VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir İlçesi’nin sorunlarına ışık tuttular

vakfikebir ilce sorunlari1

Fotoğraflar için tıkla
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

Sivil Toplum Kuruluşu ve Medya Kilit Uzmanı M. Sinan Özden’in rehberlik ettiği çalıştaya katılan 45 genç, 8 masadan Vakfıkebir İlçesi’nin sorunlarına ışık tuttular.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, Vakfıkebir Gençlik Merkezi Spor Kulübünün katkılarıyla hazırlanan çalıştaya katılan 45 genç Vakfıkebir İlçesi’ni mercek altına aldılar.

VAKFIKEBİR 8 MASADAN DA GEÇER NOT ALAMADI

AB’nin mali destek, BM Kalkınma Programı’nın ise uzmanlık ve teknik destek verdiği ‘Vakfıkebir’in dünü, bu günü, yarını’ konulu çalıştaya Sinan Özden moderatör olarak katıldı.

Vakfıkebir Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen çalıştayda gençlere üç soru yöneltildi. “Hangi durumlarda kendinizi güvenli hissetmiyorsunuz?” sorusuna karşılık gençlerden gelen istek ve eleştiriler hayli dikkat çekti. Çalıştaya katılarak görüş bildiren ve çözüm önerilerinde bulunan gençler özellikle ilçede adeta bir kangren haline gelen sorunlara eğildiler. Bu sorunlar arasında ön plana çıkanlar ise, sokak aralarının çok karanlık olması, araçların yaya kaldırımlarına park etmesi, trafik işaretleri ve sabit hız kurallarına uyulmaması, alt geçitlerin güvenli olmaması, yayaların yürüyecekleri yaya kaldırımlarının olmaması, okul yollarında araçların çok hız yapmaları, inşaatlarda güvenlik tedbirlerinin yetersiz olması, çöp ve atıkların balkonlardan veya pencerelerden sokaklara atılması, trafiğin yoğun olduğu yerlerde kaldırım, yaya geçidi trafik ışığı olmaması; okul yollarının dar olması nedeniyle yaya ve araç trafiğinin karışması, yürüyüş, oyun ve araç parklarının olmaması, sosyal alanların genellikle erkekler tarafından kullanılması, bayanlara özel sosyal faaliyet alanlarının bulunmaması şeklinde ortaya çıktı.

4 PİLOT İLDE UYGULANIYOR

Türkiye’de pilot olarak İstanbul İli, Eyüp, Üsküdar, Kadıköy, Fatih ilçeleri; Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi; İzmir İli Çeşme İlçesi ile Trabzon İli Vakfıkebir İlçesi’nde düzenlenen çalıştayda Vakfıkebir İlçesi gençlerden geçerli not alamadı. Belediye’nin, kaymakamlığın, okulun, okul- aile birliğinin, jandarma ve polisin üstleneceği rollerin de tartışıldığı çalıştaya Gülbaharhatun Anadolu Lisesi, METEM Lisesi, Ömer Nakkaş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu İmam- Hatip Lisesi ve Anadolu Lisesi’nden 45 öğrenci katıldı.

Sivil Toplum Kilit Uzmanı M. Sinan Özden ise yaptığı açıklamada, bu tür çalıştayların hem gençlerin düşüncelerini özgürce ifade etmelerinde, hem de idarecilerin sorunları tanımalarında büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, çalıştayda öne çıkan sorunları ve çözüm önerilerini bir rapor halinde ilgili birimlere sunacağının altını çizdi.

Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu ve çalıştaya katılan öğrenciler, kendilerine böyle bir imkânı tanıdığı için Sivil Toplum Kilit Uzmanı M. Sinan Özden’e teşekkür ettiler. (Ziya FİDAYE)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Kasım 2013, 23:52 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar