VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir ilçe Müftüsü Hüseyin Köksal bölgenin en güçlü radyosu Mercan Fm’de projelerini anlattı

huseyin koksal radyo1

Fotoğraflar için tıkla…

Vakfıkebir ilçe Müftüsü Hüseyin Köksal bölgenin en güçlü radyosu Mercan Fm’de projelerini anlattı

Yaklaşık iki ay önce Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan Hüseyin Köksal Mercan Fm Radyosu’nun özel konuğu oldu. Fikret Bodur’un hazırlayıp sunduğu ve canlı olarak yayınlan ‘Huzur Saati’ programında Vakfıkebir için düşünüp hayata geçirmeyi planladığı bir birinden çarpıcı projelerini açıklama fırsatı buldu.

Yaklaşık bir saatlik programda Fikret Bodur’un sorularını yanıtlayan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, kendilerine zaman ayırdıkları ve konuşma imkânı sağladıkları için Mercan Fm Radyosu’nun yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti. Kendini tanıtarak programa başlayan Köksal, “1970 Trabzon Çaykara doğumlu olduğunu, Kırıkkale Keskin ilçe müftüsü iken Vakfıkebir ilçe müftülüğü görevine atandığını, Müftülük görevinde ise 10. yılını doldurduğunu ifade etti. Müftü Hüseyin Köksal, din hizmetleriyle ilgili olarak Vakfıkebir İlçesi’nde gerçekleştirmeyi düşündüğü, proje ve düşüncelerini paylaştığı radyo programında, öncelikli olarak müftülük personeli ve her kesimden İlçe halkı ile iyi ilişkiler kurmak istediklerini belirtti.

Vakfıkebir’in yeni Müftüsü Hüseyin Köksal konuşmasında “Personelimizle ve halkımızın değişik kesimleriyle istişare yaparak önceliklerimizi belirliyoruz. Vakfıkebir de neye ihtiyacımız var; bunları belirledik. Ağırlıklı olarak kadınlarımıza yönelik eğitim ön plana çıktı. Buna yönelik merkezde bir Kur’an kursu, bu kurs yatılı olmalıdır; çünkü yatılı olmayan bir Kur’an kursundan verim almak zordur. Kadınlarımız çocuklarımızı yetiştiren ve eğitenlerdir ama en fazla ihmal de onlara yöneliktir. Bizim fiziki olarak hizmet binasına ihtiyacımız var ama biz Kur’an Kursunu öne aldık. Bu konuda çalışma başlattık. Toplantılarımızda olumlu sonuçlar çıktı. Toplumun her kesimiyle fikir bazında birliktelik oluşturarak hizmetlerimizi sürdürmek istiyoruz. Yine kadınlarımıza yönelik olarak özellikle köylerimizde yaşayan kadınların dînî ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla köylerimize vaize ya da Kur’an kursu öğreticilerimizi göndereceğiz. Zaman zaman biz de iştirak edeceğiz ve sorularını cevaplandıracağız. Ayrıca kadınlarımızın hem cuma namazı kılabilmeleri hem de cumanın bereketinden istifade edebilmelerini sağlamak amacıyla merkezde en az bir camimizde, abdestini alabileceği, namazını kılabileceği ortamı, imkân onlara sağlamak istiyoruz. Eskiden kadınlar camiye gitmiyordu; evet ama bugün kadınların gitmediği bir yer yok. Her yere gidiyorlar, neden camiye gitmesinler? Neden vaaz ve hutbeyi dinlemesinler? Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili olarak da, eğlendirici ve öğretici programlar tertiplemeyi düşünüyoruz. Din ile ilişkilendirilerek gençlerimize yönelik kültür programları, sosyal hayatı ilgilendiren, her alanda sahasında ehil olan bilim adamlarından istifade ederek konferans, panel gibi programlar yapmayı planlıyoruz. Yetişkinlere din hizmetinin sunulması amacıyla da, Kur’an eğitim, itikat, ibadet, ahlak ve siyer dersleri gibi camilerimizde uygulanacak ders programları hazırlayacağız. İnsan odaklı hizmet anlayışının bir gereği olarak, üzüntü ve sevinçlerin paylaşılması amacıyla cenaze, düğün, sünnet gibi yerlere zaten iştirak ediyoruz. Doğal afetlerde din hizmeti sunacak bir ekip hazırlamak istiyorum. Afetzedeye o anda ne diyeyim ki afetzede müsterih olsun, onu teskin edebileyim, metîn olmasını sağlayabileyim; bunlarla ilgili çalışmalarımız olacak. Müftülüğümüzün kurumsal web sayfasının erişimini kolaylaştırmak ve ilçe halkının ulaşmak istediği bilgilere sayfada yer vermek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Ekip çalışmasını önemsediklerini de ifade eden Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Ekip çalışması benim prensibimdir. Elimin erişebildiği, sözümün ulaşabildiği yere kadar çevremde bulunan arkadaşlarımın hepsinden faydalanmak isterim. Biz bütün personelimizle birlikte hizmet için varız ve hizmetimiz bütün toplumadır. Biz bütün vatandaşlarımızı din hizmetlerinden faydalandırmak istiyoruz. Personelimizde aynı heyecanı duyuyor. Vakfıkebir’deki herkesle işbirliği yaparak, maddi-manevi yardımlaşarak yapılan hizmetleri herkese mal etmek istiyoruz” sözlerine yer verdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Ekim 2013, 23:02 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar