MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
Vakfıkebir Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu İcazet Töreni Düzenledi

icazethafizhasankaankurs2014

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…
(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yok isek istek gönderebilir, paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz…)

Video görüntü haberin altındadır…

Vakfıkebir’de hafızlığını tamamlayan öğrenciler için icazet töreni düzenlendi

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan ve imam hatip lisesini dışarıdan bitiren 20 hafız için ilk kez icazet töreni düzenlendi.

Vakfıkebir Merkez Yeni Camii’de düzenlenen ve sunuculuğunu İlçe Vaizi Osman Öztürk’ün yaptığı icazet törenine İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Ak Parti İl Başkanı Adnan Günnar, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokdemir, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya İlçe Müftüsü Ebubekir Bayrak, Kaanlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaan, Haseki Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Enver Osman Kaan, Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Yönetici ve öğretmenleri ile din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Vakfıkebir Merkez Eski Camii İmam Hatibi Ali Osman Birinci’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kurs yöneticisi Ahmet Ertürk, geçmişten bu güne hafızlık eğitimi ve kurs hakkında bilgiler verdi.

Ardından selamlama konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Bu öğrencilerimizin yetiştirilmesinde katkı sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Hafızlık eğitimini Mevla aslında bize bir görev olarak vermektedir. Yüce Allah: “Şüphesiz Kur’an’ı biz indirdik, O’nun koruyucusu da elbette biziz” buyuruyor. Bundan şunu anlıyoruz; Allah Kur’an-ı Kerim’i muhafaza edecek ama bunu kulları vasıtasıyla muhafaza edecek. Dolayısıyla Allah, bizatihi kendi hükmünü yeryüzünde icra etmek için kullarını görevlendirmiştir. Kullar irade gösterir, gayret sarf ederlerse bu görevi yerine getirme şerefine nail olurlar. Hafızlık sisteminin geliştirilmesinde, yaygınlaşmasında, toplumda ve gönüllerde yer bulmasında hafızlık sistemi önemlidir. Hz. Peygamberimiz hafızların seyyididir. O’ndan sonra Kur’an-ın ezberlenmesine ilgi artmıştır. Hz. Peygamber Cibril vasıtasıyla hafız olmuştur. Sonraki nesiller de Peygamber’in teşviki ve yönlendirmesiyle hafız olmuşlardır. Bu manada kurumsal hafızlık müessesesi sahabi dönemiyle başlar. Hafızlık sisteminin Vakfıkebir’de yerleştirilmesi, var olan ama eksik kalan bu sistemin yerleştirilmesi için çalışmalarımız hızla sürüyor. Kız Kur-an Kursu ile ilgili çalışmamız inşaat safhasına kadar gelmiştir. İnşaatına inşallah Kurban Bayramından sonra başlayacağız. Bütün alt yapı çalışmalarımız tamamlanmıştır. Bu manada Vakfıkebir’imizin katkısı büyüktür. Yaklaşık 250 bin liralık bir mebla Vakfıkebir’den temin edildi. Bir memleketin ruhu orada Kur-an-ı Kerim ile ilgili eğitimin verilmesiyle başlar ve devam eder. Eğer bir memlekette Kur-an ile ilgili ilimler yoksa o memleket ruhunu kaybetmiş demektir. Ruhsuz bir memleketin batması ise haktır. Herkesin Kur-an’a hizmet noktasında mutlaka yapacağı bir şey vardır” dedi.

Mazeretine binaen programa iştirak edemeyen Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir gönderdiği mesajında hafızları tebrik etti, emeği geçenleri kutladı ve programa katılanlara selam ve saygılarını iletti.

Hafız, Ömer Faruk Olgun’un okuduğu örnek hutbenin ardından hafız öğrencilerden oluşan ilahi grubu koro ve solo ilahiler seslendirdiler. Kur’an kursuna katkıda bulunanlara plaketlerinin verilmesinden sonra Dernek adına konuşma yapan Kaanlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaan, “Buradan mezun olan kardeşlerimiz için bir vakıf çalışmamız var. Buradan mezun olduktan sonra da onları takip edeceğiz, yüksek okullarda okumaları için katkı sağlayacağız, inşallah güzel görevlere gelerek çalışmalarını devam ettirecekler. Ecdadımız İslam’a hizmet ettiği için imparatorluklar kurulmuştur. “Siz benim dinime yardım edin ben de size yardım edeceğim” sözü var bize Allah’ımızın. Bizim ecdadımız Allah’ın dinine hizmet etti ve kıtalar arasında İslam’ın yayılmasını sağladı. Bizim görevimiz Allah’ın dinini yeryüzüne yaymak ve öğretmektir. Buradan Kaanlar Ailesi olarak Vakfıkebir İlçemizde İmam Hatip Orta Okulu’nun yaptırılmasının müjdesini vermek istiyorum. Projesini hazırladık, yerimiz Eski Çamlık İlkokulu’nun olduğu yerde ki arsayı Milli Eğitim bize tahsis ettiler; inşallah en kısa zamanda temelini atacağız. Niyetimiz önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında hizmete açmaktır” dedi.

Hafızlığını tamamlayan 20 öğrenciye icazet belgeleri ile çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca her bir öğrenciye hayır sever vatandaşlar tarafından da Umre sözü verildi.   Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu olarak ilk kez icra edilen icazet töreni, Emekli İmam Hatip Mehmet Hacıahmetoğlu’nun yaptığı duanın ardından, kılınan öğle namazı ve akabinde katılanlara yemek ikramıyla sona erdi. (Mithat GÜDÜ)

Video Görüntüler

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Eylül 2014, 19:34 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar