VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir İlçe Müftülüğü 2014 yılı ilk mutat personel toplantısı yapıldı

toplantivk1_ocak_2014

Fotoğrafları “facebook” sayfamızda bulabilirsiniz!

(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımızı görebilmeniz için açılan sayfada facebook hesabınıza giriş yapmalısınız . Ayrıca paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yoksak istek gönderebilirsiniz…)

Facebook Sayfamıza gitmek için tıklayınız!

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü 2014 yılı ilk mutat personel toplantısı yapıldı

15.01.2013 Çarşamba günü saat 09.30’da Vakfıkebir Gençlik Merkezinde yapılan 2014 yılı Ocak ayı mutat personel toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Maşı’nın okunmasıyla başladı.

İmam Hatip Abdullah Bugutekin’in Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal toplantının hayırlara vesile olması dilek ve temennisiyle, gündeme ilişkin konulara geçti. İlk olarak Kızılay Trabzon Bölge Kan Merkezinden gelen görevliler kan bağışı ile ilgili din görevlilerine açıklamalarda bulundular. Kızılay olarak kanda en güvenli bankacılık sistemine sahip olduklarını belirten Bahriye Hacısalihoğlu, “Hepiniz bir gün kan arıyor olabilirsiniz. Kızılay olarak yeterli kan miktarına ulaştığımızda zaten hiç kimse kan aramak zorunda kalmayacaktır. Bunun için de hepimize duyarlı olmak düşüyor. Kan vermek için 15-20 dakikanızı ayırarak bir hayat kurtarabilir siniz” dedi.

Ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, din hizmetleri, eğitim hizmetleri ve yayın hizmetleriyle ilgili maddeler halinde belirlediği gündem konularını bilgisayar ve projeksiyon yardımıyla perdeye aktararak din görevlilerine sundu.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal görevliler arasında oluşturulan gruplarla her ay bir kitap okuma kampanyasına devam edilmesi; mahallin sosyal durumu, çevrede meydana gelen olaylar, din hizmetlerinin ve görevin yerine getirilmesinde nasıl daha etkili olunabileceği konularında istişareler yapılması; görevlilerin sevinç ve üzüntülerinin paylaşılması; personel arasında birlik-beraberlik, sevgi-saygı ve dayanışma ruhunun canlı tutulması; zaman zaman sosyal konulu toplantılar düzenlenerek görevlilerin motive edilmesi konuları etrafında açıklamalarda bulundu.

Müftü Köksal ayrıca, camilerde önemli önemsiz her durumda yüksek sesle konuşuluyor olmasının cemaatin huşuunu bozduğu ve camiin nezahetine ve saygınlığına gölge düşürdüğü; Kur’an-ı Kerim okunurken de çok normal bir davranışmış gibi cemaatten bir kısmının sohbet etmekte olduğu, bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesi noktasında telkinlerde bulunulmasının faydalı olacağı; Kur’an ziyafetlerinde, mevlit programlarında ve diğer organizasyonlarda ikramların cami çıkışı dağıtılması ve camiin kirletilmemesi, camide uğultu oluşturulmaması programın akışına zarar verilmemesi gerektiğini hatırlatarak bu değişikliğin sebebinin de uygun bir üslupla cemaate ve ilgililere izah edilmesi gerektiğini söyledi.

Hutbe konuları ve metinleri ile ilgili değişikliklerin Din Hizmetleri Yönetim Sistemi (DHYS)in’den takip edilmesi gerektiğine de dikkat çeken İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, görevlilerden bütün konularda gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.

Daha sonra İlçe Müftülüğü Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Hakan Günaydın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS) ve Din Hizmetleri Yönetim Sistemi (DHYS) programlarının internet üzerinden kullanılışını bilgisayar ve projeksiyon yardımıyla görsel olarak personele izah etti.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantı dilek ve temennilerin ardında sona erdi.

 

 

 

 

 

 

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ocak 2014, 20:59 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar