
21 uzman hekim, 8 pratisyen hekim 1 diş doktoruyla birlikte toplam 380 kişilik personeliyle bölgeye hizmet vermektedir.

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, Vakfıkebir ilçemizde böyle güzel bir hastanemizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek; “Vakfıkebir Devlet Hastanemiz, Vakfıkebir’e, Beşikdüzü’ne, Şalpazarı’na, Tonya’ya, Çarşıbaşı’na, Eynesil’e, bütün bölgeye bu hastanemiz hayırlı olsun. Burada Daha önce yönetici olara görev yapanlar hep terfi ederek gittiler. Bundan sonra da güzel hizmetler yaparlarsa demek ki burası bir terfi merkezi de sayılabiliyor” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, “Vakfıkebir’de doğup büyüyen bir evladınız olarak bugün mutlu bir günümüzü yaşıyoruz” dedi. Balta; “Vakfıkebir Devlet Hastanemiz, Trabzon’da en fazla kar eden hastanelerimizden bir tanesidir. 35 bin poliklinik yapılıyor. Ama burada önemli olan hem fiziki mekânlar düzeltildi, hem de şuanda iki kişilik odalar haline getirildi. Şu anda bu hastanemizde her türlü sağlık hizmeti veriliyor. İnsanlarımıza ne kadar çok hizmet etsek azdır. Hastanemizin gelecek elli yılını da düşünerek, hastanemizin arkasındaki 4 dönümlük bir alanı kamulaştırdık. Bu hastanemizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Hastanemizin hem ilçemize hem bölgemize, Trabzon’umuza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Açılış töreninde son konuşmayı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz yaptı. Vali Öz; “Trabzon’un doğusunda, batısına bütün ilçeleriyle beraber sağlık hizmetlerinden daha kaliteli yararlanması ve hizmet standartlarını yükseltmesi için güzel hastaneler yapıyoruz. Mevcut hastanelerimizin yeni servisler, yeni donanımlarla geliştirilerek daha kaliteli daha nitelikli hizmet vermesi için çalışmalar yürütüyoruz.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin açılışı gerçekleştirildikten sonra Turizm Meslek Lisesi’nin temel atma törenine geçildi. Buradaki törende Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı konuşmada; “2014 yılı bütçesi itibariyle baktığımız da Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi, Türkiye’deki bütün yatırım bakanlıklarının önünde birinci sırada yer alıyor. Bugün Vakfıkebir ilçemizde çok önemli bir eğitim öğretim yapısını temelini atacağız. İnşallah buradan Türkiye’nin Turizm potansiyelini destekleyecek, geliştirecek çok nitelikli öğrencilerimiz yetişecek. Bu büyük yatırımın Vakfıkebir ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Turizm Meslek Lisesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada; “Vakfıkebir ilçemiz son dönemlerde, son on yılda hak ettiği hizmetleri alıyor, almaya da devam edecek. Temelini atacağımız Turizm Meslek Lisemiz bölgenin kalkınmasına çok büyük katkıda bulunacak. Kemaliye İlköğretim Okulumuzun ihalesi yapıldı. Anadolu Lisemize kapalı spor salonu ve yüz kişilik konferans salonu ihale edildi. İlçemizle alakalı sadece dere ıslahlarına 35 milyonluk yatırım yapıldı. Dört ilçenin, beş belediyenin su projesi Sayın Bakanımızın döneminde ihale edildi. Bu dönem içerisinde de Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar beyin dönemi içerisinde hiç para yoktu. Yüzde 75 hibe desteklerle beraber bu projenin bitirilmesi sağlandı. Şuanda Akçaabat’tan sonra Trabzon’da ikinci en büyük öğrenci yurdunu, 250 erkek 250 kız toplam 500 kişilik öğrenci yurdu ihale edildi. Allah nasip ederse en kısa zamanda da oranın da temelini atacağız” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekilleri Safiye Seymenoğlu, Faruk Nafiz Özak ve Trabzon Valisi Abdil Celil Öz temel atma töreninde kısa bir konuşma yaptılar.

Daha sonra gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından bir başka yatırım Vakfıkebir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ziyaret edildi. (Muhammet TAŞ)

11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Mart 2014, 09:25 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar